خطیب جمعه دستگرد:

وظیفه امروز مسئولان رساندن صدای مسلمانان میانمار به گوش عالمیان است

حجت الاسلام قربانی امام جمعه دستگرد گفت: فاجعه میانمار هم هویت کسانی که ادعای کدخدایی عالم را دارند را به ما نشان می دهد و هم این که مسئولان باید تلاش کنند به پیروی از دستور امیرمؤمنان (ع) که فرموده اند: دشمن ستمگر و یار ستمدیده باشید، صدای این مظلومان را به گوش عالمیان برسانند.

به گزارش چشم برخوار، امام جمعه شهر دستگرد در جمع مردم ضمن تبریک عیدالله اکبر عید غدیرخم و فرا رسیدن میلاد امام کاظم (علیه السلام )، گفت: برای زندگی خودتان از این عمر که گذرا است برنامه ریزی داشته باشید.

حجت الاسلام و المسلمین جمال قربانی در ادامه به حدیث گهربار امام کاظم (علیه السلام) اشاره کرد که ایشان می فرمایند: «إِجْتَهِدُوا فى أَنْ یَکُونَ زَمانُکُمْ أَرْبَعَ ساعات: ساعَهً لِمُناجاهِ اللهِ، وَ ساعَهً لاَِمْرِالْمَعاشِ، وَ ساعَهً لِمُعاشَرَهِ الاِْخْوانِ والثِّقاهِ الَّذینَ یُعَرِّفُونَکُمْ عُیُوبَکُمْ وَ یُخَلِّصُونَ لَکُمْ فِى الْباطِنِ، وَ ساعَهً تَخْلُونَ فیها لِلَذّاتِکُمْ فى غَیْرِ مُحَرَّم وَ بِهذِهِ السّاعَهِ تَقْدِروُنَ عَلَى الثَّلاثِ ساعات».

وی خاطرنشان کرد: طبق این حدیث، بکوشید که اوقات شبانه روزى شما شامل چهار قسمت مناجات با خدا، قسمتى براى امرار معاش، قسمتى براى معاشرت با برادران و افراد مورد اعتماد که عیب هاى شما را به شما می فهمانند و در دل به شما اخلاص مى ورزند و قسمتى را هم براى درک لذّت هاى حلال [و تفریحات سالم] باشد؛ همچنان که به وسیله انجام این قسمت است که بر انجامِ وظایف آن سه قسمت دیگر توانا می شوید.
قربانی ادامه داد: ما اگر در خط اهلبیت علیهم السلام باشیم و به رهبری الهی که در امتداد آن؛ ولایت فقیه است گردن نهیم، قادر به رویارویی با مشکلات دیگر خواهیم شد اما با مشکل بی رهبری و بی امام بودن نمی توان کنار آمد.

این کارشناس دینی افزود: پیغمبر مکرّم اسلام صلی الله علیه و آله و سلم در روز غدیر بعد از گزارشی از رسالت ۲۳ ساله خود، هم امیرالمؤمنین (ع ) و هم اولاد علی (ع ) را به جامعه معرفی و خط امامت را نشان دادند و در همان خطبه نامی ازحضرت ولی عصر (عج) بردند و علت مستحب بودن قرائت دعای ندبه در روزغدیر نیز این است که با امام خود بیعت و تجدید پیمان کنیم.

وی در ادامه در رابطه با حوادث دردناک اخیر مسلمانان میانمار اظهار کرد: اگر در زمان پیغمبر اسلام (ص) پیمان غدیر در سقیفه خراب نمی شد و اختلاف بر سر بیعتی که در غدیر بسته بودند به وجود نمی آمد، امروز جامعه اسلامی به این بلاها گرفتار نبود.

امام جمعه دستگرد ادامه داد: اگر اتحاد ما حفظ شده بود و رهبری ما تحت ولایت امیرالمؤمنین (ع ) و اولاد آن حضرت بود، امروز این همه مصیبت در سوریه و یمن و عراق و اخیرا مردم مظلوم مسلمان میانمار نداشتیم.

وی در ادامه در خصوص مشکل و حادثه مسلمانان میانمار اذعان کرد: اینها نقض حقوق بشر است و رسانه های بزرگ دنیا سانسور خبری کرده اند و اجازه کمک رسانی به آن ها هم داده نمی شود.

این کارشناس دینی در پایان خاطرنشان کرد: این حادثه هم هویت کسانی که ادعای کدخدایی عالم را دارند را به ما نشان می دهد و هم این که مسئولان باید تلاش کنند به پیروی از دستور امیرمؤمنان (علیه السلام )؛ کُونَا لِلظَّالِمِ خَصْماً وَ لِلْمَظْلُومِ عَوْناً (دشمن ستمگر و یار ستمدیده باشید)، صدای این مظلومان را به گوش عالمیان برسانند.

انتهای پیام/دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.