شهردار خورزوق:

احداث بازارچه صنایع دستی منوط به همکاری جهاد کشاورزی است

فتحی رئیس شورای شهر خورزوق با بیان این که ترکیب جدید شورای اسلامی شهر نشان می دهد که مردم نیز به دنبال ایجاد تغییر هستند، خاطرنشان کرد: شورای شهر خورزوق طی این چهار سال فارغ از وظایف قانونی که برای شورای شهر معین شده، برای اعتماد سازی مردم و پیگیری پرونده سمیرغ تلاش کرده است.

به گزارش چشم برخوار، آخرین جلسه علنی شورای شهر خورزوق با حضور اصحاب رسانه شهرستان در محل شهرداری برگزار شد.

رئیس شورای اسلامی شهر خورزوق در ابتدای این جلسه با بیان این که رسانه پل ارتباطی بین مردم و مسئولان است، گفت: رسانه‌ها می‌توانند نقش مهمی در زمینه بیان و پیگیری مشکلات مردم ایفا کنند، همچنین می توانند خدمات دستگاه‌های مختلف را به اطلاع مردم برسانند.
علی فتحی با بیان این که ترکیب جدید شورای اسلامی شهر نشان می دهد که مردم نیز به دنبال ایجاد تغییر هستند، خاطرنشان کرد: شورای شهر خورزوق طی این چهار سال فارغ از وظایف قانونی که برای شورای شهر معین شده، برای اعتماد سازی مردم و پیگیری پرونده سمیرغ تلاش کرده است.
وی تصریح کرد: پرونده سیمرغ از جمله مشکلات اساسی شهر خورزوق بوده که این مشکل شورای شهر را بسیار درگیر کرده است به گونه ای که ۷۰ درصد  از مجموع ۲۶۶ جلسه برگزار شده شورای شهر خورزوق، مربوط به پرونده شهرک سیمرغ بوده است.
فتحی ادامه داد: شورای شهر یکی از ارکان نظام است که موظف به انتخاب شهردار، تصویب بودجه و نظارت بر عملکرد شهرداری و مدیریت شهر است و طبق قانون؛ یکی از وظایف مهم شورا، انتخاب شهردار است که اعضای شورای شهر خورزوق با انتخاب سیدحسین حجازی، شهرداری متخصص، با اخلاق و مردمی را برگزیدند.
این مسئول در ادامه به مهم ترین فعالیت های شورای شهر خورزوق در طول دوران خدمت خود اشاره کرد و گفت: تشکیل دبیرخانه شورای شهر خورزوق یکی از اقدامات شورای شهر بوده که به این ترتیب روزهای مراجعه مردمی را مشخص کردیم و هر هفته روزهای شنبه و سه شنبه مراجعه های مردمی اتفاق می افتاد.
فتحی به تشکیل کارگروه های مختلف مانند: کمیته ورزشی و کمیته بانوان نیز اشاره کرد و در ادامه از پیگیری تاسیس پلیس +۱۰، پیگیری احداث شعبه بیمه تامین اجتماعی خبر داد و افزود: در حال حاضر فعلا شعبه اقماری با همکاری فراوان نماینده مردم برخوار در مجلس شورای اسلامیی افتتاح شده است که امیدواریم در آینده نزدیک به شعبه تبدیل شود.
وی در ادامه به برگزاری جشن ستارگان و فرهیختگان و برگزیدگان دانشگاه های سراسری و آزمون های علمی در سطح شهر خبر داد و گفت: جشن ستارگان و تجلیل از پذیرفته شدگان کنکور با هدف ایجاد انگیزه در بین دانش آموزان، خودباوری و افزایش توان علمی برگزار و جشن فرهیختگان نیز با هدف آشنایی دانش آموزان با فرهیختگان برگزار شد تا دانش آموزان بتوانند از تجربیات و سال ها تلاش و کوشش آن ها استفاده و زمینه رشد و ارتقای خود، شهر و کشور را فراهم کنند.
رئیس دوره چهارم شورای شهر خورزوق ادامه داد: با توجه به جمعیت شهر، طبق قانون امکان اخذ مجوز داروخانه شبانه روزی را نداشتیم که با پیگیری توانستیم مجوز تاسیس داروخانه شبانه روزی در شهر را دریافت کنیم که این داروخانه در آینده ای نزدیک افتتاح خواهد شد.

فتحی یکی از اقدامات مهم و مؤثر شورای خورزوق را بهبود کیفیت و فراهم کردن امکانات و تجهیزات آتش نشانی خورزوق برشمرد و خاطرنشان کرد: این اقدامات در حال انجام شد که پیش از این دوره وضعیت آتش نشانی شهر نامناسب بود.

این مسئول اظهار کرد: معضل شهر پارکینگ خودروهای سنگین بود که در حال حاضر این پارکینگ به صورت موقت احداث شده و در آینده با آزادسازی زمین آن ساختمان اصلی آن افتتاح می شود.
وی در پایان سخنان خود به راه اندازی دفتر پلیس راهور، راه اندازی حوزه مقاومت بسیج خواهران و دفتر نمایندگی سازمان نظام مهندسی در شهر خورزوق با تلاش و پیگیری اعضای شورای شهر اشاره کرد.

شهردار خورزوق نیز در ادامه با بیان این که در طول دوران فعالیت خود در بیش از ۹۰ درصد جلسات شورا به صورت مهمان حاضر بوده است، یادآور شد: بنده از مهرماه سال ۱۳۹۲ به عنوان شهردار خورزوق شروع به فعالیت کردم.

سیدحسین حجازی در ادامه اظهار کرد: تا سال ۹۵ تقریبا سه برابر افزایش درآمد داشته ایم و در سال جاری نیز با تلاش همه همکاران شاهد افزایش درآمد بوده ایم.

وی ادامه داد: طی این چهار سال بالغ بر ۳۱ میلیارد تومان پروژه عمرانی در سطح شهر انجام شده است.
حجازی گفت: زمانی که فعالیت خود را در این شهر آغاز کردم، با وجود جمعیت ۳۰ هزار نفره در این شهر، تنها یک سالن ورزشی وجود داشت که ما توانستیم دو سالن ورزشی دیگر (سالن شهدای ورزشکار محله دلیگان و سالن ورزشی فجر اسلام آباد) را تحویل بگیریم.

این مسئول ادامه داد: با وجود وضعیت نامناسب کلانتری و نیروی انتظامی شهر، ما با صرف هزینه ۸۰۰ میلیون تومانی، توانستیم اکثر مشکلات کلانتری را حل کنیم.

شهردار خورزوق در ادامه به تکمیل آزادسازی کمربندی شرق شهر با عنوان شهدای مدافع حرم نیز اشاره کرد و متذکر شد: همه اقدامات ما می تواند به عنوان زیرساخت و پتانسیل برای اقدامات و برنامه های آینده در نظر گرفته شود.

وی به موضوع ممیزی ممیزی شهر نیز اشاره و عنوان کرد: در این زمینه اقدامات بسیار خوبی انجام شد به گونه ای که امسال برای بار اول قبوض عوارض شهرداری درب منازل توزیع و با استقبال خوب شهروندان روبرو شد.
حجازی گفت: در حوزه فضای سبز نیز حدود سه الی چهار پارک به پارک های قبل اضافه شد.

این مسئول ادامه داد: تعداد پروانه های مسکونی صادر شده در سال ۹۲، ۷۴۲ پروانه؛ در سال ۹۳، ۳۱۰ پروانه، سال ۹۴، ۳۰۴ پروانه، سال ۹۵، ۲۸۵ پروانه و تعداد پروانه های صادر شده از ابتدای سال ۹۶ تا کنون ۱۱۲ پروانه بوده است.

شهردار خورزوق در رابطه با احداث بازارچه صنایع دستی در این شهر با توجه به تولید بالای پارچه قلمکار در خورزوق و محله دلیگان اظهار کرد: زمین منتخب برای بازارچه صنایع دستی، کشاورزی است و در صورت همکاری جهاد کشارزی و تغییر کاربری اراضی پروژه احداث بازارچه صنایع دستی آغاز می شود.

وی در پایان سخنان خود از از همراهی و اعتماد و حمایت شورای اسلامی شهر و همراهی شهروندان خورزوق تشکر و قدردانی کرد.

انتهای پیام/دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.