سخنگوی شورای شهر دولت آباد:

گرایش سیاسی هیچ تاثیری در روند انتخاب شهردار نخواهد داشت

معینی سخنگوی شورای شهر دولت آباد تاکید کرد: شهرداری نباید در مسائل سیاسی دخالتی داشته باشد و شهرداری یک نهاد خدمتی، اجرایی و عملیاتی است؛ قطعا گرایش سیاسی شهردار مورد نظر هیچ تاثیری در روند انتخاب نخواهد داشت.

به گزارش چشم برخوار، طبق قانون مهم ترین وظیفه شوراهای اسلامی شهرها انتخاب شهردار است که این انتخاب می تواند به طور مستقیم نقش مهمی در تعیین سرنوشت یک شهر داشته باشد؛ بنا بر این انتظار می رود اعضای شورای اسلامی شهرها در انتخاب شهردار نهایت دقت نظر و ظرافت را به خرج دهند تا بتوانند گام مهمی در پیشرفت و آبادانی شهر داشته باشند.

گزینه های احتمالی روی میز اعضای شورای اسلامی شهر دولت آباد برای تصدی شهرداری وجود دارد اما هنوز نتیجه نهایی انتخاب شهردار توسط اعضای شورا اعلام نشده است.

ناصر معینی در گفتگو با خبرنگار چشم برخوار در خصوص مؤلفه های انتخاب شهردار دولت آباد عنوان کرد: مولفه های انتخاب شهردار داشتن حسن سابقه اخلاقی و سلامت نفس، سابقه کار در بدنه شهرداری به عنوان شهردار و یا حداقل معاونت های مختلف در شهرهای بزرگ، انجام پروژه های مختلف عمرانی، فرهنگی، ورزشی و گردشگری در شهرهای زیر مجموعه، تحصیلات بالا و مرتبط با شهرداری و داشتن برنامه قابل قبول برای اداره شهر از قبیل: منابع انسانی، بهره گیری از پتانسیل های موجود و بالقوه شهر است.
سخنگوی شورای اسلامی شهر دولت آباد از دیگر مؤلفه های انتخاب شهردار را مدیریت قابل قبول به منظور تربیت و تقویت نیروی انسانی کارشناس در واحد های مختلف شهرداری، انجام پروژه های مشارکتی و داشتن روش های لازم برای جذب سرمایه گذار، تعامل بالا با مسئولان شهرستان، استان و کشوری و (ترجیحا) دارا بودن سابقه کار در شهر هایی با خصوصیات مشابه شهر دولت آباد عنوان کرد.

وی در ادامه داشتن حسن سابقه در برخورد با ارباب رجوع و کارمندان، داشتن روحیه تعامل با شورای شهر و پرهیز از تقسیم بندی های مختلف بین اعضای شورا، شیوایی در کلام و توانایی سخنرانی و جذب افکار عمومی و انگیزه و جسارت بالا برای پیگیری مستمر در مورد مشکلات شهر دولت آباد را از دیگر ملاک هایی دانست که اعضای شورای اسلامی شهر برای انتخاب شهردار مدنظر قرار خواهند داد.

این مسئول در پاسخ به این سوال که آیا برای انتخاب فرد موردنظر برای تصدی شهرداری دولت آباد، گرایش های سیاسی فرد برای شما اهمیت دارد؟ اظهار کرد: طبق نظر اعضای شورای اسلامی شهر دولت آباد به دلیل این که شهرداری نباید در مسائل سیاسی دخالتی داشته باشد و شهرداری یک نهاد خدمتی، اجرایی و عملیاتی است و مهم پارامتر های ذکر شده است؛ قطعا گرایش سیاسی شهردار مورد نظر هیچ تاثیری در روند انتخاب نخواهد داشت.

معینی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار ما که آیا افراد یا ارگان هایی هستند که فرد خاصی را به شما معرفی کنند و یا اعضای شورای شهر را ملزم به انتخاب فرد خاصی کنند  و یا نه فقط اعضای شورا تصمیم گیرنده هستند؟ گفت: خوشبختانه مسئولان شهرستان به هیچ عنوان فرد خاصی را به شورای شهر معرفی نکرده اند و دست ما را برای انتخاب شهردار به طور کامل باز گذاشته اند.

سخنگوی شورای شهر دولت آباد تاکید کرد: اعضای شورای شهر نیز در نهایت دقت و ظرافت و بر اساس نیازهای شهر دولت آباد به صورت کاملا علمی و با رعایت همه پارامترهای ذکر شده و بدون در نظر گرفتن سفارش ها و یا فشار های احساسی افرادی که خود را دلسوز شهر می دانند، در حال انتخاب شهردار مورد نظر هستند.

انتهای پیام/


7 دیدگاه برای “گرایش سیاسی هیچ تاثیری در روند انتخاب شهردار نخواهد داشت
 1. هیچ دلیلی برای شتاب زدگی در انتخاب شهردار نیست و من نمیدونم چرا عده ای سعی دارند عدم انتخاب شهردار رو یک ضعف بزرگ جلوه بدهند این در حالی است که در بسیار ی از شهرهای اصفهان هنوز برای انتخاب شهرداری که قرار است ۴ سال حتا المکان تغییر نکند بررسی و تحقیق می کنند. اینکه بر اساس پارامتر های داره شهردار دولت آباد انتخاب میشه جای شکر داره نسبت به قبل که ابدا پارامتری نبود مگر ارتباط امام دوستان شورا باید بدونند زیاد هم نباید درگیر بشند و اشتباهات گذشته رو تکرار کنند شهردار خوب همین نیروهای بومی موجود در دولت آبادند که انصراف دادند یا تمایلی به حضور مجدد ندارند
  برشون گردونید یا یکی دیگه از دولت آباد بیاریند

 2. وقتی در مهمترین وظیفه ی شورایی با تاخیر مواجه هستید مسلماً در انجام سایر وظایف شورایی شکست خواهید خورد.
  و در این میان شما مقصر نیستید بلکه مقصر کسانی هستند که در گزینش خود اشتباه کردند …
  و
  خود کرده را تدبیر نیست

 3. مردم دولت آباد
  وقتی تصمیم گیرهای شورا افراد فاسد و سرمایه دار هستند …… که دهها میلیارد به شهرداری بدهکار هستن و منافعشان به شهرداری می باشد چظور با ید انتظار از این شورا داشت مسلما اینها هم دنبال همهین کارهای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.