امام جمعه دستگرد:

کسانی که هنوز تمایل به ارتباط با آمریکا دارند، یکبار هم به درستی قرآن نخوانده اند

امام جمعه دستگرد گفت: قرآن کریم در مورد مبارزه با استکبار و زیر بار غیرمسلمانان نرفتن صحبت های بسیاری دارد، بنا بر این آن افرادی که مایل هستند هنوز با امریکا ارتباط داشته باشند، نشان دهنده این است که یکبار از روی قرآن به درستی قرائت نکرده اند و ترجمه قرآن را هم به درستی نخوانده اند؛ چرا که آیات قرآن بسیار زیاد در خصوص زیر بار سلطه غیرمسلمان نرفتن صراحت دارد.

به گزارش چشم برخوار؛ امام جمعه شهر دستگرد در جمع مردم گفت: سیزده آبان سالروز تسخیر لانه جاسوسی در ایران و سالروز تبعید امام (ره) به ترکیه است و به همین مناسبت سیزده آبان را روز مبارزه با استکبار جهانی نام گذاری کرده اند.

حجت الاسلام و المسلمین جمال قربانی افزود: قرآن کریم در مورد مبارزه با استکبار و زیر بار غیرمسلمانان نرفتن صحبت های بسیاری دارد، بنا بر این آن افرادی که مایل هستند هنوز با امریکا ارتباط داشته باشند، نشان دهنده این است که یکبار از روی قرآن به درستی قرائت نکرده اند و ترجمه قرآن را هم به درستی نخوانده اند؛ چرا که آیات قرآن بسیار زیاد در خصوص زیر بار سلطه غیرمسلمان نرفتن صراحت دارد.

وی در ادامه به سوره مبارکه مائده آیه ( ۵۱ ) اشاره کرد و افزود: در این آیه آمده است: اى کسانى که ایمان آورده اید، یهودیان و مسیحیان را دوستان خود مگیرید، زیرا آنان با وجود این که با هم اختلاف دارند در برابر شما با یکدیگر همدل اند و هر کس از شما آنان را به دوستى گیرد، قطعاً در زمره آنان به شمار مى آید و از ستمکاران است و خدا مردم ستمکار را هدایت نمى کند. َ
قربانی خاطرنشان کرد: اگر انسان دوستی یهود و نصار را دل داشته باشد، اگر شما با آن ها ارتباط گرفتید و این ارتباط به قیومیت آن ها بیانجامد شما ظالمید و اگر کسی به دست خودش در گروه ظالمان قرار بگیرد هدایت خدا شامل حالش نخواهد شد.
امام جمعه دستگرد به آیه دیگری اشاره کرد که می فرماید: ای پیامبر کسانی که در دل بیماری دارند را می بینی که برای ارتباط گیری به سمت کفار سرعت می گیرند می گویند می ترسیم که از جانب آن ها به ما آسیبی برسد بگو امید است خداوند برای مسلمین پیروزی یا امر جدیدی حادث کند پس بیماردلان پشیمان گردند) و این آیه در مورد منافقین نیست.

این کارشناس سیاسی افزود: منافقین اصلا ایمان ندارند و تظاهر به ایمان می کنند ولی اصلاً ایمان ندارند و مفسران می فرمایند: «فی قلوبهم مرض»؛ مؤمنی هستند که اعتقاد دارند، ولی بیماری ای گوشه قلبشان دارند که به خاطر آن بیماری سرعت می گیرند برای ارتباط با بیگانگان و مستکبران.

وی ادامه داد: آن بیماری چیست؟ آن بیماری می تواند راحت طلبی باشد، حب دنیا باشد، می تواند ترس از غیر خدا باشد، این ها درد و بیماری است و قرآن شفای این دردها است.

این مسئول اظهار کرد: دلیل ارتباط این افراد با مستکبران این است که اگر با این ها نباشیم یک سختی و گرفتاری از جانب اینها به ما برسد، اما قرآن می فرماید: امید است که خدا یا یکی پیروزی جدید برای شما مؤمنین بیاورد یا یکی امر تازه ای که شما گمان نمی کنید حادث کند تا شما برنده شوید و آن ها که محبت کفار را داشتند احساس ندامت کنند؛ یعنی به جای این که از مستکبران بترسید به لطف خداوند امیدوار باشید.

قربانی اضافه کرد: خداوندی که جان پیامبرش را با تار عنکبوت حفظ کرد، خداوندی که حادثه طبس را به ما نشان داد و شن های بیابان را مأمور به خاک مالیدن بینی مستکبران قرار داد و خدایی که با یک پشه نمرود را از پای درآورد؛ به این خدا بیشتر امیدوار باشید تا این که بخواهید از دشمنان او بترسید.

امام جمعه دستگرد عنوان کرد: خداوند حتی در آیه ۵۵ همین سوره تهدید می فرماید: کسانی که دلشان در گرو محبت استکبار است این ها نمی توانند دین من را اقامه کنند، چرا که برپا کردن دین خدا شرایطی می خواهد، یکی از شرایط آن این است که انسان در مقابل یهود و نصار و غیرمسلمین سر فرود نیاورد، زمام امور مسلمین را دست غیر قرآن و اسلام قرار ندهد.

وی افزود: قران تهدید می کند: کسی می تواند دین خدا را اقامه کند که این پنج ویژگی را داشته باشد: نه سرزنش سرزنش کنندگان او را از راه به در کنند، نه جهاد در راه خدا او را خسته کند، نه سر در مقابل کفار فرود آورد، نه در مقابل مؤمنین سر بالا بگیرد و خود را بالاتر بداند و نه در مقابل خدا چشم به دیگری داشته باشد این ها می توانند دین خدا را اقامه کنند.

این کارشناس سیاسی ادامه داد: این شعار مرگ بر امریکا که در حقیقت شعار علیه سیاست های دولت امریکاست، این یک شعار از سر احساست و لجبازی نیست؛ این دستور قرآن کریم است که در مقابل استکبار بایستید و همیشه ندای مرگ بر آمریکا را در جامعه خود زنده نگه دارید و ما تا زمانی که دشمن اصلی خودمان را بشناسیم مسیرمان را گم نخواهیم کرد.
قربانی گفت: مقام معظم رهبری در دیدار با نوجوانان و دانش آموزان یکی از نکات کلیدی که مطرح کردند این بود که دشمن اصلی را فراموش نکنید، دشمن اصلی ما امریکاست در همه ابعاد؛ در بعد نظامی، در بعد فرهنگی و در هر بعدی که امریکا پشت قصه باشد به نفع ما نیست، به ضرر ماست. این از روی تجربه است و از سر لجبازی نیست.

انتهای پیام /دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.