پروژه پیامبر اعظم (ص)؛ نجات بخش برخوار از بن بست/اجرای پروژه رینگ چهارم مانع توسعه دولت آباد و منطقه صنعتی است

عضو شورای شهر دولت آباد به پروژه جاده پیامبر اعظم (ص) و اهمیت آن اشاره و عنوان کرد: این پروژه از میدان ۱۱ آبان آغاز شده و با عبور از بین شهرهای دستگرد و دولت آباد، باعث آزادسازی اراضی ملی شده و انتهای آن از کنار روستای دنبی گذشته و به آزادراه شرق اصفهان متصل می شود.

به گزارش چشم برخوار؛ نشست خبری شهردار و اعضای دوره پنجم شورای اسلامی شهر دولت آباد با اصحاب رسانه شهرستان برخوار شب گذشته برگزار شد.

رئیس شورای اسلامی شهر دولت آباد در ابتدای این جلسه به تعدادی از مهم ترین پروژه های شهرداری اشاره کرد و آن ها را شامل تهیه و تنظیم طرح تفصیلی شهر دولت آباد به عنوان زیربنای فعالیت های شهرداری، پروژه بلوار پیامبر اعظم (ص)، ادامه بلوار جانبازان، کمربندی اطراف شهر دولت آباد، پروژه قطار سریع السیر تهران – اصفهان برشمرد و از پیگیری این موارد توسط شهرداری و اعضای شورای شهر خبر داد.
سید جواد حسینی ادامه داد: فعالیت های شهرداری به دو دسته زیرساختی و امور ویترینی تقسیم می شود و تلاش ما بر این است که تمام امور به صورت کارشناسی شده اجرا شود و از اجرای برنامه های سلیقه ای و شخصی جلوگیری شود.
وی از برگزاری جلسات شورا در روز های شنبه، دوشنبه و چهارشنبه خبر داد و خاطرنشان کرد: اعضای شورا با تشکیل جلسات متعدد پیگیر حق و حقوق شهروندان هستند و در این زمینه با تمام مسئولان شهر و شهرستان به منظور رسیدگی به مشکلات جلسات متعددی را برگزار خواهند کرد.

حسینی رئیس شورا: سمن ها نقش مؤثری برای ایجاد تحرک در مدیریت شهری دارند

حسینی در ادامه این جلسه با تاکید بر نقش تشکل های مردمی و سمن ها در مدیریت شهری، افزود: سازمان‌ های مردم نهاد ظرفیت گسترده‌ای در موقعیت‌های مختلف دارند که می‌توان در بسیاری از امور از ظرفیت و پتانسیل مردمی برای ایجاد تحرک در مدیریت شهری استفاده کرد.

عضو دیگر شورای شهر دولت آباد نیز در ادامه در رابطه با پروژه ملی قطار سریع السیر تهران – اصفهان، اظهار کرد: مجری این پروژه یک شرکت چینی به نام crf است که موضوع تامین مخارج مالی پروژه را بر عهده دارد و شرکت داخلی خاتم الانبیاء نیز مجری دیگر این پروژه است.

محمدرضا حیدریان با بیان این که طول پروژه قطار سریع السیر ۴۱۰ کیلو متر است، افزود: طبق قرارداد، این پروژه طی پنج سال به بهره برداری می رسد و قرار است ۲۲ قطار هشت واگنه و ۱۶ میلیون مسافر را در سال با سرعت ۲۵۰ کیلومتر در ساعت بین شهرهای تهران، قم و اصفهان جابجا کند.
وی با اشاره به این که ۲۴ کیلومتر از مسیر ۴۱۰ کیلومتری پروژه قطار سریع السیر در شهرستان برخوار است، خاطرنشان کرد: ۸ هزار و ۷۰۰ متر از این پروژه در محدوده شهر دولت آباد است که در صورت اجرای طرح فعلی پروژه، ایستگاه آن قبل از ورزشگاه نقش جهان خواهد بود و ادامه مسیر آن به طرف شیراز از زمین های منطقه صنعتی دولت آباد خواهد گذشت.

حیدریان ادامه داد: بنا بر این به دلیل آسیب هایی که اجرای این طرح برای شهرهای شهرستان به ویژه شهر دولت آباد و دستگرد دارد، اعضای شورا به همراه مسئولان شهرستان و اعضای شورای شهر دستگرد به دنبال تغییر مسیر آن هستند.

حیدریان عضو شورا: پروژه پیامبر اعظم (ص)؛ نجات بخش شهرستان برخوار از بن بست 
این عضو شورای شهر در ادامه به پروژه جاده پیامبر اعظم (ص) و اهمیت آن اشاره و عنوان کرد: این پروژه از میدان ۱۱ آبان آغاز شده و با عبور از بین شهرهای دستگرد و دولت آباد، باعث آزادسازی اراضی ملی شده و انتهای آن از کنار روستای دنبی گذشته و به آزادراه شرق اصفهان متصل می شود.
این مسئول اجرای پروژه پیامبر اعظم (ص) را نجات بخش شهرستان برخوار از بن بست دانست و گفت: در شمال اصفهان زمین های ملی فراوانی وجود دارد که می توان از آن ها برای ایجاد منطقه صنعتی و اشتغال استفاده کرد که به این ترتیب مسافت بین اصفهان – تهران نیز کوتاه تر می شود.
وی طول این پروژه را ۲۹ کیلومتر عنوان کرد و افزود: در حال حاضر ۱۷ کیلومتر آن زیرسازی شده و برای باقیمانده زمین هایی که در مسیر این پروژه قرار دارد، معوضه توسط اداره راه و شهرسازی آماده شده است.
حیدریان در خصوص طرح ساماندهی منطقه صنعتی نیز اظهار کرد: منطقه صنعتی با یک هزار و ۸۶۰ هکتار زمین، یکی از بزرگ ترین مناطق صنعتی در کشور است و در حال حاضر طرح ساماندهی منطقه صنعتی که با عنوان طرح یک هزار و ۷۰۰ هکتار مطرح است در دست بررسی است و جهاد کشاورزی در خصوص برخی از زمین های داخل این طرح ایراداتی وارد کرده که در حال رسیدگی به آن ها هستیم.
عضو شورای اسلامی شهر دولت آباد در خصوص پروژه امتداد بلوار جانبازان خاطرنشان کرد: نزدیک شش کیلومتر از مسیر شش و نیم کیلومتری پروژه که در حریم شهر دولت آباد است، آزادسازی شده و دو کیلو متر آن در حریم شهر اصفهان است که در این زمینه با شهردار اصفهان جلسه ای داشته ایم و شهردار هم قول پیگیری این موضوع در اسرع وقت را به ما داده است.

اجرای پروژه رینگ چهارم در منطقه صنعتی مانع توسعه شهر دولت آباد و منطقه صنعتی است

حیدریان اجرای پروژه رینگ چهارم در منطقه صنعتی را مانع توسعه شهر دولت آباد و منطقه صنعتی دانست و افزود: تلاش ما بر این است تا این رینگ از منطقه صنعتی خارج شود و پیشنهاد داده ایم که از پشت دولت آباد و دستگرد بگذرد و به اتوبان معلم برسد.
عضو دیگر شوای اسلامی شهر دولت آباد نیز هدف شورا را اجرا و پیگیری طرح های زیربنایی دانست و گفت: ما در حال حاضر شهری را در اختیار گرفته ایم علاوه بر نداشتن طرح تفصیلی، بدهی بالایی نیز دارد؛ بنا بر این مشکلات فراوانی پیش روی ما است.

سجادی نسب عضو شورا: اصحاب رسانه می توانند مشکل دموکراسی را حل کنند

سید رسول سجادی نسب افزود: دموکراسی یکی از بهترین روش های اداره جامعه است اما در نهایت منجر به دیکتاتوری می شود.

عضو شورای اسلامی شهر دولت آباد با بیان این که اصحاب رسانه می توانند مشکل دموکراسی را حل کنند، ادامه داد: شما خبرنگاران و اصحاب رسانه می توانید با ارتباط دائم و نظارت مستمر بر عملکرد شورای شهر، رفتار ما را زیر نظر بگیرید، کارها را ارزیابی کنید و اقدامات، گفتار و رفتار ما را به منصه دید مردم قرار دهید، شما باید ما را راهنمایی کنید.

وی با اشاره به این که چهار سال تلاش نکردن شورای شهر برای یک شهر مصیبت است، عنوان کرد: بنده انتظار دارم اصحاب رسانه بدون دغدغه در جلسات ما شرکت کنند و مصوبات ما را پیگیری و به سمع و نظر مردم برسانند.

سجادی نسب خطاب به اصحاب رسانه، خاطرنشان کرد: شما حاکم بر ما هستید؛ بنا بر این اجازه ندهید اعضای شورای شهر چهار سال با سرنوشت هزاران نفر از شهروندان بازی کنند یا آینده یک شهر را به آتش بکشند؛ چرا که مصوبات و اقدامات ما باید شفاف و شیشه ای باشد.

وی در خصوص برنامه ها و اقدامات شهرداری و شورا در حوزه فرهنگ، از راه اندازی یک شورای مشورتی متشکل از جوانان شهر خبر داد و افزود: در شورای مشورتی با بهره گیری از ایده جوانان برنامه های متنوعی در شهر دولت آباد اجرا خواهد شد.
وی تاکید کرد: حوزه های فرهنگی از اهمیت بالایی برخوردار است و توجه به این حوزه جزء اولویت های کاری شهرداری است.

معینی عضو شورا: شهر دولت آباد در حوزه های گوناگون مانند ورزش درگیر مشکل است

ناصر معینی از دیگر اعضای شورای شهر دولت آباد نیز با بیان این که جلسه روزهای چهارشنبه هر هفته شورا با مسئولان شهرستان ابتکاری است که باعث پیگیری بیشتر مشکلات می شود، به برخی مشکلات شهر در حوزه های مختلف مانند حوزه ورزشی و عدم امکان برگزاری مسابقات مهم در شهر دولت آباد به دلیل نداشتن خوابگاه و سرویس ایاب و ذهاب و… اشاره کرد.

داوری عضو شورا: نقش کمرنگ بانوان در عرصه های مدیریتی

عضو دیگر شورا نیز از رسانه ها خواست نوع مطالبه گری مردم را فرهنگ سازی کنند تا مردم بیشتر به وظایف و اختیارات شورا آشنا شوند.

الهام داوری با اشاره به مشکلات حوزه بانوان در شهرستان و شهر دولت آباد، عنوان کرد: با توجه به این که ۵۰ درصد جمعیت دولت آباد را بانوان تشکیل می دهند اما تنها چهار درصد از بانوان در عرصه های مدیریتی فعالیت می کنند که برای این موضوع نیز اصحاب رسانه بسیار می توانند مؤثر واقع شوند.

شهردار دولت آباد در این جلسه عنوان کرد: شهرداری دولت آباد با حدود ۲۸۰ نیرو در ۱۵ مهرماه سال جاری تحویل بنده شد که ما برای انجام هر چه بهتر امور دو معاون عمرانی و خدمات شهری را انتخاب کردیم که دارای سوابق اجرایی خوبی در سطح استان و سایر شهرداری های استان بوده اند و برای معاونت نیز مهدی کثیری که دارای سوابق خوبی است را ابقا کردیم.

حمیدرضا فدایی از راه اندازی سایت شهرداری در چند روز آینده خبر داد و گفت: پیگیر واحد فوریت های خدماتی شهرداری هستیم.

وی در ادامه از پیگیری تهیه نقشه هوایی شهر نیز خبر داد و عنوان کرد: این نقشه وضعیت جغرافیایی شهر را به طور دقیق در اختیار ما قرار می دهد.

فدایی با بیان این که کارگروه های مختلفی تشکیل شده است، یکی از این کارگروه ها را کارگروه بررسی مشکلات منطقه صنعتی دولت آباد برشمرد و ادامه داد: با تشکیل این کارگروه قطعا مشکلات این منطقه مهم، به صورت چدی بررسی و پیگیری خواهد شد.

فدایی شهردار دولت آباد: دولت آباد باید جایگاه واقعی خود را به دست آورد

شهردار دولت آباد تاکید کرد: با توجه به مجاورت شهر دولت آباد با شهر اصفهان و این که اکثر مشکلات اصفهان را دولت آباد به دوش می کشد، لازم است شهر دولت آباد به عنوان مرکز شهرستان برخوار جایگاه واقعی خود را به دست آورد که در این زمینه لازم است مردم کنار شهرداری باشند.

این مسئول در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در ارتباط با برنامه ریزی شهرداری برای اجرای برنامه های فرهنگی در شهر دولت آباد اظهار کرد: شهرداری به تنهایی پرچمدار و متولی فعالیت فرهنگی نیست بلکه باید تمامی ادارات، موسسات، نهادهای فرهنگی و مردم با شهرداری مشارکت داشته باشند.

وی افزود: شناسایی نیازها و خواسته های فرهنگی شهر و شهروندان و برنامه ریزی برای پاسخ گفتن به خواسته های فرهنگی در قالب طرح جامع فرهنگی امکان پذیر است.

شهردار دولت آباد اظهار کرد: شهرداری با نامه نگاری و مکاتبه به ادارات، موسسات و نهادهای فرهنگی برای ایجاد یک طرح جامع فرهنگی اقدام کرد؛ اما تعداد محدودی از ادارات پیشنهادهای خود را برای طرح جامع فرهنگی ارائه کردند.

موسویان معاون عمرانی شهردار: به دنبال راهی برای جذب سرمایه گذاران هستیم

سید رسول موسویان معاون عمرانی شهردار دولت آباد نیز در سخنان خود به پیگیری پیروژه های نیمه تمام تاکید کرد و گفت: به جد به دنبال راه اندازی واحد سرمایه گذاری به صورت متمرکز در شهرداری هستیم که به این ترتیب قادر به جذب سرمایه گذاران و در نهایت سرمایه گذاری بر روی پروژه های عظیم در شهر هستیم؛ چرا که تعدادی از سرمایه گذاران اصلی در شهر شاهین شهر، از اهالی دولت آباد هستند.

انتهای پیام /دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.