• ۞ امروز شنبه, ۲۸ مهر , ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۱:۳۶
 • حاجی دلیگانی :

  تصمیم گیری ۲۳ نماینده مجلس برای دریافت حقوق نجومی و مادام العمر خود و سایر مقامات

  عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به تصویب حقوق نجومی و مادام العمر برای نمایندگان مجلس و مقامات در لایحه بودجه سال ۹۶ گفت: ۲۳ عضو کمیسیون امروز در این باره تصمیم می گیرند که آیا این حقوق باقی بماند یا حذف شود.

  به گزارش چشم برخوار؛ حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی الف، با اشاره به طرح اصلاح بند الف تبصره ۱۲ قانون بودجه سال ۹۶ کل کشور گفت: بر اساس اشتباه عمدی یا سهوی که در فرایند تصویب بند الف تبصره ۱۲ بودجه سال ۹۶ پیش آمده، یک ویرگول بین ۲ کلمه «حقوق و ثابت» قرار داشته، حذف شده که در این صورت یعنی همه پرداختی ها علاوه بر حقوق ثابت افراد، شامل مزایا و فوق العاده اضافه کار و … بعنوان حقوق ثابت تلقی می شود.

  وی افزود: همچنین در قانون بودجه سال جاری تبصره سه ماده ۷۱ قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب سال ۱۳۸۶ که در سال ۹۰ بدنبال اعتراضات مردمی، مجلس آنرا حذف کرده و منسوخ شده، مجددا این تبصره بدون ذکر اصلاحیه آن، بعنوان قانون تصویب و منتشر شد.

  عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با تاکید بر اینکه تصویب این بند تبصره ۲ پیامد ناگوار دارد، افزود: اولا باعث برقراری حقوق مادام العمر برای نمایندگان و مقامات خواهد شد و همچنین علاوه بر بار مالی، حذف آن ویرگول بین ۲ کلمه یاد شده باعث بار مالی حداقل هفت هزار میلیارد تومان برای سال جاری و حداقل ۳۵۰ هزار میلیارد تومان برای سالهای آینده تعهد اضافی ایجاد می کند که این عدد ۱۰ برابر بودجه عمرانی کشور خواهد بود.

  حاجی دلیگانی گفت: رسیدگی به این طرح در دستور کار بعدازظهر امروز سه شنبه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس قرار دارد که امیدواریم اعضای کمیسیون به حذف حقوق نجومی و مادام العمر خود، نمایندگان مجلس و مقامات رای مثبت بدهند.

  بر اساس مصوبه مجلس در بند الف تبصره ۱۲ لایحه بودجه آمده: افزایش حقوق گروههای مختلف حقوق بگیر از قبیل هیات علمی، کارکنان کشوری و لشکری و قضات بطور جداگانه توسط دولت به نحوی که تفاوت تطبیق موضوع مواد ۷۱ و ۷۸ قانون مدیریت خدمات کشوری در حکم جقوق ثابت باقی بماند، انجام پذیرد.

  این در حالی است که در لایحه ارسالی دولت به مجلس، بین ۲ کلمه «حقوق و ثابت» یک ویرگول وجود داشت که این اشتباه بوجود نمی آمد.

   

  به گزارش الف؛ این ٢٣ نفر امروز سه شنبه بعداز ظهر با برقراری حقوق نجومی و حقوق مادام العمر برای خود و نمایندگان مجلس و مقامات مخالفت می کنند یا موافقت ؟

  اسامی نمایندگان کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس به شرح زیر است:

  هادی قوامی(اسفراین)،حسینعلی حاجی دلیگانی(شاهین شهر و میمه و برخوار)، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی(رشت)، عزت‌الله یوسفیان‌ملا(آمل و لاریجان)، علی قربانی(بجنورد،مانه و سملقان)، حسن سلیمانی(کنگاور،صحنه وهرسین)، غلامرضا حیدری(تهران)، جهانبخش محبی‌نیا(میاندوآب،شاهین دژ و تکاب)، احمد خدابخشی(الیگودرز)، محسن بیگلری(سقز و بانه)، شهباز حسن‌پور(سیرجان وهرسین بردسیر)، محمدرضا تابش(اردکان)، سیدمهدی فرشادان(سنندج،دیوان دره وکامیاران)، محمدمهدی مفتح(تویسرکان)، غلامرضا تاجگردون(گچساران)، منصور مرادی(مریوان و سروآباد)، محمد فیضی(اردبیل،نیر،نمین و سرعین)، محمد حسینی(تفرش،آشتیان وفراهان)، نبی هزار جریبی(گرگان و آق قلا)، حمیدرضا حاجی بابایی(همدان وفامنین)، علی کاظمی(اردل،فارسان وکوهرنگ)، مهرداد لاهوتی(لنگرود)، عبدالرضا مصری(کرمانشاه) حاجى دلیگانى دوره دهم مجلس شوراى اسلامى اصفهان شهرستان هاى شاهین شهر، میمه و برخوار

  

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.