نیاز مبرم شهرستان برخوار به نوسازی، بازسازی و مقاوم سازی مدارس/ وجود ۴۷ مدرسه و مرکز آموزشی مشکل دار در برخوار

مدیر آموزش و پرورش برخوار پیرامون وضعیت فضاهای آموزشی و نیاز مبرم این شهرستان به نوسازی، بازسازی و مقاوم سازی مدارس اشاره کرده و با توجه به استقرار پایه دوازدهم بر امر ساختن و توسعه هنرستان ها تاکید کرد.

به گزارش چشم برخوار؛ اسفندیار تاجمیری در مراسم افتتاح مدرسه بنیاد برکت محسن آباد با اشاره به شاخص های جمعیتی و موقعیت و نیازهای محل به خدمات دولتی ارائه شده طی چهار سال اخیر از جمله ساخت ورزشگاه محسن آباد و افتتاح آن در هفته دولت امسال اشاره کرد.

 فرماندار شهرستان برخوار با اشاره به خدمات ۱۰ساله بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و رسالت ها و اهداف این بنیاد در بخش های کارآفرینی و ارائه خدمات آموزشی، سلامت و حمایتی گفت: مدرسه شش کلاسه شاپورآباد به صورت کامل و مدرسه شش کلاسه محسن آباد با مشارکت ۷۰ درصدی بنیاد از خدمات مهم این بنیاد به شهرستان است، ضمن اینکه کلنگ زنی یک پروژه از حبیب آباد هم انجام می شود.
وی ضمن تشکر از پیگیری نماینده مردم برخوار در مجلس و همکاری شورای اسلامی و دهیاری محل، اظهار کرد: با توجه به وجود ۴۷ مدرسه و مرکز آموزشی مشکل دار (تخریبی، فرسوده و …) نیاز به مشارکت بیشتر خیرین و بنیاد برکت در تامین زیرساخت ها ی آموزشی شهرستان وجود دارد.
رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان با اشاره به این که در کمیته برنامه ریزی ۱۵درصد کل اعتبارات شهرستان به عنوان بالاترین سهم اعتباری به نوسازی مدارس اختصاص داده شده، از مدیر کل نوسازی مدارس استان خواست اعتبارات بیشتری برای ساخت و تکمیل مدارس شهرستان به ویژه تامین سهم دولت برای تکمیل پنج مدرسه خیرساز در دست اقدام پیش بینی شود.
تاجمیری همچنین با اشاره به اینکه ۱۷ درصد مدارس شهرستان توسط خیرین ساخته شده است، بر افزایش این سهم و استفاده بیشتر مدیریت آموزش و پرورش از مشارکت و سایر امکانات و ظرفیت های غیردولتی در رفع مشکل مدارس تاکید کرد.
قدرت اله زارعان مدیر آموزش و پرورش شهرستان برخوار نیز ضمن ارائه گزارشی در زمینه خدمات بنیاد برکت و مدارس ساخته شده در شهرستان برخوار، پیرامون وضعیت فضاهای آموزشی و نیاز مبرم این شهرستان به نوسازی، بازسازی و مقاوم سازی مدارس اشاره کرده و با توجه به استقرار پایه دوازدهم در راستای تحقق شعار سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال بر امر ساختن و توسعه هنرستان ها به منظور مهارت آموزی و اشتغال ایراد سخن کرد.
حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به محدودیت های منابع مالی و بودجه برای ساخت مدارس، کار بنیاد برکت را کار خداپسندانه و مردمی دانسته و از بابت ساخت چنین مدارسی که هدیه مقام معظم رهبری به مردم شهرستان برخوار است تشکر ویژه کرد.
دکتر نوروزی مدیر عامل بنیاد برکت در پایان با اشاره به ۲۵ هزار و ۵۰۰ پروژه به اجرا گذاشته شده توسط بنیاد برکت و ساخت هزارمین مدرسه در ماه گذشته، فعالیت های بنیاد برکت را در راستای منویات مقام معظم رهبری با هدف محرومیت زدایی در کشور دانسته و بر روند روبه افزایش این پروژه ها اشاره کرد.
انتهای پیام /


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.