مسئول نمایندگی اوقاف و امور خیریه شهرستان برخوار:

اگر موقوفات احیاء شوند، هیچ فقیری نخواهیم داشت/با۶۰۰۰تومان واقف شوید

مسئول نمایندگی اوقاف و امور خیریه شهرستان برخوار گفت: اگر وقف متناسب نیازهای روز انجام گیرد، بسیاری از مشکلات اجتماعی و اقتصادی رفع شده و هیچ فقیری نخواهیم داشت.

به گزارش چشم برخوار؛ به مناسبت دهه وقف، نشست خبری رئیس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان برخوار با اصحاب رسانه برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین سید حسن فاضلی ضمن عرض خیر مقدم به خبرنگاران در خصوص حوزه های فعالیت اداره اوقاف گفت : سازمان اوقاف در سه حوزه قرآن ، بقاع متبرکه و موقوفات فعالیت می نماید .

مسئول نمایندگی اوقاف و امور خیریه شهرستان برخوار؛ سنت وقف را از سنت های پیامبر گرامی اسلام و صدقه جاری برشمرد و افزود: ما امسال چهار وقف جدید داشته ایم که دو مورد آن وقف بر مسجد جامع شهر کمشچه و  یک مورد زمین زراعی در شاپور آباد وقف برگزاری جشن عید غدیر، امامزادگان و انجام هر کار خیر و  یک مورد زمین به مساحت ۷۰۰ مترمربع در دولت آباد وقف بر ساخت مسجد شد.

وی از أخذ سند برای ۱۰ موقوفه خبر داد و گفت : امسال تا کنون ۱۰ سند برای موقوفات گرفته شده است و در حال حاضر شش پرونده موقوفه در مراحل اخذ سند است.

مسئول اوقاف و امور خیریه برخوار اجرای طرح ملی حفظ قرآن کریم را مهمترین عملکرد سازمان اوقاف در حوزه قرآن دانست و خاطرنشان کرد: طرح ملی حفظ قرآن کریم به مدّت سه سال است که در حال اجرا است و امسال ۴۵۰ نفر در ۵۰ کلاس تحت نظر ۴۰ مربی شرکت کرده اند که به خاطر حسن انجام کار، این شهرستان به عنوان شهرستان برتر در سطح استان معرفی شد.

وی بااشاره به اهمیت شکل گیری موقوفات در حوزه ازدواج جوانان شهرستان برخوار گفت: وقف در برخوار برای تسهیل ازدواج جوانان کم است و امروزه یکی از مهمترین معضلات اجتماعی مساله افزایش سن ازدواج بین جوانان است و با توجه به اینکه بر ضریب آمار طلاق و آسیب های اجتماعی مرتبط با آن افزوده شده، وقف در حوزه ازدواج جوانان در برخوار ضروری است.
مسئول اوقاف و امور خیریه برخوار با اشاره به تشکیل انجمن یاوران وقف در این شهرستان تصریح کرد: هدف از تشکیل این انجمن، شناسایی نیازهای روز جامعه است که در این راستا چهار انجمن یاوران وقف در زمینه بهداشت و درمان، ورزش و قرآن تشکیل شده است.
وی افزود: علاوه بر انجمن یاوران وقف مشاوران در اداره اوقاف واقفان را به سمت ‌وسوی نیازهای روز جامعه هدایت می کنند.

وی در ادامه ضمن اشاره به طرح وقف مصحف قرآن افزود: مردم می تواند با پرداخت مبلغ ۶۰۰۰ تومان واقف یک مصحف قرآن جهت اماکنی که نیاز به قرآن دارند، شوند و تلاش طرح بر این است که جامعه را به سمت یک جامعه عامل به معارف قرآن سوق دهد.

فاضلی حضور امامزادگان در هر منطقه را مایه برکت خواند و افزود: در شهرستان برخوار ۱۱ امامزاده و یک بقعه متبرکه وجود دارد و هر یک ازآنها ظرفیت بسیار بالایی برای اجرای برنامه های فرهنگی اجتماعی و مذهبی دارد.

وی ضمن اشاره به تاریخی بودن بخشی از ساختمان امامزاده عبدالمؤمن حبیب آباد و نیاز آن به تعمیر و نگهداری مضاعف در خصوص پروژه های عمرانی امامزادگان گفت: امسال در اکثر امامزادگان فعالیت عمرانی در راستای اجرای طرح جامع صورت گرفته است که مهمترین آنها عبارتند از : اتمام کاشی کاری گنبد امامزاده قاسم محله اسلام آباد خورزوق و بقعه پیر برحق روستای مرغ ، ادامه ساخت سر درب ورودی امامزاده ادهم دستگرد ، اتمام ساخت ضریح امامزاده ابوالحسن کمشچه و نصب آن در آینده ای نزدیک ، شروع ساخت ضریح امامزاده ادهم ، توسعه زمین امامزاده محمود دولت آباد و احداث پارکینگ ، نورپردازی امامزاده سید محمّد دولت آباد و سلطان حضرت شهر خورزوق و ساخت و نصب پنجره های امامزاده سید کمال الدین شهر سین.

فاضلی وقف را راهکاری برای رفع برخی از مشکلات اجتماعی و اقتصادی دانست و افزود : اگر وقف متناسب نیازهای روز انجام گیرد، بسیاری از مشکلات اجتماعی و اقتصادی رفع می شود.

انتهای پیام/دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.