• ۞ امروز جمعه, ۶ اردیبهشت , ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۲:۴۰
 • کارشناس مذهبی آموزش و پرورش برخوار:

  خانواده ها باید دو ویژگی سریع الرضا بودن و ستارالعیوبی را در خود تقویت کنند

  کارشناس مذهبی تاکید کرد: اعضای خانواده خصوصا پدر و مادر باید دو ویژگی سریع الرضا و ستارالعیوبی خداوند را در خود تقویت کنند و اعضای خانواده اهل بخشش باشند.

  به گزارش چشم برخوار؛ مراسم بزرگداشت میلاد پیامبراکرم (ص) توسط پیروان عترت خواهران هیئت رزمندگان برخوار با همکاری پایگاه بسیج صدیقه کبری (س) دولت آباد روز سه شنبه در پایگاه صدیقه کبری (س) برگزار شد.

  مراسم با تلاوت آیات قرآن و حدیث شریف کساء توسط خانم حلوایی آغاز شد و اجرای مدیحه سرایی مداح اهلبیت خانم صدیقه معینی در ادامه صورت گرفت.

  کارشناس ارزشیابی اداره آموزش و پروش و کارشناس مذهبی در ادامه به سخنرانی با موضوع اخلاق نبوی و خانواده پرداخت و به موضوع اسوه حسنه بودن پیامبر (ص) از دیگاه قرآن اشاره کرد و داشتن سبک زندگی اسلامی را به مادران توصیه کرد.

  علاقه بندان ادامه داد: مکارم اخلاق از صفات رفتاری حضرت رسول (ص) بوده که می توان آن را در زندگی و رفتار و عبادت ها و اخلاق خود متجلی کرد.

  وی با تاکید بر این که خانواده ها نباید اجازه بدهند بین خود و اهلبیت علیهم السلام فاصله و خلأیی از نظر اخلاقی و رفتاری ایجاد شود، اظهار کرد: والدین باید به گونه ای رفتار کنند که الگو و اسوه و زینت فرزندان خود باشند.

  این کارشناس مذهبی یادآور شد: اعضای خانواده خصوصا پدر و مادر باید دو ویژگی سریع الرضا و ستارالعیوبی خداوند را در خود تقویت کنند و اعضای خانواده اهل بخشش باشند.
  وی ادامه داد: اگر مادر بداند در قبال زحمت، نظافت، قناعت و خدمتی که در مسیر زندگی و فرزندداری و تلاشی که در خانه دارد، تحت عنایت خداوند بوده و اجر و پاداش و عمل نیک او را عبادت محسوب می کنند، هیچ گاه غصه و غم و خستگی را به خود راه نمی دهد.
  در پایان این مراسم مسابقه فرهنگی برگزار شد و با اهدای هدایایی به نفرات برتر و خادمان فعال، از آن ها تقدیر شد.

  انتهای پیام /

  

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.