امام جمعه دستگرد:

یکی از عوامل فتنه ۸۸، دنیاپرستی برخی نخبگان بود/مردم مواظب باشند آب در آسیاب دشمن نریزند

امام جمعه دستگرد گفت: اگر رسانه های بیگانه درصدد تحریک مردم هستند، مردم بصیرند و آگاه هستند و هیچ گاه از مرز قانون خارج نمی شوند و مطالبات خود را از طریق قانونی حل خواهند کرد.

به گزارش چشم برخوار؛ حجت الاسلام و المسلمین جمال قربانی در خطبه دوم نماز جمعه به سالروز وفات حضرت فاطمه معصومه (س ) اشاره کرد و به حدیث امام صادق (ع ) اشاره کرد و گفت: «إِنَّ لِلَّهِ حَرَماً وَ هُوَ مَکَّهُ أَلَا إِنَّ لِرَسُولِ اللَّهِ حَرَماً وَ هُوَ الْمَدِینَهُ أَلَا وَ إِنَّ لِأَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ حَرَماً وَ هُوَ الْکُوفَهُ أَلَا وَ إِنَّ قُمَّ الْکُوفَهُ الصَّغِیرَهُ أَلَا إِنَّ لِلْجَنَّهِ ثَمَانِیَهَ أَبْوَابٍ ثَلَاثَهٌ مِنْهَا إِلَى قُمَّ تُقْبَضُ فِیهَا امْرَأَهٌ مِنْ وُلْدِی اسْمُهَا فَاطِمَهُ بِنْتُ مُوسَى وَ تُدْخَلُ بِشَفَاعَتِهَا شِیعَتِی الْجَنَّهَ بِأَجْمَعِهِمْ»؛ آگاه باشید که خدا حرمی دارد و آن مکه است، و پیامبر خدا حرمی دارد و آن مدینه است و امیرالمومنین حرمی دارد و آن کوفه است. آگاه باشید که حرم من و فرزندان من بعد از من قم است. آگاه باشید که قم کوفه کوچک ماست. آگاه باشید که بهشت هشت در دارد، سه تای آن به سوی قم است. بانویی از فرزندان من به نام فاطمه دختر موسی در آنجا رحلت می‌کند که همه شیعیان ما با شفاعت او وارد بهشت می‌شوند.

فاطمه معصومه (س)کوثری در قم است که علوم اهل بیت ( ع ) به برکت این بانو به سراسر عالم در حال انتشار است.
امام جمعه دستگرد در ادامه، دو عامل فتنه ۸۸ را دنیا پرستی برخی از نخبگان و دیگری بی بصیرتی عده ای دیگر عنوان کرد و گفت: بی بصیرتی درمان دارد؛ چرا که گذر زمان حقایق را روشن می کند، همین طور هم شد.
وی افزود: فتنه به قضیه ای می گویند که حق و باطل با هم مخلوط است و تشخیص حق و باطل دشوار است، بنا بر این برخی از خواص هم دچار اشتباه خواهند شد اما ان کسی که دنیا طلب نباشد و پیرو هوای نفس خود نباشد و مشکل او عدم آگاهی باشد، عدم آگاهی با گذر زمان جبران خواهد شد.
قربانی خاطرنشان کرد: این که مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) هشت ماه در فتنه ۸۸ صبر کردند، به خاطر این بود که مشخص شود چه کسانی از نظر بصیرت و آگاهی مشکل دارند و ببینند که انتخابات بهانه است و اصل نظام هدف است.
 این مسئول اظهار کرد: هشت ماه صبر رهبری جواب داد و توده های عظیمی که با آن ها بودند کم کم صف شان را از فتنه گران جدا کردند، ولی دنیا طلبی و ریاست طلبی و پیروی از هوای نفس کردن این مطلبی نیست که گذر زمان آن را حل کند.
این کارشناس دینی گفت: قرآن می فرماید اگر مشکل یک شخصیت نخبه دنیا طلبی باشد، با پرتگاه های بزرگی مواجه خواهد شد،  همانطور که چون بلعم باعورا دنیا طلب بود به فرعون میل پیدا کرد و دنیا طلبان نخبه را می بینیم که امروز به استکبار جهانی میل پیدا می کنند، همانطور که بلعم باعورا حاضر شد پیامبر خدا را که می دانست پیامبر خداست نفرین کند و امروز برخی را می بینیم حاضرند به خاطر متاع دنیا در مقابل رهبری بایستند.
قربانی تصریح کرد: اگر فکر کنیم فتنه ۸۸ تمام شده، اشتباه کرده ایم؛ چرا که تا زمانی که دنیا طلبی در نخبگان باشد علت فتنه هنوز هست و ممکن است فتنه های بعدی باشد؛ آن زمان انتخابات را بهانه کردند و اصل نظام را نشانه گرفتند، امروز هم ممکن بحث اقتصادی را بهانه کنند و اگر بتوانند مردم را در مقابل نظام قرار دهند.
امام جمعه دستگرد افزود: اما به لطف خدای عالم مردم بصیر و هوشیارند، مردم می دانند اگر مطالبه ای از دولت دارند که باید داشته باشند پایشان را از مسیر قانون و حق خارج نمی کنند، چون امروز دشمنان در صددند که بحث اقتصادی را مطرح کنند و با بحث اقتصادی توده های مردم را درگیر کنند ولی مردم می دانند نظام با این که مشکلاتی دارد، ولی اگر این نظام نبود و همان برنامه های طاغوت اجرا می شد امروز چیزی از تدین ما باقی می ماند؟!
امروز نامی از مذهب ما باقی مانده بود؟
وی ادامه داد: رهبر انقلاب فرمودند کسانی که در رأس امور بودند، چه بودند و چه هستند؛ گاهی اوقات مخالفان نظام می شوند، کسی که همه امور به دستش بوده امروز طلبکار است، نظام مظلوم واقع شده، این همه خون شهید، این همه زحمت و پایداری مردم مظلوم واقع نشود، هر کسی که می خواهد رأی بیاورد، به چهره نظام چنگ بزند، به جای این که پاسخگوی عملکرد خود باشد؛ مطالبه گر نظام باشد؟ مردم باید مطالبه گر باشند ولی کسی که مسئول بوده و هست باید پاسخگو باشد.
این مسئول تاکید کرد: باید مراقب باشیم حرکت ما ولو اینکه مطالبه گر هستیم نباید دشمنان ما را شاد کند، همگی باید دشمن را ناامید کنیم، انسان باید مراقب باشد مبادا حرکت ما دشمنان را شاد کند؛ همچنان که ما در کشور مشکلاتی داریم ولی پیشرفت های کشور را هم نباید فراموش کنیم.
وی خاطرنشان کرد: بنا بر این اگر رسانه های بیگانه درصدد تحریک مردم هستند، مردم بصیرند و آگاه هستند و هیچ گاه از مرز قانون خارج نمی شوند و مطالبات خود را از طریق قانونی حل خواهند کرد.
قربانی در پایان رحلت عالم ربانی استاد اخلاق حضرت آیت الله حائری شیرازی (رحمه الله علیه) را تسلیت گفت و برای ایشان طلب غفران و مغفرت کرد.
انتهای پیام /


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.