جزئیات حادثه آتش سوزی روز گذشته در دولت آباد/کمبود لوازم امدادرسانی در شهرستان

روز گذشته یک آتش سوزی در یک مغازه سوپر مارکت روبروی تامین اجتماعی اتفاق افتاد به طوری که اجناس آن به طور کامل طعمه حریق شد.

به گزارش چشم برخوار، روز گذشته یک آتش سوزی در یک مغازه سوپر مارکت روبروی تامین اجتماعی اتفاق افتاد به طوری که اجناس آن به طور کامل طعمه حریق شد.
در پی این اتفاق اعضای شورای اسلامی شهر دولت آباد پس از بازدید از محل و بررسی علل حادثه با صاحب مغازه و شاهدان عینی دیدار و گفتگو کردند و در این بازدید حسینی (صاحب مغازه) و همچنین شاهدان عینی از اقدام به موقع و اطفای حریق توسط ماموران آتش نشانی ابراز رضایت کرده، اظهار کردند: این اقدام سریع از سرایت آتش به مغازه و خانه های اطراف و ایجاد یک فاجعه بزرگ جلو گیری کرد.
بعد از این بازدید عصر روز گذشته از محمد علی نریمانی (سرپرست آتش نشانی دولت آباد) برای ارائه گزارش و نیز بررسی مسائل و مشکلات موجود و ارائه سرویس دهی بهتر دعوت شد و وی نیز در دفتر شورای شهر در یک جلسه فوق العاده پاسخگوی سوالات اعضای شورای شهر بود.
این مسئول ابتدا در یک گزارش کامل و جامع در مورد آتش سوزی سوپر مارکت عنوان کرد: طبق اعلام ثبت شده اپراتور ساعت ۷:۰۹ دقیقه با این واحد تماس گرفته شد و ماموران بلافاصله با یک خوردوی پیشرو و دو خودروی حامل مخزن آب و دقیقا راس ساعت ۷:۱۳ دقیقه و در مدت چهار دقیقه در محل حاضر و بلافاصله عملیات اطفای حریق را شروع و در مدت کمتر ۲۵ دقیقه شعله های آتش را مهار و از بروز یک فاجعه بزرگ جلوگیری کردند.
نریمانی در پایان این گفتگو بیان کرد: به دلیل نبودن واحد آتش نشانی در بعضی از شهرهای همجوار این واحد مجبور به سرویس دهی به مناطقی مانند کمشچه، حبیب آباد، شاپور آباد، دستگرد، سین، کل خیابان بعثت و جمعه بازار و حتی در صورت نیاز تا نزدیکی پلیس راه سجزی است و برای این منظور با مشکلات عدیده ای نظیر کمبود بعضی لوازم امداد رسانی مواجه هستیم.


اعضای شورای شهر ابراز امیدواری کردند که با یک برنامه ریزی مناسب در آینده، در پی رفع مشکلات این واحد خواهند بود.
در پایان جلسه در یک مانور و بدون هیچ گونه هماهنگی و به منظور سنجش میزان آمادگی این واحد یک تماسی مبنی بر آتش سوزی در خیابان امام سجاد (ع) دولت آباد با ۱۲۵ برقرار شد و ماموران بلافاصله و در مدت ۲ دقیقه و ۳۰ ثانیه و با وجود ترافیک عصرگاهی خود را به محل رساندند و سرپرست و ماموران آتش نشانی به سرعت عملشان مورد تقدیر اعضای شورای شهر قرار گرفتند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.