برپایی موکب برخوار در کربلای معلی/مردم شهرستان به کمک خادمان موکب بیایند

داوری مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برخوار از مردم شریف شهرستان و دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت (س) در خواست کرد با کمک های نقدی و غیر نقدی خود، خادمان موکب را همراهی و مساعدت کنند.

به گزارش چشم برخوار، امسال برای اولین بار به صورت مستقل در ایام اربعین، موکبی به نام یادمان شهدای شهرستان برخوار در کربلای معلی برپا می شود و به مدت ۱۰ روز به زائران حسینی خدمات رسانی می کند.
به همین منظور اولین گردهمایی خادمان موکب یادمان شهدا چهارشنبه هفته گذشته در محل بیت الزهراء (س) شهرستان با حضور مسئولان کمیته های اسکان، تغذیه و مشارکت های مردمی و اعزام، اعضاء و خادمین موکب و رابطین شهرهای تابعه برگزار شد.
مسئول کمیته اعزام ستاد اربعین و مسئول موکب یادمان شهداء در ابتدای این مراسم ایام اربعین را یک ایام خاص برای شیعیان عنوان کرد و گفت: همان طور که فقط در ایام دهه ذی الحجه فرد حاجی می شود کربلا رفتن در دهه اربعین هم با سایر دهه ها تفاوت دارد و این دهه، دهه ذی الحجه کربلا است، دهه خاص است و بنا به فرمایش امام صادق علیه السلام یکی از نشانه های شیعیان زیارت اربعین است.

مرتضی داوری ادامه داد: ما هم می آییم تا به آقا و مولایمان حضرت بقیه الله الاعظم (عج) عرض کنیم؛ ما را هم جزء خریداران محسوب کن، ما را هم در سیاهی لشکرت پذیرا باش، می آییم تا به اربابمان حضرت سیدالشهداء (علیه السلام) بگوییم ما را هم به نوکریت قبول کن.
وی هدف از برپایی موکب را خدمت رسانی و اسکان موقت برای زائران حسینی در ایام اربعین عنوان و اذعان کرد: به لحاظ این که در سال های گذشته اکثر زائران در کربلا با مشکل اسکان مواجه می شدند، بنا بر این بر آن شدیم تا با ساماندهی اعزام و اسکان، بخشی از اضطراب و نگرانی زائران کاسته شود.
داوری ادامه داد: در این موکب علاوه بر اسکان، خدماتی شامل پخت نان، طبخ غذا، پذیرایی، ایستگاه صلواتی، تیم امدادی و پزشکی، آتش نشانی و .. نیز ارائه می شود.
این مسئول در ادامه با بیان این که این موکب به صورت مردمی است، خاطرنشان کرد: بخش عمده ای از امکانات و تجهیزات مورد نیاز با مساعدت دستگاه ها و اداره ها، سپاه ناحیه برخوار، هلال احمر و شهرداری دولت آباد تامین می شود.

مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برخوار در ادامه از مردم شریف شهرستان و دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت (س) در خواست کرد با کمک های نقدی و غیر نقدی خود، خادمان موکب را همراهی و مساعدت کنند.
وی افزود: در هر شهر یک نفر از افراد معتمد و فعالان عرصه فرهنگی و خادمان آستان اهل بیت (ع) به عنوان رابط تعیین و به منظور جذب مشارکت و کمک های مردمی با کمیته های ستاد اربعین و موکب همکاری می کند.
داوری یادآور شد: متعاقباً آدرس و کروکی محل برپایی موکب و شماره تماس مسئولان موکب و همچنین شماره حساب بانکی برای دریافت کمک های مردمی اعلام می شود.
مسئول کمیته اعزام ستاد اربعین شهرستان برخوار اعلام کرد: امسال اعزام ها به پیاده روی اربعین حسینی به صورت شبه کاروانی است و افرادی که مشتاق اعزام در ایام اربعین به کربلای معلی هستند از هم اکنون باید اقدام کنند تا با شلوغی و ازدحام ایام اربعین روبرو نشوند.
داوری در پایان گفت: ثبت نام به صورت گروهی از طریق سامانه سماح انجام می شود و در ادامه با مراجعه به دفاتر مجاز اقدام به اخذ ویزا و هماهنگی برای اعزام لازم است انجام شود.

انتهای پیام/دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.