خطیب جمعه دولت آباد:

لزوم تلاش بیشتر دولت در بخش سیاست خارجی برای کمک به مسلمانان میانمار

حجت الاسلام محمودآبادی امام جمعه دولت آباد گفت: حداقل وظیفه ما فریاد زدن است، دولت هم باید انقلابی عمل کند، باید تلاش و تحرک بیشتری در بحث سیاست خارجی داشته باشد و کشورهای مسلمان را دعوت کند و اقداماتی انجام دهند که جلوی این جنایت ها گرفته شود؛ چرا که بی تفاوتی در این امور جایز نیست.

به گزارش چشم برخوار، امام جمعه دولت آباد در خطبه های نماز جمعه ضمن محکوم کردن کشتار بی رحمانه مردم مسلمان و مظلوم میانمار، گفت: از طریق رسانه ها مطلع شدید که جانیان از خدا بی خبر که نمی شود اسم آن ها را انسان گذاشت، چه جنایت هایی می کنند و به دور بودن از انسانیت آن ها از نحوه شکنجه دادن و کشتار مردم بی دفاع به خوبی روشن است چون هیچ انسانی چنین اقدامی انجام نمی دهد.

حجت الاسلام و المسلمین سید حسین محمودآبادی افزود: یک نمونه از جنایت های آن ها، شکنجه یک کودک سه ساله بود که با شوکر باعث اذیت و آزار او می شدند و این در حالی است که هیچ انسانی نمی تواند این را تحمل کند چه برسد به کسی که دین و ایمان داشته باشد.

وی ادامه داد: حدود چهار هزار نفر را به قتل رسانده اند و ارتش میانمار عده ای را در یک جا جمع کرده و آن ها را در آتش سوزانده اند، حدود ۱۵۰ هزار نفر آواره شده اند که تعداد زیادی از آن ها به کشور دیگری پناهنده شده اند ولی متأسفانه ارتش آن کشور هم میدان وسیعی را مین گذاری کرده و آنها را به قتل می رساند، از طرفی آن ها که به طرف دریا فرار کرده اند نیز در آب غرق می شوند.
محمودآبادی عنوان کرد: متأسفانه مجامع بین المللی سکوت اختیار کرده اند، در حالی که در اروپا و آمریکا اگر یک بمبی منفجر شود و یک نفر هم کشته شوند، جار و جنجال بر پا می کنند، بیانیه صادر می کنند، محکوم می کنند و اقداماتی را انجام می دهند ولی در اینجا که اقدامات غیرانسانی مرتکب می شوند که قلب هر انسانی تحمل آن را ندارد، صدایی بالا نمی آید.
این مسئول خاطرنشان کرد: علت این جنایت ها یکی مسلمان بودن آن ها است و دیگری مخالفت مسلمان ها با ایجاد پایگاه های نظامی آمریکا در وطن آن ها است که این مخالفت مسلمان ها باعث شده که آمریکا نه تنها در مورد این جنایات سکوت کند بلکه به ظالمان کمک و تسلیحات هم می رسانند، صهیونیست نیز از آن ها حمایت می کند و به آن ها اسلحه می فروشد.

مسئول قرارگاه فرهنگی شهرستان برخوار تاکید کرد: حداقل وظیفه ما فریاد زدن است و اگر قرار شد کمک مالی به آن ها بدهند، همه ما نیز باید کمک کنیم، دولت هم باید انقلابی عمل کند، باید تلاش و تحرک بیشتری در بحث سیاست خارجی داشته باشد و کشورهای مسلمان را دعوت کند و اقداماتی انجام دهند که جلوی این جنایت ها گرفته شود؛ چرا که بی تفاوتی در این امور جایز نیست.
امام جمعه دولت آباد افزود: دنیای استکبار در پی اقدامات اسلام هراسی خود توانسته است چنین ذهنیتی در بعضی از کشورها ایجاد کند که آن ها داعش را نماد مسلمانان بدانند و بترسند از این که کار به دست مسلمانان بیفتد، بنا بر این مسلمانان باید هم بصیرت داشته باشند و اختلافات داخلی را کنار بگذارند و هم از مسلمانان مظلوم حمایت کنند که این جنایات تکرار نشود.

وی در پایان از ورزشکاران و مربیان رشته کبدی که افتخاراتی برای شهرستان برخوار به ارمغان آوردندف تقدیر و تشکر کرد.

انتهای پیام/دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.