مجلس هفته آینده درباره رفتار رئیس‌جمهور آمریکا تصمیم‌گیری می‌کند/ مذاکره جدیدی با ۵+۱ نخواهیم نداشت

نماینده مردم برخوار، شاهین‌شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی گفت: قطعاً مجلس شورای اسلامی هفته آینده تصمیمات متناسبی با رفتار و تصمیماتی که ترامپ در پیش گرفته، خواهد داشت.

به گزارش چشم برخوار، حسینعلی حاجی دلیگانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان در خصوص یاوه‌گویی‌های اخیر دونالد ترامپ و اقدام متقابل مجلس با تهدیدات وی اظهار داشت: قطعاً مجلس شورای اسلامی هفته آینده تصمیمات متناسبی با رفتار و تصمیماتی که ترامپ گرفته، خواهد داشت و پیش‌بینی من این است که آنچه که در مجلس در خصوص بدعهدی آمریکا و مقابله با تهدیدات آمریکا و خصوصاً شخص ترامپ بیان شود با یک اجماع کاملی به نتیجه خواهد رسید.

وی افزود: این اجماع به این دلیل است که همین تهدیدات آمریکا باعث شد در این مسأله اساسی که به کل کشور و کلیت نظام برمی‌گردد همه جریان‌ها، گروه‌ها و اشخاص به نحوی هماهنگ شوند و در واقع جلوی آن تهدید اصلی که آمریکایی‌ها در نظر داشتند انجام دهند و آن دوقطبی‌سازی در جامعه بود را گرفتند.

نماینده مردم برخوار، شاهین‌شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با همین شیب و با همین نوع وحدت کلمه که در کشور وجود دارد امید داریم این خواب‌هایی که ترامپ دیده است را نقش بر آب خواهیم کرد و آمریکا از این تهدیدات هیچ نتیجه‌ای نخواهد گرفت.

وی در ادامه در خصوص چگونگی رفتار مجلس در این خصوص خاطرنشان کرد: در خصوص این مورد به اقتضای آن چه که ترامپ در صحبت‌هایش داشته و در برنامه‌ریزی‌هایشان دارند مجلس شورای اسلامی واکنش مقتضی را نشان خواهد داد.

حاجی‌دلیگانی در خصوص نوع رفتار اروپایی‌ها بیان داشت: البته ما نمی‌خواهیم بقیه ۵+۱ همراه آمریکا شوند اما از طرف دیگر امیدی هم نباید بست که فرض کنیم اینها جدا از هم تصمیم خواهند گرفت و تا آخر جدا از هم خواهند بود، چراکه اینها مجموعاً در گذشته هم نشان داده‌اند که با هم هماهنگ هستند.

وی افزود: ضمن اینکه دست رد به سینه اروپایی‌ها نمی‌زنیم اما توجه هم داریم که این‌ها ممکن است هر لحظه به نوعی تغییر موضع دهند، بنابراین سیاست‌ها و برنامه‌های‌مان را جدای از آن‌ها برنامه‌ریزی خواهیم کرد.

نماینده مردم برخوار، شاهین‌شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی همچنین در خصوص تهدیداتی که ترامپ نسبت به سپاه داشت، ابراز کرد: قطعاً نقشه این‌ها در این رابطه هم نقش بر آب خواهد شد چون این‌ها در واقع در جنگ نیابتی که در منطقه غرب آسیا بود شکست خوردند و علت این شکست را ایستادگی و هدایت محور مقاومت توسط سپاه می‌دانند که طبیعی هم است حرف‌هایی را در این جهت بزنند و یا تهدیداتی را انجام دهند.

حاجی دلیگانی در ادامه تصریح کرد: اما آن‌ها خودشان هم می‌دانند که با این شرایطی که هست قطعاً آن‌ها هدف مورد نظر خود را از پیش نخواهند برد و ما محکم در برابر آن‌ها خواهیم ایستاد و برنامه‌های دفاعی را هم با قدرت ادامه خواهیم داد، از آن طرف هیچ مذاکره جدیدی را با ۵+۱ در خصوص برجام یا مطلب دیگری در منطقه نخواهیم داشت و طبیعی است که آمریکایی‌ها عصبانی شوند و از این عصبانیت هم بمیرند.

وی در پایان گفت: این تحریم‌ها اثر قابل توجهی نخواهد داشت، چراکه ما در امور دفاعی‌مان از ابتدا تا الآن به نحوی برنامه‌ریزی کرده‌ایم که خود اتکا باشیم و وابستگی به بیگانگان نداشته باشیم بنابراین وقتی که وابستگی نداشته باشیم هیچ نگرانی از این بابت نخواهیم داشت.

انتهای پیام/دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.