امام جمعه موقت دولت آباد:

توصیه قرآن به ما، تعامل با دشمن بدون دوستی است/ «یا معیشت یا موشک» از القائات دشمن است

امام جمعه موقت دولت آباد گفت: القائاتی که دشمن دارد و می گوید: « یا معیشت یا موشک»؛ نادرست است، چون معیشت ما در گرو امنیت ماست و امنیت ما در گرو توانمندی دفاعی ماست.

به گزارش چشم برخوار؛ امام جمعه موقت شهر دولت آباد در جمع مردم گفت: یکی از آموزه های ارزشی و معنوی که قرآن به آن توجّه دارد و در رابطه با تحصیل تقوی هم از جهتی، برای ما مهمّ است، دشمن شناسی و دشمن ستیزی است، دشمنی که هم در درون ماست که همان ابلیس است و اگر کسی او را نشناسد یا بشناسد و دشمنی او را باور نکند یا باور بکند ولی به شوخی بگیرد شیطان او را ذلیل و بیچاره خواهد کرد.

حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا محمدی افزود: در قرآن کریم مؤکداً بارها و بارها نام شیطان می آید، هشدار می دهد « إنَّهم عَدُو ذو عدوّا» شوخی نیست دشمن قسم خورده شماست؛ این شیطان درونی است که انسان باید مواظب او باشد که در وجود انسان دخول پیدا نکند و دست و پا و گوش و چشم و زبان و اعضاء و جوارح انسان ابزار شیطان شود.

وی ادامه داد: نوع دیگر شیطان بیرونی است که همان استکباری است که در طول تاریخ در مقابل حقّ ایستاده است، تفاوت این شیطان درونی با آن شیطان بیرونی در چیست؟ اینجا نکته ظریفی مقام معظّم رهبری دارند، می فرمایند: اگرچه امام فرمود آمریکا شیطان بزرگ است ولی امروز ما می بینیم که او شیطان اکبر است و تفاوت استکبار جهانی و آمریکا با آن شیطان درونی در این است که او (ابلیس) دین افراد را هدف قرار می دهد، با اشخاص کار دارد.

محمدی متذکر شد: امّا شیطان اکبر که استکبار است هر زمان هم درطول تاریخ نمود داشته است چه نمرودش، چه فرعونش و چه در صدر اسلام کفّار و مشرکین و چه بعد آن؛ بنی امیّه و بنی عبّاس که اینها همه علاوه بر اغواء و فریب، علیه دین و اهل دین جنایت هم می کنند.

این کارشناس مذهبی گفت: روز ملی مبارزه با استکبار، از روزهای مهمّ تاریخ انقلاب اسلامی و کشور ماست و در قرآن کریم برای تقابل با استکبار به ما چهار پیشنهاد می دهد.

محمدی افزود: قرآن، دستور می دهد: دشمنتان را بشناسید، استکبار را بشناسید و بدانید که او تا شما را از دین و ملّتتان برنگرداند و شما را خوار و ذلیل خود نگرداند، دست از شما بر نمی دارد؛ اینها به کمتر از نابودی دین ما و به ذلّت وخفّت و خواری کشیدن ما راضی نیستند.

این سخنران در بیان دومین توصیه قرآنی عنوان کرد: قرآن در سوره ممنتحنه آیه ۱ می فرماید: از اینها برحزر باشید، با دشمن برانداز، با دشمن جنایتکار، نمی شود از در دوستی وارد شد؛ این در حالی است که برخی افراد در دشمن بودن آمریکا با ما شک دارند!؟ در صورتی که هیچ شکی در ارتباط با دشمنی استکبار و آمریکا با خدا و اسلام وجود ندارد؛ همچنان که قرآن تاکید می کند: با چنین دشمنی مواظب باشید از در دوستی وارد نشوید.

محمدی ادامه داد: سئوالی که هم اکنون مطرح می شود این است که ما به ناچار مجبور به داشتن ارتباط با برخی از این کشورها هستیم، وظیفه ما در این شرایط چیست؟ که در پاسخ قرآن کریم می فرماید: ارتباط و تعامل با آن ها بلا اشکال است فقط نباید با آن ها دوست شوید، تعامل از موضع اقتدار، بر اساس منطق، بر اساس عزّت بدون اشکال است.

امام جمعه موقت دولت آباد خاطرنشان کرد: قرآن در چهارمین دستور خود می فرماید: به اینها اعتماد نکنید، مقابلشان بایستید، چون مقابل شما ایستاده اند، همین فرمایشی که مقام معظّم رهبری باز تکرار فرمودند، در مقابل امریکا باید ایستاد و اگر کوتاه بیاییم گستاخ می شود و طلبکارانه جلو می آید.

این کارشناس سیاسی افزود: مقام معظّم رهبری در بخشی از سخنان خود در مورد استکبار و آمریکا فرمودند: ای کسانی که هنوز سنگ برجام نافرجام را به سینه می زنید و هنوز باور دارید که می شود به اینها اعتماد کرد؛ اینها به بزرگتر از شماها که دکتر مصدّق بود توجّهی نکردند و او را هم زیر پا گذاشتند، شما که دیگر هیچ، اینها در طول تاریخ نشان دادند که به هیچ کسی رحم نمی کنند.

این مسئول ادامه داد: حضرت آقا فرمودند: اینها به چه کسی قانع می شوند؟ به همان کسانی که نوکری که عرض کردم اوّل ملّت ایران نوکر را بیرون کردند و بعد ارباب را، اینها یک نوکری می خواهند مثل محمّد رضا پهلوی، کسی که مشغول عیش و نوش خودش باشد و کلید مملکت را در بست به دست آمریکایی ها داده باشد، هیچ اظهار نظری در امر سیاست کشور نداشنه باشد، طوری که تصمیم را آن ها بگیرند؛ ذلّت و خواری تا چه حدّ.

محمدی افزود: برای چه امام ما را در ۱۳ آبان تبعید می کنند؟ چون امام به کاپیتولاسیون و به استعمار معترض می شود، بنا بر این ما باید مواظب باشیم، چرا که استعمار نوین در دستور کار دشمن است، آن سند ننگین ۲۰۳۰ که هنوز هم متأسّفانه برخی چشم امید برای اجرایی کردن آن در کشور دارند؛ این همان کاپیتولاسیونی است که امام ما به خاطر آن تبعید شد، ننگین تر از آن هست.

این سخنران گفت: آنجا یک قانون بود برای ذلّت ملت ایران، اینجا یک سندی است که چندین سال آینده کشور را دربست تقدیم استکبار و استعمار می کند، بنا بر این گوش همه ما باید به فرمایش حکیمانه مقام عظمای ولایت باشد.

محمدی عنوان کرد: چرا باید چهار سال بگذرد و بعد عدّه ای بفهمند نمی شود به امریکا اعتماد کرد؟ مگر رهبر انقلاب همان روزهای اوّل نفرمودند: نمی شود اعتماد کرد، من خوشبین نیستم؟! الآن متوجّه می شوند!

این مسئول تاکید کرد: بیایید میدان اقتصاد مقاومتی را زنده کنید و مجاهدانه تلاش کنید، مردم اگر باز هم به صحنه آمدند و فریاد مرگ بر آمریکا سر دادند؛ طبق فرموده سال گذشته رهبر معظم انقلاب؛ به این معنی نیست که مشکل ندارند، مردم مشکل دارند.

محمدی عنوان کرد: آن کسانی که اقتصاد مملکت، دیپلماسی کشور را به امانت دارند باید سر سفره اعتماد به خود، اعتنای به رهنمودهای حکیمانه مقام عضمای ولایت گوش جان بسپارند و بدانند آمریکا  دشمن ماست، این ها دلسوز ما نیستند، نبوده و نخواهند بود و از همه چیز که نا امید می شوند، دست به دو قطبی سازی در کشور ما می زنند بین سپاه و مردم و اذعان می کنند سپاه تروریست است و سپاه را تحریم می کنند.

وی افزود: اینها با رهبر و دولت و نهادهای نظام ما مشکلی ندارند اینها می گویند: ملّت ایران تروریست هستند؛ چرا بعضی ها نمی خواهند این واقعیّت را درک کنند و القائاتی دارند که « یا معیشت یا موشک»؛ چه کسی گفته است؟ معیشت ما در گرو امنیت ماست و امنیت ما در گرو توانمندی دفاعی ماست، سپاهی که حضرت امام فرمود: اگر سپاه نبود کشور هم نبود.

محمدی گفت: نیروهای مسلّح همه و همه در کنار هم این وحدت و اقتدار را به وجود آورده اند، این ها جدایی پذیر نیست، ساختار و سازمان دوتاست ولی همه و همه پاسدار انقلابند؛ نیروی انتظامی که امنیّت مرزهای ما را به عهده دارد و همۀ کسانی که زحمت می کشند و سپاه پرچمدار این حرکت است.

امام جمعه موقت دولت آباد متذکر شد: همین امنیّتی هم که وجود دارد به برکت همان پاسداری است که به فرمایش مقام معظّم رهبری از همه چیزش می گذرد، بلند می شود اقصی نقاط دنیا برای دفاع از ملّتشّ، دفاع از دینش و می شود شهید حججی و یوسفیان و زارع ها؛ سپاه این است.
و نکته آخری که عرض کنم، که روزی در شهرستان به نام روز ایثار نامگذاری شده است. من این جمله را عرض بکنم همۀ روزهای ما روز ایثار است. این یادواره های شهدا اگر هرشبی هم در مسجدی برگزار شود کم است. هر چه داریم از شهداست از جانبازان است از خانواده های شهدایمان هست، این نیست که بخواهیم یک روز را روز ایثار. بله این روز ایثار شاخصی از شهرستان بوده است شهدای فراوانی این روز تشییع شده اند ما تجلیل می کنیم از آن شهدا، از خانواده هایشان و دعا می کنیم برای سلامتی رزمندگان و جانبازان عزیزمان، آزادگان عزیزمان، چون ایثار فقط تحت پوشش عنوان شهدا نیست، همه آنهایی که در هشت سال دفاع مقدّس برای این کشور مجاهدت کردند، درود می فرستیم به روان پاک حضرت امام وشهدای عزیز گرانقدر انقلاب اسلامی و شهدای دانش آموز و شهدای دفاع مقدّس و شهدای مدافع حرم. انشاءالله همه آنها با سیّد الشهدا محشور باشند وخدا به ما هم توفیق شناخت و پیروی ازراه شهدا را عنایت بفرماید.

انتهای پیام /دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.