ثبت چهار موقوفه جدید در برخوار

مسئول اداره اوقاف و امور خیریه برخوار گفت:از ابتدای سال جاری تاکنون چهار موقوفه جدید در برخوار ثبت شده است.

به گزارش چشم برخوار؛ حجت الاسلام و المسلمین سید حسن فاضلی روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: یک باب واحد تجاری به مساحت ۱۵۷ متر مربع و به ارزش یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون توسط حاج علی احمدی وقف شد؛ این واحد تجاری در راستای اجرای برنامه های فرهنگی در شهر کمشچه وقف شده است.

وی تصریح کرد: در سال جاری زمینی را به مساحت ۷۰۰ متر مربع و به ارزش ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در شهرک گل های دولت آباد برای ساخت مسجد نبوی و مجموعه فرهنگی قرآنی در شهر دولت آباد توسط حاج محمد علی زارعان وقف شده است؛ همچنین یک قطعه زمین کشاورزی برای برپایی مراسم روضه خوانی توسط یوسف زارعان وقف شده است.
حجت الاسلام فاضلی عنوان کرد: زمینی به مساحت ۳۰۰ متر مربع و با ارزشی بالغ بر ۳۰۰ میلیون ریال برای ساخت مهدیه در شهر شاپور آباد نیز یکی دیگر از موقوفات امسال برخوار است.
وی بااشاره به اهمیت شکل گیری موقوفات در حوزه ازدواج جوانان شهرستان برخوار گفت: وقف در برخوار برای تسهیل ازدواج جوانان کم است و امروزه یکی از مهمترین معضلات اجتماعی مساله افزایش سن ازدواج بین جوانان است و با توجه به اینکه بر ضریب آمار طلاق و آسیب های اجتماعی مرتبط با آن افزوده شده، وقف در حوزه ازدواج جوانان در برخوار ضروری است.
مسئول اوقاف و امور خیریه برخوار با اشاره به تشکیل انجمن یاوران وقف در این شهرستان تصریح کرد: هدف از تشکیل این انجمن، شناسایی نیازهای روز جامعه است که در این راستا چهار انجمن یاوران وقف در زمینه بهداشت و درمان، ورزش و قرآن تشکیل شده است.
وی افزود: علاوه بر انجمن یاوران وقف مشاوران در اداره اوقاف واقفان را به سمت ‌وسوی نیازهای روز جامعه هدایت می کنند./ایرنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.