سردار قربانی در سالروز حماسه و ایثار مردم اصفهان:

ماجرای احسنت گفتن ژنرال عراقی به امام خمینی(ره)

فرمانده دوران دفاع مقدس، با اشاره به عملیات ظفرمندانه محرم، گفت: همه بچه‌ها در این عملیات عاشورایی، لشکر امام‌حسینی(ع) و حضرت زینبی (س) شدند و به دل دشمن زدند.

به گزارش چشم برخوار؛ سردار سرتیپ پاسدار مرتضی قربانی، صبح امروز در مراسم بزرگداشت حماسه ۲۵ آبان و سالروز تدفین پیکر پنج شهید گمنام در باغ غدیر اصفهان، اظهار کرد: امروز برای تجدید میثاق با شهدا، امام شهدا و باارزش‌های متعالی انقلاب اسلامی گرد هم جمع شده‌ایم.

* اجرای عملیات محرم با رمز «یا زینب (س)»

این فرمانده دوران دفاع مقدس، با بیان اینکه رمز عملیات محرم یا زینب (س) بود، گفت: روزهای اول جنگ تهاجم سنگین دشمن آغاز شد و اولین نیروهای داوطلب اعزامی به جبهه از اصفهان به مناطق غرب و جنوب کشور بود.

* وحدت سپاه و ارتش در دوران دفاع مقدس مشت محکم به دهان یاوه‌گویان زد

وی ادامه داد: در عملیات ثامن‌الائمه(ع) که اولین عملیات مشترک سپاه و ارتش بود، این اتحاد و وحدت مشت محکمی را به دهان یاوه‌گویان و دشمنان زد.

سردار قربانی، با بیان اینکه لشکر امام حسین (ع)، لشکر هشت نجف اشرف و لشکر ۲۵ کربلا از اصفهان در بسیاری از عملیات‌ها پیشتاز در دوران دفاع مقدس بود، گفت: در عملیات های فتح المبین و طریق القدس ادغام ها انجام  و پنج قرارگاه شکل گرفت که این قرارگاه ها اقدامات بسیار گسترده ای در دوران مختلف دفاع مقدس انجام دادند.

این فرمانده دوران دفاع مقدس، با گرامیداشت رشادت های رزمندگان و فرماندهان ارتش در آن دوران، اظهار کرد: فرماندهان و دلاور مردان ارتش در دوران دفاع مقدس رشادت ها و جان فشانی های زیادی از خود نشان دادند.

وی با بیان اینکه قرارگاه فتح از بچه های اصفهان شکل گرفت، گفت: برای عملیات شناسایی عملیات محرم تعدادی از فرماندهان اقدام کردند؛ طبق نظر حاج حسین خرازی، بنده، حاج احمد کاظمی و ابوشهاب تصمیم گرفته شد که برای شناسایی از سمت جبال حمرین به سمت عراق حرکت کنیم.

سردار قربانیریال با بیان اینکه عملیات محرم در منطقه ای انجام گرفت تا سایر عملیات ها از بن بست خارج شود، ادامه داد: تعدادی از لشکرها، تیپ ها و گردان ها جبهه حق برای اجرای عملیات این عملیات برگزیده شدند.

این فرمانده دوران دفاع مقدس خاطرنشان کرد: دید و تیر عراقی ها در این منطقه بالا بود ولی تصرف آن برای ما اهمیت داشت.

وی گفت: با هماهنگی های بسیار خوبی که انجام گرفت با نظر سرهنگ دژاکام از ارتش، حسن باقری (افشردی) از سپاه و چهار فرمانده اصفهانی عملیات محرم طرح ریزی شد.

* رزم حسینی در عملیات محرم

سردار قربانی با بیان اینکه همه پیش بینی های لازم انجام گرفته بود، اما همزمان با آغاز عملیات باران شدیدی باریدن گرفت، اظهار کرد: همه بچه ها در این عملیات عاشورایی، لشکر امام حسینی (ع) و حضرت زینبی (س) شدند و به دل دشمن زدند.

این فرمانده دوران دفاع مقدس با اشاره به موفقیت آمیز بودن عملیات محرم، گفت: در عرض ۱۰ دقیقه نقاط مدنظر توسط محورهای مختلف ما تصرف شد و از دشمن تلفات زیادی گرفته شد.

وی پیروزی عملیات محرم را یک پیروزی استراتژیک عنوان و خاطرنشان کرد: درست است در این عملیات شهدای زیادی نیز از اصفهان تقدیم انقلاب اسلامی شد ولی همین شهدای گرانقدر برگ زرین دیگری از ایثارگری ها و مقاومت مردم اصفهان شدند.

خدا سایه این اصفهان را از سر انقلاب اسلامی برندارد

سردار قربانی با اشاره به دیدار سال گذشته مردم اصفهان با رهبر معظم انقلاب اسلامی، اظهار کرد: فرمانده معظم کل قوا پیش از دیدار عمومی با مردم، خطاب به مسئولان اصفهانی فرمودند خدا سایه این اصفهان را از سر انقلاب اسلامی برندارد.

این فرمانده دوران دفاع مقدس تأکید کرد: اگر ولایت فقیه و مرجعیت دینی را نداشتیم قطعاً نمی توانستیم یک سانت از خاکمان را حفظ کنیم.

وی تصریح کرد: این برکت خون شهدای انقلاب اسلامی است که امروز نه تنها ایران اسلامی در مرزهای خود گرفتار نیست که خواسته دشمنان بود، بلکه عمق راهبردی جمهوری اسلامی ایران به دریای مدیترانه رسیده است.

* فریاد مرگ بر صدام در خاک عراق

سردار قربانی با اشاره به موضوع تبادل اسرا در اواخر جنگ تحمیلی، گفت: در قرارگاهی که برای این مسئله در عراق حضور داشتیم پس از اقامه نماز ظهر، شعار مگر بر صدام سر دادیم که عراقی ها از این شجاعت بچه های ما بهتشان زد.

این فرمانده دوران دفاع مقدس با بیان خاطره ای دیگر از این جلسه، اظهار کرد: سپهبد عراقی از ما مدام می‌پرسید که هدایت توپخانه و گلوله های شما در دوران جنگ بر عهده چه کسانی بود که دقیق بر سر خودروها و مکان های ما می‌خورد و از ما تلفات می‌گرفت.

وی ادامه داد: به آن ژنرال عراقی گفتم که ما سرباز خمینی هستیم که با هدایت ایشان و با توکل به خدا و قرائت قرآن و آیه «و اذ رمیت» تمام شلیک هایمان را انجام می‌دادیم.

* ماجرای احسنت گفتن ژنرال عراقی به امام خمینی(ره)

سردار قربانی گفت: پس از این صحبت ها، آن فرمانده ارشد عراقی پنج بار احسنت بر امام راحل گفت و برای صدام نیز آرزوی مرگ کرد که همین این نشان از نفوذ گفتمان انقلاب اسلامی حتی در آن زمان دارد.

* پوزه استکبار در منطقه به خاک مالیده شده است

این فرمانده دوران دفاع مقدس اظهار کرد: امروز رهبر ما حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (مدظله العالی) سکاندار انقلاب و این ارزش ها اس اما شرایط  منطقه بسیار سخت و پیچیده شده بود که با تدبیر رهبر معظم انقلاب جبهه مقاومت در منطقه پوزه استکبار را بر خاک مالیده است.

انتهای پیام/ پدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.