در آینده خواهید دید که تصویب این لایحه خیانت است

فریادهای نماینده برخوار پس از تصویب یک لایحه در مجلس

نماینده شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس در اعتراض به تصویب لایحه الحاق به کنوانسیون مبارزه با جرایم سازمان‌یافته فراملی خطاب به نمایندگان گفت: در آینده خواهید دید که همانند خیانتی که در برجام صورت گرفت، درباره این لایحه هم خیانت شد.

به گزارش چشم برخوار؛مجلس شورای اسلامی امروز چهارشنبه ۴ بهمن و پس از تصویب لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون سازمان ملل متحد برای مبارزه با جرائم سازمان‌یافته فراملی شاهد اعتراضات حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار بود.

وی که از مخالفان الحاق ایران به کنوانسیون مذکور بود، پس از اعلام تصویب لایحه از سوی علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی با صدای بلند خطاب به نمایندگان مجلس عنوان داشت که همانند خیانتی که در برجام صورت گرفت درباره این لایحه نیز خیانت شد.

حاجی‌دلیگانی در فریادهایش خطاب به نمایندگان مجلس تصریح کرد: در آینده خواهید دید که تصویب این لایحه خیانت است.

بر اساس این گزارش در بند ۲ ماده ۲۸ لایحه الحاق کنوانسیون مبارزه با جرائم سازمان‌یافته ملی که مورد استناد سیدمحمدجواد ابطحی نماینده خمینی‌‌شهر در اخطار قانون اساسی‌اش پیش از تصویب لایحه نیز قرار گرفت، آمده است:

دولت‌های عضو،‌ توسعه و تسهیم دانش کارشناسی در زمینه فعالیت‌های مجرمانه سازمان‌یافته را با یکدیگر و از طریق سازمان‌های منطقه‌ای و بین‌المللی مدنظر قرار خواهند داد.

«بدین منظور لازم است تعریف‌ها، استانداردها و رو‌ش‌های مشترک وضع و برحسب اقتضا اعمال شود»./دانشجودیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.