امام جمعه دستگرد:

اگر کار مردم در اداره ها درست و بی معطلی حل شود، دید مردم به نظام خوب می شود

قربانی امام جمعه دستگرد تاکید کرد: اگر مردم در اداره ها و محل های خودشان ببینند کار درست و قانونی و بی معطلی حل می شود؛ دیدشان به نظام خوب و درست می شود ولی اگر خلاف واقع و اشتباهی ببینند دیدشان به نظام بد می شود.

به گزارش چشم برخوار، خطیب جمعه شهر دستگرد در نماز جمعه این هفته ضمن دعوت همه مؤمنان به تقوای الهی و توصیه به انجام واجبات الهی و ترک محرمات الهی در رابطه با گناه حق الناس طبق حدیث پیامبر اکرم (صلی الله علیه ) گفت: بین بنده و بهشت هفت گردنه خطرناک وجود دارد و راحت ترین این گردنه ها گردنه مرگ است (لحظه جان دادن)، یکی از صحابه از پیغمبر (صلی الله علیه) پرسیدند: اگر آسان ترین گردنه،گردنه مرگ است پس سخت ترین آن کدام است؟ حضرت فرمودند: آنجایی است که همه در محضرخدای عالم می ایستند و ستمدیدگان یقه ستمکاران را می گیرند.

حجت الاسلام و المسلمین جمال قربانی در ادامه عنوان کرد: ممکن است خدای متعال گناه نماز خواندن و از این قبیل عبادات را بدون توبه هم ببخشد اما آن چیزی که خدای متعال نمی بخشد حقوق مردم نسبت به یکدیگر است.

وی خاطرنشان کرد: اگر به حق مردم بدهکار باشیم با زیارت کربلا و مکه و با شرکت در نماز جماعت و یا شهید شدن در رکاب ابی عبدالله (علیه السلام ) هم که باشیم باز گناه حق الناس صاف نمی شود.

قربانی در رابطه با رعایت حق الناس در بیت المال اظهار کرد: این فرهنگ دینی ماست، در دین ما حقوق مردم بالأخص بیت المال که حق همه مردم است را باید مراقب باشیم.

این کارشناس مذهبی در ادامه در رابطه با گناه حق الناس تاکید کرد: رعایت حق الناس آن قدر مهم است که امیرالمؤمنین (ع) فرمودند: مسلمان کسی است که مسلمان دیگر از دست و زبان او در امان باشند و ضررش و آزارش به کسی نرسد و کسی از او حقی را طلب نداشته باشد.

امام جمعه دستگرد مراعات کردن حقوق همسایگان و حقوق ارحام و حقوق دیگر مردمان در همه عرصه ها را ضروری دانست و افزود: اگر کسی بیت المال زیر دست او باشد باید بیشتر از همه مراقبت کند و عنوان کرد: این موارد از مصادیق حق الناس است.

وی در خصوص رعایت حقوق همسایگان و مردم آزاری در جشن ها و عروسی ها و شادی ها گفت: چه دلیلی دارد نیمه شب مردم آزاری شود و دیگران اذیت شوند که یک خانواده شادی دارد، این که در شادی ما دیگران اذیت شوند شادی نیست و این ها همه حق الناس است چون مسئولیت می آورد.

امام جمعه دستگرد در رابطه با خرج از بیت المال اظهار کرد: برخی افراد چون تصور می کنند بودجه بیت المال دولتی است، فاکتورهای به دروغ و زیادتر از حد واقعی خودش می نویسند، در حالی که بودجه دولتی یعنی مال بیت المال و همه باید مراقبت و مواظبت در این زمینه داشته باشیم.

قربانی به اتفاقات ناگوار در منطقه اشاره و همه پرسی در اقلیم کردستان عراق در روز سوم مهرماه اشاره کرد و گفت: در صورت تجزیه کردستان از عراق خطری جدی و خطرناک برای ما و کشورهای منطقه است و علت خطرناکی همه پرسی این است که حامی این همه پرسی و تجزیه در درجه اول اسرائیل غاصب است.

 

این کارشناس در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: یکی از آسیب های بسیار مهم طلاق است و باید آسیب شناسی شود.

وی ادامه داد: طبق آمار ثبت احوال استان اصفهان به ازای هر ۴/۳۴ ازدواج یک طلاق در استان ثبت شده است، باید دید در این طلاق ها چند درصد بحث اقتصاد و چند درصد اعتیاد و چند درصد بحث ترویج زندگی به سبک غربی توسط ماهواره ها دخیل است؟ اینها را باید شناسایی کرد.

در پایان امام جمعه شهر دستگرد، ضمن تقدیر و تشکر از شهردار قبل مهندس صادقی و خیرمقدم خدمت شهردار جدید اظهار امیدواری کرد: خداوند به مجموعه شهرداری توفیق نمایدکه بتوانندبه مردم خدمت کنند.

وی تاکید کرد: اگر مردم در اداره ها و محل های خودشان ببینند کار درست و قانونی و بی معطلی حل می شود؛ دیدشان به نظام خوب و درست می شود ولی اگر خلاف واقع و اشتباهی ببینند دیدشان به نظام بد می شود.
قربانی در ادامه نسبت به تغییر و تحول شهرداران گفت: امیدواریم که با این تغییر و تحول شاهد پیشرفت های بهتری باشیم و اثر آن پیشرفت ها رضایتمندی مردم و مؤمنان و مؤمنات عزیزی که حق گردن همه دارند باشد.

انتهای پیام/دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.