محفل خانوادگی هنرمندان برخوار در خانه تاریخی دایی زاده دستگرد+ تصاویر

 اولین محفل خانوادگی هنرمندان برخوار در شهر دستگرد با حضور هنرمندان و هنردوستان در خانه تاریخی دایی زاده دستگرد برگزار شد.

به گزارش چشم برخوار؛ اولین محفل خانوادگی هنرمندان برخوار در شهر دستگرد با حضور هنرمندان و هنردوستان همزمان با میلاد حضرت محمد (ص) و امام صادق علیه السلام به مدت سه شب در خانه تاریخی دایی زاده (نوری) شهر دستگرد برگزار شد.

مدیر اجرایی اولین محفل خانوادگی هنرمندان در برخوار، گفت: محفل خانوادگی هنرمندان در برخوار یک مطالبه عمومی و مردمی است که فعالان فرهنگی و هنرمندان برخوار با تأمل و همکاری با یکدیگر به دور از هرگونه حاشیه های سیاسی این مطالبه مهم فرهنگی – هنری را دنبال می کنند.

لیلا داوری افزود: هنرمندان و هنردوستان شهرستان برخوار معرف فرهنگ غنی این شهرستان هستند که متأسفانه به دلیل نبود مکانی مناسب برای به نمایش گذاشتن هنر خود و معرفی آن به عموم مردم باعث شده است این شهرستان در اذهان عمومی فاقد هنر و هنرمند معرفی شود.

وی خاطرنشان کرد: تهاجم فرهنگی مسأله ای است که از اویل انقلاب تا کنون از طرف کشورهای غربی در ایران مطرح است و در این میان از بین رفتن ابنیه تاریخی و همچنین ساخت و سازهای خانه ها با سبک تمدن شهری غرب دلیلی شده است که امروز بعد از گذشت بیش از ۴۰ سال بی هویتی فرهنگی را برای نوجوانان و جوانان به دنبال داشته باشد.

وی با اشاره به کمرنگ شدن حافظ خوانی و شاهنامه خوانی در بین خانواده های امروز، اظهار کرد: معرفی فرهنگ ساده زیستی و چگونگی گذران اوقات فراغت یک خانواده ایرانی در دوران گذشته از اهداف مهم محفل خانوادگی هنرمندان برخوار است.

داوری در ادامه عنوان کرد: مرمت و بازسازی خانه های سنتی با قدمت بالای صدسال در برخوار می تواند فرهنگ ساده زیستی و آموزش سبک زندگی پایدار را به کودکان و نوجوانان انتقال دهد و این مهم باید مورد توجه هم مردم و هم مسئولان باشد.

وی ادامه داد: معرفی موسیقی اصیل ایرانی و سبک های آن به مردم، یکی دیگر از اهداف مهم این محفل بود؛ چرا که دنیای مجازی امروز باعث شده است نوجوانان و جوانان به طرف موسیقی غربی سوق داده شوند و مسلماً سختگیری های فرهنگی مسئولان و عموم مردم در قبال موسیقی، ناهنجاری های اجتماعی بیشتری را در آینده برایمان به ارمغان خواهد آورد.

داوری گفت: محفل خانوادگی هنرمندان برخوار در خانه قدیمی دایی زاده شهر دستگرد یک اقدام فرهنگی برای معرفی و انتقال فرهنگ ساده زیستی مردم این شهرستان به کودکان و نوجوانان است و انتظار می رود این نوع حرکت های فرهنگی مورد حمایت مردم و مسئولان قرار گیرد.

مدیر اجرایی محفل هنرمندان در برخوار اذعان کرد: محفل خانوادگی هنرمندان برخوار با مشارکت و حضور خوب جوانان شهر دستگرد رقم خورده است که در این میان شهاب ملایی به عنوان دبیر اجرایی این محفل کمک بسزایی در اجرایی شدن این محفل به تیم فعالان فرهنگی داشته است.

وی در پایان اظهار کرد: این محفل با حضور خوشنویسان، شعرا و نوازدگان شهرستان برخوار در خانه قدیمی دایی زاده به مدت سه شب آماده پذیرایی از عموم مردم بود که به منظور تداوم این حرکت فرهنگی نیاز به حمایت و مشارکت عموم مردم نیز هست.

تصاویر از: شهاب ملایی

انتهای پیام / طلوع برخواردیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.