مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برخوار:

زائران اربعین در سامانه سماح ثبت نام کنند/بدون گذرنامه به مرزها نروید

داوری مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برخوار گفت: ثبت‌ نام در سامانه سماح آغاز شده است و افرادی که قصد حضور در مراسم پیاده روی اربعین را دارند، لازم است در این سامانه ثبت نام کنند.

به گزارش چشم برخوار، مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان برخوار در جلسه هماهنگی کمیته ستاد اربعین شهرستان برخوار اظهار کرد: امسال پیاده روی اربعین حسینی ساماندهی شده است و اعزام انفرادی انجام نمی شود.

مرتضی داوری افزود: کمیته های ستاد اربعین با هدف برنامه ریزی برای ساماندهی سفر زائران اربعین تشکیل شده است تا برای مشکلاتی که در سال های گذشته برای زائران به وجود آمده بررسی و برای جلوگیری از آن ها برنامه ریزی شود.

وی در ادامه با بیان این که سامانه سماح مطمئن ترین روش برای ثبت نام زائران پیاده روی اربعین حسینی است، خاطرنشان کرد: ثبت‌ نام در سامانه سماح آغاز شده است و افرادی که قصد حضور در مراسم پیاده روی اربعین را دارند، لازم است در این سامانه ثبت نام کنند.

داوری از اخذ مجوز راه اندازی یک موکب در کربلا در سال جاری خبر داد و گفت: شهرستان برخوار امسال برای نخستین بار یک موکب در کربلا راه اندازی می کند که هماهنگی های لازم در این زمینه انجام می شود.
این مسئول در ادامه از برگزاری همایش اربعین حسینی در برخوار خبر داد و عنوان کرد: این همایش برای زائران اربعین حسینی برگزار می شود و طی آن، نکات امنیتی، پزشکی و بهداشتی آموزش داده می شود و وسایلی که زائران برای این سفر باید به همراه داشته باشند، به آن ها اعلام، همچنین هدایا و نذورات مساجد، حسینیه ها و تکایا و… جمع آوری می شود.
مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برخوار در پایان تاکید کرد: زائران برای اخذ ویزا به دفاتر مشخص شده مراجعه کنند و از مراجعه به مکان های بدون مجوز خودداری کنند.

انتهای پیام/دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.