قابل توجه زنان و مردان 30 تا 59 سال؛

تشکیل پرونده سلامت میانسالان در مراکز سلامت و خانه های بهداشت برخوار

همه افراد ۳۰ تا ۵۹ ساله در شهرستان برخوار می توانند برای تشکیل پرونده سلامت به یکی از مراکز سلامت جامعه، پایگاه ها و خانه های بهداشت شهرستان مراجعه کنند.

مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان برخوار در گفتگو با چشم برخوار گفت: همزمان با هفته ملی سلامت بانوان و بهداشت روان از ۲۴ تا ۳۰ مهرماه، برنامه های متعددی در این زمینه در شهرستان برگزار می شود.

ساناز شهروز در ادامه از تشکیل پرونده ارزیابی سلامت میانسالان ویژه زنان و مردان ۳۰ تا ۵۹ ساله ( اعم از مجرد و متاهل) در کلیه  مراکز سلامت جامعه، پایگاه ها و خانه های بهداشت شهرستان خبر داد و افزود: تشکیل پرونده همه روزه انجام و سلامت افراد مورد ارزیابی قرار می گیرد.

وی خاطرنشان کرد: با این پرونده ارزیابی؛ سلامت افراد شامل اندازه گیری وزن و قد و بررسی تناسب وزن با قد و انجام مشاوره، بررسی وضعیت تغذیه ای و مشاوره در زمینه تغذیه صحیح، بررسی وضعیت تحرک جسمانی و انجام مشاوره و بررسی وضعیت واکسیناسیون و تزریق واکسن در صورت لزوم انجام می شود.

شهروز از دیگر مواردی که ارزیابی می شود را ارائه قرص تقویتی ویتامین «دی» به صورت رایگان، بررسی سوابق، شرح حال پزشکی و ارزیابی سلامت عمومی، انجام معاینه های ویژه زنان (معاینات ویژه بانوان شامل معاینه سینه، آزمایش پاپ اسمیر و آزمایش رایگان قند و چوبی و غربالگری سرطان روده بزرگ ) و مردان و انجام آزمایش های لازم عنوان کرد.

مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت برخوار در پایان با اشاره به این که کلیه این خدمات به صورت رایگان انجام می شود، تاکید کرد: افراد مراجعه کننده در هنگام مراجعه کارت ملی و دفترچه بیمه خود را به همراه داشته باشند.

انتهای پیام /دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.