نماینده برخوار:

دریافت حقوق بالای ۲۰میلیونی ۳۹۷ نفر از مدیران ارشد کشور!/طرح استیضاح رئیس دیوان محاسبات را آماده کرده ام

حاجی نماینده برخوار از انجام تحقیق سه ماه خود در خصوص عادل آذر خبر داد و اعلام کرد: طرح استیضاح را در هفت بند آماده کرده ام و طی ۱۰ روز آینده تحویل کمیسیون برنامه ریزی خواهم کرد و در آن جا پس از رسیدگی برابر با قانون باید در صحن اجرایی شود.

نماینده مردم برخوار، شاهین شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی در رابطه با موضوع تبرئه نجومی بگیران و طرح شکایت آن ها برای دریافت پول های خود در گفتگو با خبرنگار چشم برخوار گفت: بر اساس آن چه قبلا دیوان محاسبات گزارش داده بود، ۳۹۷ نفر بالای ۲۰ میلیون تومان حقوق دریافت می کرده اند که این ۲۰ میلیون مبنای قانونی ندارد.

حسینعلی حاجی دلیگانی ادامه داد: دیوان محاسبات باید بیان می کرد بین ۱۳ هزار و ۸۷۳ مقامات و مدیران ارشد کشور چه تعدادی بالای ۷ میلیون حقوق برداشت می کرده اند که قطعا اگر آن را بیان می کرد، این عدد به دو تا سه هزار می رسید و در آن زمان مشخص می شد چه کسانی بالاتر از حد قانونی حقوق برداشت کرده اند، بنا بر این در این جا یک تخلف صورت گرفته است که عادل آذر باید پاسخگو باشد.

وی افزود: از طرف دیگر دیوان محاسبات قبلا اعلام کرده بود که ۱۰۴ نفر از مدیران هم مازاد بر ۸۰۰ میلیون ریال با نرخ کمتر از پنج درصد وام قرض الحسنه برداشت کرده اند، این در صورتی است که یک میلیون تومان از این مبلغ هم به مردم ضعیف و محروم در جامعه تعلق نمی گیرد؛ بنا بر این، این هم یک خلاف قانون است.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: در این شرایط که چنین تخلفاتی انجام شده است، لازم بود در ۱۰ مرحله به آن ها رسیدگی می شد و اگر جرمی اتفاق نیفتاده، اعلام شود که آن  فردی که حقوق برداشت کرده است آیا تخلفی از قانون داشته یا نه و اگر جرم ثابت می شد، در چهار مرحله در دیوان محاسبات و چندین مرحله در مرجع قضایی باید طی می شد تا مشخص شود آیا مجرم است یا نیست.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه کشور در ادامه به تخلف دیگری اشاره کرد و گفت: دیوان محاسبات کشور باید در همان ابتدا اعلام می کرد چه کسانی حقوق نامتعارف برداشت کرده اند اما هرگز چنین اقدامی را انجام نداد و اذعان نکرد چه کسانی بخشنامه و یا محوز برداشت های خلاف قانون را دستور داده اند و اسامی آن ها را افشا نکرد، هیچ گونه رسیدگی نیز انجام نشد و هیچ پرونده ای نیز در این رابطه تشکیل نشد.

حاجی دلیگانی یادآور شد: در ادامه این مشکلات، رئیس دیوان محاسبات نیز به جای طی کردن مراحل ۱۰ گانه قانونی، از آن ۳۹۷ نفر طبق ادعای خود دعوت کرد و از آن ها خواست پول های خود را واریز کنند و بعد هم اعلام کرد حدود ۲۵ میلیارد تومان از این پول ها عودت داده شده است که همین موضوع نیز نیاز به بررسی دارد.

وی عنوان کرد: این ها همه تخلف های عادل آذر است و بر اساس مواد ۲۱ و ۲۳ و ۲۵ قانون محاسبات عمومی کشور باید مراحل قانونی را طی می کرد، بنا بر این اولین متخلف خود این فرد است، پس لازم است در درجه اول پاسخگو باشد چرا که کوتاهی وی در اجرای قانون باعث درخواست اعاده حیثیت افراد متخلف در برابر قانون شده است.

نماینده برخوار در ادامه از انجام تحقیق سه ماه خود در خصوص عادل آذر خبر داد و اعلام کرد: طرح استیضاح را در هفت بند آماده کرده ام و طی ۱۰ روز آینده تحویل کمیسیون برنامه ریزی خواهم کرد و در آن جا پس از رسیدگی برابر با قانون باید در صحن اجرایی شود.

حاجی دلیگانی در پایان اظهار امیدواری کرد: نمایندگان هم در کمیسیون برنامه و بودجه و هم در صحن به استیضاح این فرد رای بدهند.

انتهای پیام/


دیدگاه برای “دریافت حقوق بالای ۲۰میلیونی ۳۹۷ نفر از مدیران ارشد کشور!/طرح استیضاح رئیس دیوان محاسبات را آماده کرده ام
  1. اشکالی نداره .حداکثر آقای دکتر آذر استیضاح و نهایتا عزل میشه تازه میره سر یه شغل دیگه و میشه یه فدایی . جایی دیگه با یه شغل نون و آب دار دیگه مشغولش می کنن. باید و باید قبح فساد کردن شکسته بشه تا کسی جرات فساد اقتصادی نداشته باشه.به تصریح آقا نجومی بگیرها جرم مرتکب شدند. وبا مشمول زمان کردن حالا نجومی بگیرها مدعی شدند. باید در ایران هزینه جرم فساد آنقدر زیاد باشه تا کسی جرات فساد اقتصادی نداشته باشد و باید دور باطل دست به دست شدن شغل های رده بالا بین چند نفر شکسته بشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.