حجت الاسلام شیخ جعفر ناصری:

با ظهور امام زمان (عج)، همه برکت ها از کشتن امام حسین (ع) نصیب عموم مردم می شود

حجت الاسلام ناصری گفت: وقتی دشمن می خواست به حضرت زینب (س) زخم زبان بزند، حضرت زینب (س) فرمودند: در مسیر کربلا جز زیبایی ندیدم و این موضوع به این خاطر است که روزی خونخواه امام حسین (ع) می آید و تمامی این زیبایی ها و برکت ها از کشتن حسین (ع) و خون او نصیب عموم مردم می شود.

به گزارش چشم برخوار، یک استاد حوزه شب گذشته در مراسم عزاداری در منزل حاج رحمت اله کمالی در دولت آباد گفت: روضه و عزاداری از شهادت حضرت حمزه سیدالشهداء (ع) پایه گذاری شد و با روضه حضرت اباعبدالله (ع) رونق و گسترش یافت.

حجت الاسلام و المسلمین شیخ جعفر ناصری افزود: شیعه در طول تاریخ با عزای حسین (ع) زندگی کرده و همیشه برای برپایی عزای اهل بیت علیهم السلام پیشتاز و پیشگام بوده است.

وی خاطرنشان کرد: این عزاداری بر جگر گوشه حضرت فاطمه زهرا (س) و پیامبر اکرم (ص) بوده که شیعه را تا به امروز حفظ کرده و به برکت این مصیبت تا قیام قیامت مایه وحدت و برکت امت اسلام شده است.

فرزند آیت الله ناصری ادامه داد: وقتی دشمن می خواست به حضرت زینب (س) زخم زبان بزند و آن بانوی بزرگوار را مورد شماتت قرار دهد، حضرت زینب (س) فرمودند: در مسیر کربلا جز زیبایی ندیدم و این موضوع به این خاطر است که روزی خونخواه امام حسین (ع) می آید و تمامی این زیبایی ها و برکت ها از کشتن حسین (ع) و خون او نصیب عموم مردم از شیعه و سنی گرفته تا یهودی و ارمنی می شود.

ناصری یادآور شد: امام زمان (عج) در هنگام ظهور نیز با پرچم یالثارات الحسین خود را معرفی می کنند.

این کارشناس دینی عنوان کرد: هنر شیعه در طول تاریخ این بوده که تا کنون کسی نتوانسته بیرق عزاداری را از آن ها بگیرد و در هر شرایطی مفهوم «کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا» را آرمان و هدف خود قرار داده است.

وی ادامه داد: کجای دنیا سراغ داریم که در مدت یک هفته ۲۵ میلیون نفر در یک مکان تجمع کنند و حول محور امام حسین (ع) برای رضای خدا عزاداری کرده و با امام خود تجدید عهد و پیمان کنند؟!

این استاد حوزه خاطرنشان کرد: جوانی که در روضه ها و مجالس عزاداری شرکت می کند هویت و شخصیت خود را پیدا می کند؛ همچنان که در جامعه امروز ما جوانان بسیاری هستند که دچار اضطراب و افسردگی های زیادی هستند که با حضور در مجالس گریه و عزاداری امام حسین (ع) نشاط پیدا کرده و گمشده و نیاز خود را در این مجالس پیدا می کنند؛ این همان نعمتی است که خدا به ما ارزانی داشته است.

این کارشناس دینی افزود: عاشورا به انسان شخصیت، هویت و نور می دهد چرا که در قله این شکوه و عظمت انسانی قرار دارد که همه وجود خود را هزینه بقای اسلام و رضای خداوند کرد و خداوند مهر و محبت او را در همه عالم وجود منتشر کرد.

فرزند آیت الله ناصری عنوان کرد: کربلا و عاشورا در همه زمینه های اخلاقی، عزت نفس، عشق، ایثار، محبت، ادب و… تا قیام قیامت حرف برای گفتن دارد و الگوبخش است و با همین ارتباط معنوی است که شیعه اصالت و هویت پیدا می کند.

ناصری در پایان متذکر شد: فاصله عاشورا تا اربعین فرصتی است که با فرهنگ امام حسین (ع) و نهضت عاشورا آشنایی بیشتری پیدا کنیم و بتوانیم ادامه دهنده راه حضرت سیدالشهداء (ع) باشیم.

انتهای پیام /دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.