اعضای شورا بخوانند..

اعضای شورای اسلامی شهر حبیب آباد فرصت خدمت را مغتنم بشمارید

شوراهای اسلامی شهر و روستا الگویی از مشارکت مردم در تعیین سرنوشت و آینده جامعه خود هستند که با رأی مستقیم مردم انتخاب می‌شوند تا برگی از حرکت و پیشرفت و توسعه را در دفتر آینده شهر و یا روستای خود رقم بزنند.

به گزارش چشم برخوار: حسن محسنی */ شوراهای اسلامی شهر و روستا الگویی از مشارکت مردم در تعیین سرنوشت و آینده جامعه خود هستند که با رأی مستقیم مردم انتخاب می‌شوند تا برگی از حرکت و پیشرفت و توسعه را در دفتر آینده شهر و یا روستای خود رقم بزنند.

چهار دوره شورای اسلامی شهر در حبیب آباد به سرانجام خود رسید و با آغاز شهریور امسال و هفته گرامیداشت خدمات دولت و یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر کلید و سکان این نهاد اجتماعی به دست پنج منتخب جدید پنجمین دوره شورای اسلامی شهر حبیب آباد تحویل داده شد تا با استعانت از ذات لایزال الهی، عنایت حضرت ولی عصر (عج)، تحت رهنمودهای حکیمانه مقام معظم رهبری، دولت مردان سخت کوش و با تکیه برتوانایی‌های خویش و استفاده از خرد جمعی و استعداد ها و توانمندی های بسیار شهر به دور از هر رویکردی، عزم خود را برای ساختن و آباد کردن و فردایی بهتر برای شهر حبیب آباد که مهد علم و اندیشه است جزم کنند.

ضمن تبریک آغاز هفته دولت و دوران خدمتگزاری به مردم و نظام اسلامی به اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر، یادآوری این نکته ضرورت دارد که حضور و مشارکت اقشار مختلف مردم در انتخابات شوراهای اسلامی شهر برای تعیین نمایندگان خود پیام‌هایی را به همراه داشته که لازم است منتخبان این دوره از شورای اسلامی شهر به آن توجه داشته باشند.

۱- مردم انتظار دارند اعضای جدید فارغ از هر گونه بحث سیاسی و طایفه ای به وظایف خود در راه توسعه و عمران و آبادانی جای جای شهر حرکت کنند.

۲- داشتن شهری زیبا، پویا و آباد نیازمند استفاده از تخصص و تعهد نخبگان و وجود جوانان تحصیل کرده و کاردان و با ذوق در شهر است که انتظار می‌رود فارغ از هر نگاهی  و با برنامه ریزی، تنها بر پایه تخصص و تعهد از این توانمندی ها نهایت استفاده صورت گیرد و به سان نهادهای عام المنفعه ای که برای خدمت به مردم ایجاد می شود و قشر خاصی در آن به کار گرفته می شوند، عمل نشود.

۳- تلاش و پیگیری و حضور مستمر برای رفع مشکلات و موانع توسعه شهر و استفاده از ظرفیت و پتانسیل جوانان و فرهیختگان، بدون توجه به سلایق شخصی و تنها با مدیریت صحیح می تواند نوید بخش شورایی کارآمد به مردم باشد.

۴- جسارت در بیان مشکلات تا رسیدن به نتیجه از مهم ترین ویژگی‌هایی است که نماینده مردم در شورای اسلامی شهر باید آن را تجربه کنند و در این راه از هیچ کس ابایی نداشته باشند، مصلحت‌ اندیشی در این خصوص محلی از اعراب ندارد باید خود را به عنوان یک فدایی برای توسعه و عمران و آبادانی در نظر بگیرد و از روند امور به مردم در بازه های زمانی حداقل شش ماهه گزارش ارائه دهد.

۵- نمایندگان مردم در شورای اسلامی شهر نباید به انتظار وعده و وعید مسؤولان به انتظار بنشینند، بلکه باید با پیگیری مستمر، جای گریزی برای مسؤولان نگذارند و با جسارت تمام شبانه‌روز در خدمت به مردم و شهر و دیار خود تلاش کنند.

۶- همه می دانند که شهر مشکلات متعددی دارد و همه اعضای شورای اسلامی شهر بر آن واقف هستند، نبود زیر ساخت‌های جاده‌ای، صنعتی و اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و همچنین مشکلات شهری و شهرک‌ هایی که هنوز بسیاری از امکانات اولیه را نداشته و مغفول مانده‌اند به انتظار تلاش و همت نمایندگانی که وعده اصلاح ساختار شهری را به آنها داده‌اند نیاز دارد. زیرساخت هایی که با وجود تلاش در سال های اخیر هنوز پیشرفت در خور توجهی برای توسعه و رفع مشکلات و سرمایه گذاری آن صورت نگرفته، این روزها چشم‌ انتظار تحقق وعده هایی هستند که منتخبان در دوره انتخابات به آن ها داده‌اند.

۷-دوران رقابت به پایان رسید و این زمان، زمانه رفاقت و تلاش برای توسعه و آبادانی شهر است. هر کس تعلق خاطر به حبیب آباد داشته باشد چه در شهر ساکن باشد و چه نباشد، قلبش برای توسعه و پیشرفت شهر آباء و اجدادی اش می تپد و باید این چنین باشد. استفاده از این توانمندی ها و استفاده از نقطه نظرات سایر کاندیداهای دوره پنجم، دلسوزان و نخبگان، فرهیختگان و جوانان حبیب آبادی،بدون شک فردایی بهتر را رقم خواهد زد.

۸-فعال سازی شوراهای های محلی و کمیسیون های مختلف شورای شهر می تواند بیش از پیش جوانان و دلسوزان شهر را به منظور هم فکری و تلاش در راستای اهداف شورای شهر به صحنه خدمت آورد.

در خاتمه لازم می دانم از خدمات اعضای دوره چهارم شورای اسلامی شهر که با وجود چالش های بسیار، تلاش خود را برای توسعه و رشد حبیب آباد مصروف داشته اند به رسم ادب تقدیر و تشکر کرده و به اعضای دوره پنجم یادآور شویم، شما در آغاز راه هستید به فرموده حضرت علی (ع) فرصت همچون ابر می گذرد، پس فرصت های شایسته و خوب را مغتنم شمارید.

این زمان و این مسوولیت؛ بار امانتی است که مردم بر عهده شما گذاشته اند از این فرصت و این امانت در راه خدمت به مردم و در راه رضای الهی بهره گیرید و با استعانت از خداوند متعال، یاری و اتحاد، به فکر توسعه و پیشرفت حبیب آباد و طلوع فردایی بهتر برای شهر با استفاده از توانمندی های بی نظیر جوانان و مردم خوب حبیب آباد باشید.

همیشه ایام به کام، عزتتان مستدام.

*کارشناس مسئول پژوهش دانشگاه فرهنگیان شهید باهنر اصفهان

انتهای پیام/


9 دیدگاه برای “اعضای شورای اسلامی شهر حبیب آباد فرصت خدمت را مغتنم بشمارید
 1. امیرحسین پاینده ۱۳۹۶/۰۶/۰۳ در ۵:۲۷ ب.ظ - پاسخ

  شورای شهر فرصت بسیار خوبی است برای خدمت اما خدمتی که نماد نشود برای جلب توجه. وقتی خدمتی تبدیل به نمایش و نمادسازی شد کم کم از طرف مجری قابل توجیه و عادی می شود. صحبت های جناب محسنی کاملا صحیح و به جا هست این زمان و این مسوولیت؛ بار امانتی است که مردم بر عهده شما گذاشته اند از این فرصت و این امانت در راه خدمت واقعی و نه نمادین به مردم و در راه رضای الهی بهره گیرید

 2. با سلام
  اگر شورای شهرحبیب اباد فقط به دو تا از دیدگاه های اقای دکتر محسنی عمل کنند شهر حبیب اباد از شهر های مطرح اصفهان که هیچ دنیا خواهد شد.

  – همه می دانند که شهر مشکلات متعددی دارد و همه اعضای شورای اسلامی شهر بر آن واقف هستند، نبود زیر ساخت‌های جاده‌ای، صنعتی و اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و همچنین مشکلات شهری و شهرک‌ هایی که هنوز بسیاری از امکانات اولیه را نداشته و مغفول مانده‌اند به انتظار تلاش و همت نمایندگانی که وعده اصلاح ساختار شهری را به آنها داده‌اند نیاز دارد. زیرساخت هایی که با وجود تلاش در سال های اخیر هنوز پیشرفت در خور توجهی برای توسعه و رفع مشکلات و سرمایه گذاری آن صورت نگرفته، این روزها چشم‌ انتظار تحقق وعده هایی هستند که منتخبان در دوره انتخابات به آن ها داده‌اند.
  ۳- تلاش و پیگیری و حضور مستمر برای رفع مشکلات و موانع توسعه شهر و استفاده از ظرفیت و پتانسیل جوانان و فرهیختگان، بدون توجه به سلایق شخصی و تنها با مدیریت صحیح می تواند نوید بخش شورایی کارآمد به مردم باشد.

 3. با عرض سلام وخسته نباشی . ایکاش مردم فهیم حبیب آباد چهار سال پیش به توانا یی های آقای دکترحسن محسنی پی برده بودند وسالیان سال از این نخبه استفاده می کردند .

 4. با عرض سلام وخسته نباشی . ایکاش چهار سال پیش مردم فهیم حبیب آباد به توانا یی های آقای دکتر حسن محسنی پی برده بودند وسالیان سال از تخصص ایشان استفاده مکردند .

 5. صحبت های ایشان خیلی به جا و قابل بررسی است. امیدواریم شورای جدید فرصت خدمت را به مردم شهر از دست ندهند.

 6. به نام خداوند بخشنده دستگیر . کریم خطا بخش پوزش پذیر
  احتراما پیرو صحبت های جناب دکتر محسنی عرض می نمایم شهر حبیب آباد با وجود مفاخر بسیار زیاد در هیچ زمینه شهری پیشرفت نداشته
  و شورا فقط به رفع اختلاف های سلیقه ای خود
  اقدام نموده اند حال سوال اینجاست که چرا شورا کاری در خور توجه در این چهار سال انجام نداده در حالی که نگین منطقه برخوار از لحاظ مفاخر فرهنگی و علمی می باشد علت فقط سلیقه ای عمل کردن و گوش نکردن انتقاد است امید است که شوراهای اینده افرادی با زمینه فکری مناسب و کار بلد همانند جناب دکتر محسنی را مد نظر به عنوان مشاور و راهنما قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.