چشم امید ساکنان مجتمع فرهنگیان دولت آباد به مسئولان جدید شهرستان

اهالی مجتمع فرهنگیان خیابان آزادگان شمالی شهر دولت آباد با ارسال نامه ای به شورای شهر، خواستار پیگیری احداث حسینیه و پارکینگ در این مجتمع شدند.

به گزارش چشم برخوار، ماجرای احداث یک مسجد و حسینیه در خیابان آزادگان شمالی شهر دولت آباد به سال های گذشته در زمان شهردار سابق دولت آباد (حاج محمد زارعان) برمی گردد که به دلیل وجود برخی اختلافات بر سر مکان احداث این مسجد و حسینیه، احداث و راه اندازی این طرح به تعویق افتاد.

یکی از افراد مطلع از این موضوع و عضو شورای اسلامی شهر دولت آباد سال گذشته در این خصوص به خبرنگار چشم برخوار گفته بود: شهردار سابق شهر دولت آباد و مدیرعامل مجموعه فرهنگیان، مکان دیگری را برای ساخت این مسجد در نظر گرفته بود که پس از پیگیری های اهالی محل و اصرار آن ها، اعضای شورای اسلامی شهر دولت آباد مکان فعلی را به شهردار پیشنهاد کردند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر این زمین مجوز (شفاهی) استانداری را برای تغییر کاربری و ساخت مسجد را لازم دارد، در رابطه با مراحل اخذ مجوز مسجد، خاطرنشان کردبعد از این مرحله از آنجایی که در طرح مجموعه ساخت مسجد در این مکان (مکان فعلی) دیده نشده بود و نیاز به طرح جدید و کار بسیار سخت تر؛ مصوبه استانداری داشت، مجددا شهردار دولت آباد طراحی مسجد در این مکان را به استانداری برده و تاتیدیه ضمنی و شفاهی را برای ساخت مسجد در این مکان اخذ کرد اما هنوز تاییدیه کتبی از طرف استانداری ارسال نشده است.

این عضو شورای شهر دولت آباد ادامه داد: در ادامه با پیشنهاد حسن محقق عضو اتحادیه مصالح ساختمانی و کسب موافقت شهردار، تصمیم بر این گرفته شد که چند شب مراسم عزاداری در محل مسجد و حسینیه جوادالائمه (ع) دولت آباد برگزار شود که به این ترتیب چهار شب مراسم عزاداری حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام با حضور جوانان و اهالی خیابان آزادگان شمالی در این مکان برگزار شد.

برگزارکنندگان این مراسم از مسوولان شهرستان خواستار شدند طبق توافقات شهردار و شورای اسلامی شهر دولت آباد هر چه سریع تر مجوز ساخت مسجد در این مکان را صادر و کلنگ شروع ساخت مسجد و حسینیه آن را بر زمین بکوبند تا با کمک خیران، مراحل ساخت آن آغاز شود.

اما تا کنون این مشکل مرتفع نشده و همچنان ساکنان مجتمع فرهنگیان خیابان آزادگان شمالی دولت آباد پیگیر احداث این مسجد و حسینیه در این محل هستند، مجتمعی که حدود ۲۴ سال قبل توسط متولیان فرهنگی شهر دولت آباد علی داوری، عباس کمالی، حاج رحیم فتاحی، حاج محمد زارعان و عباس حیدریان تفکیک شده و حدود یک صد پلاک ثبت شده است.

طبق ادعای ساکنان این مجتمع، مجتمع فرهنگیان هیچ گونه امکانات تفریحی و رفاهی ندارد و حدود ششصد متر مربع سرریز پلاک های تحویلی زیاد آمده و با نظر متولیان به منظور احداث حسینیه در نظر گرفته شده است.

طی آخرین جلسه در رابطه با مسجد و حسینیه جواد الائمه (ع) در مهرماه سال جاری برگزار شد، شورای شهر قول مساعدت برای مسجد دادند و اظهار کردند: زمین مورد نظر برای احداث این مسجد باید مراحل کارشناسی را طی کند تا در آینده با مشکلات ترافیکی و …. مواجه نباشد.
این جلسه در حالی برگزار شد که اهالی این محل با ارسال نامه ای به یک عضو شورای شهر دولت آباد، درخواست های خود را اعلام و خواستار واگذاری همین زمین (زمین واقع در مجتمع فرهنگیان) شدند و دلایل خود برای مناسب بودن زمین مذکور به منظور احداث مسجد و حسینیه را اعلام کردند.

ساکنان مجتمع فرهنگیان خیابان آزادگان شمالی دولت آباد در این نامه عنوان کردند: زمینی با متراژ ۷۰۰ متر روبروی زمین مسجد وجود دارد که مصوبه پارکینگ برای خیابان را دارد، بنا بر این؛ این امکان وجود دارد که این زمین هم برای پارکینگ مسجد و هم پارکینگ خیابان استفاده شود، همچنین در خیابان روبروی مسجد یک پارکینگ توقف کنار خیابان تعبیه شده است که می تواند برای مسجد نیز استفاده شود.
اهالی محل ادامه دادند: در مجاورت پارکینگ کنار خیابان هم پارک معراج وجود دارد که شهروندان می توانند آن محل را برای پارک وسایل نقلیه خود استفاده کنند به گونه ای که مزاحم کسبه نباشند و ترافیک به وجود نیاید، همچنین کوچه ای که زمین و پارکینگ در آن قرار دارد، کوچه ۱۰ متری است، بنا بر این پارک خودرو روبروی مسجد و پارکینگ مزاحمت و ترافیکی برای ورودی کوچه به وجود نخواهد آورد.
این شهروندان افزوده اند: با توجه به این که خیابان صنعتی است؛ حداکثر زمان کار کسبه تا زمان غروب آفتاب است در حالی که آغاز برنامه ها و مراسم های مذهبی همیشه بعد از اذان مغرب است  که در این زمان این خیابان خلوت است، همچنین با توجه به این که زمین مورد درخواست مسجد دقیقا وسط خیابان آزادگان قرار دارد، می تواند دسترسی خوبی برای همه مردم به ویژه سالمندان داشته باشد.
این شهروندان دولت آبادی اظهار کردند: زمین یک هزار و ۸۰۰ متری که برای مسجد تدارک دیده شده و انتهای خیابان فرهنگیان قرار دارد، برای مسجد مناسب نیست، بنابر این پیشنهاد ما به شهرداری معاوضه این دو زمین است تا به این صورت موضوع آزادسازی خیابان فرهنگیان و کوچه مجاور آن نیز مرتفع شود و در پایان این که؛ با توجه به نبود سرویس بهداشتی برای کسبه، سرویس بهداشتی مسجد را می توان به عنوان سرویس بهداشتی خیابان و کسبه استفاده کرد.

انتهای پیام /


4 دیدگاه برای “چشم امید ساکنان مجتمع فرهنگیان دولت آباد به مسئولان جدید شهرستان
 1. اهالی محل زمین شهرداری که توی کوچه فرهنگ هستش در از شهرداری میخوان که اختصاص بدن برای مسجد ولی شهرداری قول شفاهی داده ولی در کل همراهی نمیکنه

 2. میدونید جریان از چه قراره و موضوع این زمین چیه
  اگه نمیدونید این مطالب را به صورت مختصر بیان میکنم تا متوجه بشید و بدانید جریان نفاق و سرکرده منافقان که مدیریت شهرو شورای اسلامی شهر را برای مدتی تسخیر نموده بود چه کرد با این شهر
  مجموعه فرهنگیان و تفکیک آن و واگذاری پلاکها به عده ای ……… بنا به دلائلی خود حکایتی بسیار عریض و طویلی دارد

  در این میان نقش م ز چه بوده و چه هست
  م ز که از میان این تفکیکی منافع زیادی را به جیب زده و هم اکنون بالغ بر ۳۰ پلاک از این مجموعه متعلق به ایشان است نامبرده خود عضو هیت امناء این مجموعه بوده و یکی از افراد با نفوذ در تفکیک و واگذاری پلاکها بوده
  در زمان تصدی ایشان در شهرداری زمین متعلق به ساخت حسنیه را به خواهر زاده های خود می فروشد که پس از سر و صدای مالکین ایشان ملک دیگری را از خیری دریافت و بنام حسنیه می کند حال باید بررسی کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.