امام جمعه دستگرد:

بی تفاوتی دولت نسبت به مدیریت فضای مجازی توسط بیگانگان/دشمن از سلاح شایعه پراکنی خود در حادثه سانچی استفاده کرد

امام جمعه دستگرد گفت: انتظار ما از مسئولان این است که به خاطر حفاظت نسل جوان ما از آسیب ها و تهدیدات فضای مجازی و استفاده صحیح تر از مزایای این فضا وارد عمل شوند و امیدواریم با مطالبه مردم، دستور مقام معظم رهبری در سال ۹۰ جامع عمل بپوشد و همانطور که در عرصه جنگ سخت توانستیم دشمن را شکست دهیم در جنگ نرم هم شاهد پیروزی خود و شکست دشمنان باشیم.

به گزارش چشم برخوار؛ حجت الاسلام و المسلمین جمال قربانی در خطبه دوم نماز جمعه شهر دستگرد گفت: امروز عرصه جنگ علیه ما عوض شده است، ما دشمن داریم و دشمن ما برای دشمنی با ما تلاش می کند، هزینه می کند، کسی امروز نمی تواند این حقیقت را انکار کند؛ آنچه مسلم است امروز فضای مجازی عرصه جنگ دشمن علیه ما شده است.

امام جمعه دستگرد افزود: بخواهیم یا نخواهیم دشمن وارد این عرصه شده و از این عرصه برای مقابله با دین، سیاست و اقتصاد ما و هر چیزی که بتواند استفاده می کند.
وی خاطرنشان کرد: دشمن در این عرصه از سه سلاح بیشترین استفاده را می برد که اولین آن؛ شبهه افکنی است به طوری که شبهات مختلف ( سیاسی ، اعتقادی ) را مطرح می کند و اگر کسی در معرض این شبهات باشد و دنبال پاسخ آنها بر نیاید، ممکن است آسیب ببیند و چون اعتقاد پشتوانه انسان است؛ وقتی اعتقاد کسی آسیب ببیند بقیه امور انسان هم آسیب می بیند.
قربانی ادامه داد: ایجاد یأس و ناامیدی؛ دومین سلاح دشمن است به گونه ای که فضا را تاریک نشان  می دهد، اما در عرصه حقیقت و واقعیت هرجا ما حضور پیدا کردیم دشمن کم آورد و به تعبیر مقام معظم رهبری ( مدظله العالی )؛ ما در دهه ۵۰ دشمن را از کشور خودمان بیرون کردیم، در دهه ۹۰ دشمن را از منطقه بیرون راندیم؛ بنا بر این در عرصه واقعیت کم آوردند ولی در عرصه مجازی چنان سیاه نمایی می کنند که امید و انگیزه را از جامعه ما به ویژه نسل جوان ما بگیرند.
این کارشناس سیاسی یادآور شد: این القائات برای این است که آینده این کشور آینده مفیدی نخواهد بود، اما ما باید قدر نعمت های خود را بدانیم و دل خوش به نسیه دشمن نباشیم.
وی شایعه پراکنی را دیگر سلاح دشمن برشمرد و اظهار کرد: از این شایعه پراکنی دشمن بسیار نفع برده است، به گونه ای که به راحتی دروغ می گویند، البته دروغ های قشنگ، گاهی این دروغ را در قالب یک قصه بیان می کنند، قصه ای که هر کس بخواند، بیشترین احتمال را می دهد که راست باشد.
امام جمعه دستگرد اضافه کرد: آخرین مورد؛ قضیه کشتی سانچی است که شبکه ای عنوان کرد این کشتی قرار بود به جای کره جنوبی به کره شمالی برود و چون کره شمالی تحریم بوده امریکا با موشک به این کشتی حمله کرده است و این شایعه به طور گسترده در فضای مجازی  پخش شد، در حالی که اسناد و مدارکی که مقصد این کشتی کره جنوبی بوده وجود دارد و کره جنوبی هم تأیید کرده است.
قربانی متذکر شد: در این فضای مجازی با شایعه پراکنی در همه چیز ما ( در دین ما ، اعتقاد ما ) تاپیر می گذارند، قدرت شایعه از قدرت موشک بیشتر است؛ همچنان که جلوگیری از شایعه کار راحتی نیست چون برخی برای جلوگیری از آن، با بی درایتی باعث نشر بیشتر آن می شوند.
این کارشناس سیاسی افزود: قرآن می فرماید: «ما یَلْفِظُ مِن قَوْلٍ إِلاّ لَدَیْهِ رَقِیبٌ عَتِیدٌ»کلمه ای از زبان شما خارج نمی شود مگر آن که مأمورانی برای ثبت و ضبط آن آماده اند، بنا بر این انسان مسئول گفتار خویش است و گفته انسان جزئی از عمل اوست؛ چه این گفته با زبان باشد چه نوشته باشد، چه کپی پیست باشد، تفاوتی ندارد، هر کس مطلبی را انتشار می دهد در قبال آن مسئول است.
امام جمعه دستگرد در ادامه با تاکید بر این که ما وسیله انتشار شایعات دشمن نشویم، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در سال ۹۰ دستور تشکیل شورای عالی فضای مجازی را صادر کردند ولی آنچه که امروز مشهود است، می بینیم این شورا کار خاصی نکرده است، مدیریت فضای مجازی دست مسئولان نیست و فضای مجازی یک فضای بی در و پیکری است که همه چیزی در آن وجود دارد.
وی گفت: ما منکر امکانات فضای مجازی نیستیم و خودمان هم استفاده می کنیم و خدا را برای این نعمت شکر می کنیم، فضای مجازی نعمت است ولی آسیب هم دارد و ما آسیب های آن را می بینیم.
قربانی ادامه داد: اگر مسئولان فکری نکنند چگونه جوابگوی خدا و رسول خدا خواهند بود؟ در مقابل دین جوانان ما مسئولیتی ندارند؟!! امروز فضای مجازی دست بیگانگان است و دولت در این زمینه کوتاهی می کند، چرا مسئولان اهمیتی نمی دهند؟ در جامعه اسلامی نباید دسترسی به گناه آسان باشد، باید سخت و دشوار باشد، چرا خانواده ها در مورد فضای مجازی باید نگران باشند؟
این مسئول افزود: انتظار ما از مسئولان این است که به خاطر حفاظت نسل جوان ما از آسیب ها و تهدیدات این فضا و استفاده صحیح تر از مزایای این فضا وارد عمل شوند و امیدواریم با مطالبه مردم، دستور مقام معظم رهبری در سال ۹۰ جامع عمل بپوشد و همانطور که در عرصه جنگ سخت توانستیم دشمن را شکست دهیم در جنگ نرم هم شاهد پیروزی خود و شکست دشمنان باشیم.

حجت الاسلام و المسلمین جمال قربانی به ولادت حضرت زینب (س) اشاره و ولادت این بانوی بزرگوار را تبریک گفت.

امام جمعه دستگرد گفت: زندگی حضرت زینب (س) قبل و بعد از حادثه کربلا زیاد روشن نیست،ولی در حادثه کربلا ، نشان داد که دختر حضرت علی (ع) شخصیتی عجیب دارد . نمونه بارز صبر و استقامت است . در قصه کربلا صبر و استقامت حضرت زینب(س) دنیا را به شگفت واداشته است. آن مصیبت ها و سختی ها نه تنها زینب (س) را از پای در نیاورد ، بلکه همچون آهنی گداخته شد . آماده مأموریتی مهم برای رساندن پیام قیام کربلا به شهرهای مختلف . صبر و استقامت زینب (س) یعنی منحرف نشدن از خط امامت و خط توحید است . این که ما می گوییم زینب (س) و مادرش حضرت زهرا (س) و کلاً اهل بیت (ع) الگوی ما هستند ، نگویید این ها از ۱۴۰۰ سال پیش است و جامعه فرق کرده است ، ما نمی گوییم که مثلاً مثل حضرت زهرا (س) زنان ما دساس بردارند و گندم را با دست پاک کنند  . در این موراد که نمی گویم الگو هستند در صفت های انسانی که هیچ گاه کهنه نمی شود الگو هستند . زینب کبری (س) برای دولت ما و برای ملت ما درس آموز است . حادثه کربلا زینب (س) را سخت فشرد . قصه اسارت قصه کمی نبود برای دختر امیرالمؤمنین (ع) . شهر به شهر چرخاندن و کوچه به کوچه بردن تمام این ها کافی بود که نیرو و قدرت حضرت زینب (س) را بکاهد ولی همین حضرت زینب (س) در کاخ آن ملعون وقتی به خطابه می ایستد مثل کسی که با یک زندانی صحبت می کند خطبه می خواند ( امن العدل یابن الطلقا) آیا این از عدالت است یابن الطلقا : ای پسر کسی  از آزادشدگان هستید . شما ابتدا مسلمان نشدین ، آیا این از عدالت است  زن و بچه تو در پرده و حجاب باشند ولی اهل بیت رسول خدا (ص) در منظر نامحرمان باشند .

حضرت در آن خطبه زیبا یزید را با نام کوچک صدا میزند .
زینب ( س) در اسارت است . از نظر جسمی و روحی مصیبتی نیست که بر او وارد نشده باشد ولی قدرتش و شجاعتش دشمن را به لرزه در آورده است . این درس است برای ما که اگر در سخت ترین فشارها قرار گرفتید مواظب باشید از ایمانتان کاسته نشود.دنیا تمام شدنی است ولی آنچه که تمام نشدنی است خودتان هستید . مراقب باشیم چه چیزی را فدای چه چیزی می کنیم . روز ولادت این بانو ، روز پرستار نامیده شده است که به زحمت کشان این عرصه تبریک عرض می کنم .
انتهای پیام /


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.