حاجی دلیگانی:

سربازان غایب هنگام اخذ گواهینامه رانندگی دستگیر نمی شوند

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بعد از مدتها پیگیری سرانجام اخذ گواهینامه بدون داشتن کارت پایان خدمت میسر شد، گفت: این خبر خوشی برای جوانان بوده که باعث رفع بسیاری از مشکلات فعلی جامعه می شود.

به گزارش چشم برخوار؛ حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار افکارنیوز با بیان اینکه بعد از مدتها پیگیری سرانجام اخذ گواهینامه بدون داشتن کارت پایان خدمت میسر شد، گفت: این خبر خوشی برای جوانان بوده که باعث رفع بسیاری از مشکلات فعلی جامعه می شود.

وی افزود: موافقت اخذ گواهینامه بدون داشتن کارت پایان خدمت، لطفی بوده که مقام معظم رهبری به جوانان داشته و ما باید قدر دان این لطف باشیم.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس افزود: متاسفانه یکی از مسئولین همراه با اعلام خبر موافقت اخذ گواهینامه بدون داشتن کارت پایان خدمت، گفت که نیروی انتظامی سربازان غایب و کسانی که ترک خدمت کردند را شناسایی و دستگیر می کند. این مطلب باعث نگرانی در بین جوانان شده است.

حاجی دلیگانی گفت: سالهاست که نیروی انتظامی و دستگاه نظامی سربازان فراری را بازداشت و دستگیر نمی کند و این طرح هم برای بازداشت سربازان غایب نیست. ضمن اینکه مردم هم برای دریافت گواهینامه مراجعه مستقیم به نیروی انتظامی ندارند بلکه از طریق پلیس +۱۰ اقدام می کنند.

وی افزود: موافقت گواهینامه بدون کارت پایان خدمت خبر خوشی برای جوانان بود که نباید آنرا با جملات تلخ بیان کرد.


دیدگاه برای “سربازان غایب هنگام اخذ گواهینامه رانندگی دستگیر نمی شوند
  1. هیچ دستگیری انجام نمیشه. اصلا ستاد کل نیروهای مسلح هیچ اراده ای برا ی دستگیری سربازان غایب نداره. من خودم شخصا برای معرفی یکی از این سربازان غایب که فقط میخوره و میخابه، هم نظام وظیفه رفتم، هم کلانتری رفتم، هم با سایت نظام وظیفه تهران مکاتبه داشتم، هم با سامانه ۱۹۷ تماس داشتم. همه می گفتن در حال حاضر قانون دستیگری سربازان وجود نداره. حتی یه بار از کلانتری مامور هم بزور اووردم برای اون سرباز غایب، فقط بهش تذکر دادن همین. خیالتون راحت دستگیری بی دستگیری. الانم که افتادن تو دور فروش خدمت سربازهای غایب. دارن کیسه شونو پر میکنن. بهشون چسبیده. سال ۹۷ هم طرح خرید سربازی برای سرباران غایب بیش از ۸ سال رو تصویب کردن. به همین راحتی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.