برگزاری مراسم عزاداری دهه اول محرم سپاه ناحیه برخوار

مراسم عزاداری دهه اول محرم سپاه ناحیه برخوار با عنوان «بیا دیر می شود» با حضور خادمان حرم مطهر امام حسین(ع)،خادمان آستان امامزاده ابراهیم(ع)نرمی، پایوران و نیروهای وظیفه سپاه و عموم مردم در حسینیه دوازده امام(ع) لودریچه برگزار شد.

به گزارش چشم برخوار؛ مراسم عزاداری دهه اول محرم ناحیه  مقاومت بسیج برخوار با عنوان «بیا دیر می شود» با حضور خادمان حرم مطهر امام حسین علیه السلام، خادمان آستان امامزاده ابراهیم (ع) نرمی، پایوران و نیروهای وظیفه سپاه و عموم مردم در حسینیه دوازده امام (ع) لودریچه برگزار شد.

یک کارشناس دینی در این مراسم با بیان این که کلید حل مشکلات جامعه در گرو ایمان و تقوا است، افزود: تدبیر عقل بشر به تنهایی و منهای ایمان و تقوا ناکارآمد است.

حجت الاسلام و المسلمین محمدی ادامه داد: معنویت در جامعه اسلامی اثر مهمی داشته و نبود آن خطرات مهمی دارد، همچنان که باورهای دینی در جامعه هر چه بیشتر تقویت شود مشکلات جامعه کمتر است.

وی مهمترین عامل حادثه کربلا را کم رنگ شدن معنویت و تغییر باورهای دینی در جامعه اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: اولین کاری که دشمن برای نفوذ و تغییر باورها انجام می دهد بحث خدا باوری و خدا تراشی در مقابل خدای واحد است.

محمدی افزود: ایجاد عرفان های کاذب، ترویج تجملات در زندگی، ضربه زدن به معاد مردم از راه معاش و بی هویت و بی هدف کردن جامعه از جمله این موارد است که یاد خدا و این که انسان خدا را حاضر و ناظر در گفتار و عمل بداند، از راهکارهای مقابله با این تغییر باور است.

این کارشناس دینی بیان کرد: دومین مساله برای نفوذ امامت و ولایت است و تنزل دادن امامت در حد حاکم سیاسی و مطرح کردن ولایت ناس در مقابل ولایت فقیه و اینکه مردم دین شما با زعامت ولی جوابگو نیست، همانطور که با تغییر باورهای ارزشی و دینی مردم کم کم محاسبه مردم را عوض کنند و جامعه انفعالی به وجود آورند. محمدی در ادامه تصریح کرد: امروز دشمن برای به انحطاط کشاندن جامعه اسلامی با حرکت نفوذ در لایه های گوناگون و تغییر محاسبه نبوی و انقلابی به محاسبه اموی و انفعالی و دیپلماتیکی و مخیر کردن مردم به دو ایده، قصد دارد باورهای ارزشی و انقلابی مردم را تغییر دهد.

مراسم عزاداری در ادامه با ذکر مداحی مصائب امام حسین علیه السلام و خادمان حرم امام حسین (ع) با بیان کرامت ها و معجزه های آستان امام حسین (ع) محفل عزاداری برگزار شد.

این مراسم تا پایان هفته ساعت هفت صبح در حسینیه دوازده امام (ع) لودریچه برگزار می شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.