رییس جمهور درباره معیشت، اشتغال و مسکن مردم پاسخگو باشد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس دهم، گفت: مسئولیت مستقیم بیشتر اصول قانون اساسی و اجرای طرح‌ها برعهده رییس جمهور و هیئت دولت است و باید پیرامون کم کاری ها در بخش های معیشت، اشتقال، مسکن مردم و مسائل فرهنگی پاسخگو باشند.

به گزارش چشم برخوار؛حسینعلی حاجی دلیگانی  پیرامون بازی‌های سیاسی دولت و فرار از پاسخگویی نسبت به مشکلات کشور، بابیان اینکه در دولت یازدهم برای فرار از پاسخگویی، تمام مشکلات کشور را بر گردن دولت قبلی می‌انداختند، اظهار کرد: متعاقب آن که دولت دوازدهم روی کار آمده‌است نباید بهانه‌ای برای پاسخگویی داشته‌باشد.

نماینده مردم برخوار و شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی، بابیان اینکه بر اساس اصل ۱۱۳ قانون اساسی، رییس جمهور مجری قانون اساسی است، گفت: در اصول مختلف قانون اساسی همچون اصل سوم، بیست‌وهشتم، بیست‌ونهم، سی‌ام، سی‌ویکم و چهل‌ونهم یکسری وظایفی را در بخش های معیشت، اشتغال و مسکن مردم بر عهده دولت می‌گذارد.

وی در ادامه بابیان اینکه در همه این اصول مسئولیت مستقیم اجرای این طرح‌ها برعهده رییس جمهور و هیئت دولت است  و باید پیرامون اقدام های انجام شده و نشده پاسخگو باشند، گفت: به همین منظور چون شرایط را به نحوی می‌بینند که توانایی پاسخگویی به مردم ندارند با ایجاد حاشیه ها و فرافکنی، قصد امتناع از پاسخگویی دارند.

حاجی دلیگانی پیرامون اظهارات رییس جمهور مبنی بر امکان انتقاد از امام زمان (ع) بابیان اینکه معصوم دور از خطا است و قطعا کسی که خطا مرتکب نمی‌شود قابل انتقاد نیست، خاطرنشان کرد: هر کسی در هر شرایط و جایگاهی که باشد اگر معصومیت معصوم را منکر شود در عقلانیت او باید تردید کرد.

وی در ادامه بابیان اینکه عقیده بنده این است که هدف رییس جمهور از گفتن چنین مطالبی و مورد خطاب قرار دادن اصول نظام بالا بردن جایگاه خود است، گفت: در صورتی که این چنین نیست و هرچه ایشان از این مطالب مطرح می کند نه تنها جایگاه خودرا بالا نمی‌برد بلکه خودرا نزد مردم منزوی‌تر می‌کند.

انتهای پیام/ گ.فدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.