رئیس آبفای برخوار و شاهین‌شهر خبر داد

هیچ یک از روستاهای برخوار شبکه فاضلاب روستایی ندارند/آب‌رسانی سیار به حدود ۵ هزار مشترک روستایی شاهین‌شهر و برخوار

رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان‌های برخوار، شاهین‌شهر و میمه گفت: آب آشامیدنی حدود ۵ هزار مشترک روستایی شهرستان‌های برخوار، شاهین‌شهر و میمه به‌ صورت سیار تأمین می‌شود.

به گزارش چشم برخوار، محمد اونیک‌آزه ظهر دیروز در نشست خبری با خبرنگاران به مناسبت روز ملی روستا اظهار کرد: آب آشامیدنی حدود ۵ هزار مشترک روستایی شهرستان‌های برخوار، شاهین‌شهر و میمه به‌ صورت سیار تأمین می‌شود.

وی افزود: روستاهای شورآباد برخوار، مورچه‌خورت، کله‌رود، حسن‌رباط، باغ میران، آق‌کمال، مراوند و چُغاده در شهرستان شاهین‌شهر و میمه به علت کاهش سفره‌های آب زیرزمینی روزانه با تانکرهای سیار آب‌رسانی می‌شوند.

رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان‌های برخوار، شاهین‌شهر و میمه خاطرنشان کرد: در دو شهرستان برخوار، شاهین‌شهر و میمه، ۶ هزار و۸۵۰ مشترک با بیش از ۲۱ هزار جمعیت روستایی وجود دارد که ساکنان ۱۶ روستا آب آشامیدنی دائم دارند.

وی از انتقال طرحی خبر داد که آب آشامیدنی روستای مورچه‌خورت شاهین‌شهر با هزار و ۳۰۰ خانوار، از سال آینده از طریق شبکه انتقال آب شاهین‌شهر تأمین خواهد شد و گفت: بخشی از آب روستای مورچه‌خورت هم‌اینک از چاه امام‌زاده قاسم این روستا و با اجرای خط انتقالی به طول ۲ کیلومتر و بخشی به‌ صورت سیار تأمین می‌شود.

اونیک‌آزه اظهار داشت: هیچ‌یک از ۲۴ روستای برخوار، شاهین‌شهر و میمه، شبکه فاضلاب روستایی ندارند، اولویت شرکت آبی‌ای روستایی استان اصفهان به علت کمبود اعتبارات عمرانی، اجرای طرح‌های فاضلاب در روستاهای بالادست زاینده‌رود است.

وی به پایان طرح آب‌رسانی به روستای «سُه» شهرستان شاهین‌شهر و میمه در نیمه نخست امسال اشاره کرد و گفت: با افزون بر ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه، محوطه‌سازی، احداث ساختمان و حصارکشی سر چاهی، بازسازی مخزن آب روستا به گنجایش ۷۰ مترمکعب، اجرای هزار و ۲۰۰ متر خط انتقال آب و هزار و ۲۰۰ متر خط انتقال برق روستای سُه انجام‌ شده است.

رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان‌های برخوار، شاهین‌شهر و میمه بخش دیگری از خدمات این شرکت را به روستائیان، تعویض ۴۳۳ کنتور خراب مشترکان، اصلاح و شبکه‌های داخلی روستاهای  بخش مرکزی و میمه در مجموع به طول حدود۷ کیلومتر و لایروبی و حفر قنات روستای کله‌رود بیان کرد.

انتهای خبر/ فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.