معاون وزیر صنعت خبر داد

آغاز طرح اشتغال استادشاگردی با هدف ایجاد ۲۰۰ هزار شغل

معاون طرح و برنامه وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: طرح اشتغال استادشاگردی با هدف ایجاد حداقل ۲۰۰ هزارشغل از سال آینده در کشور آغاز می‌شود.

به گزارش چشم برخوار؛ رضارحمانی در جلسه بررسی مشکلات اصناف و اتحادیه‌های صنفی شهرستان‌های شاهین شهر، میمه و برخوار اظهار کرد: طرح اشتغال استادشاگردی با هدف ایجاد حداقل ۲۰۰ هزار شغل از سال آینده در کشور آغاز می‌شود.

وی افزود: براساس این طرح، دولت با پرداخت بیشتری از حق بیمه، به اشتغال بیشتر در واحدهای صنفی کوچک کمک کرده و تلاش می‌کند تا به موازات مقابله با ورود قاچاق کالا به کشور با اعطای تسهیلات، از صنایع اشتغال‌آفرین هم چون صنایع پوشاک و فرآوری سنگ‌های قیمتی حمایت کند.

معاون طرح و برنامه وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: مسؤولان تلاش می کنند در سال آینده در شورای پول و اعتبار نرخ تسهیلات بانکی به صنایع و اصناف و سایر واحدهای اشتغال‌آفرین، کمتر از ۱۸ درصد شود.

معاون طرح و برنامه وزیر صنعت معدن و تجارت با انتقاد از برخی از استان‌های کشور اظهار داشت: ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در استان‌ها بررسی مشکلات ۳هزار پرونده واحدهای تولیدی را به پایان  رسانده و واحدهای در حال رکود را برای دریافت تسهیلات به شبکه بانکی معرفی کرده است اما بیشتر واحدهای معرفی‌شده به دربسته شبکه بانکی برخورد کرده‌اند، مسؤولان استانی و شهرستانی موظف علت عدم پرداخت تسهیلات به واحدهای تعطیل‌شده یا نیمه فعال را بررسی و نتیجه را تا حل مشکل تولیدکنندگان پیگیری کنند.

وی با ارائه آماری، فعالیت دوباره ۲۰ واحد تولید در دولت یازدهم و شروع دولت دوازدهم  را یادآوری کرد و گفت: این وزارتخانه پیگیر این موضوع مهم است که امسال ۶هزار واحد در حال ساخت با بیش از ۶۰ درصد  به بهره‌برداری برسند.

قائم‌مقام وزیر صنعت معدن و تجارت در امور تولید این نوید را به کارآفرینان بخش صنعت داد که این وزارت خانه در حال تهیه طرحی به مجلس شورای اسلامی است که قانون مالیات بر ارزش‌افزوده اصلاح و نتیجه این طرح به‌جای دریافت مالیات از تولیدکنندگان به اخذ مالیات بر مصرف شود.

وی از مسؤولان شهری دولت‌آباد خواست: وقتی شهرک صنعتی این شهر قدمت ۳۰ ساله دارد مسؤولان شهری دولت‌آباد بهترین پشتیبانی را از این شهرک  داشته باشند

معاون طرح و برنامه وزیر صنعت معدن و تجارت از وزارت نفت درخواست کرد: از واحدهای پتروشیمی کشور بخواهد که مواد اولیه واحدهای نساجی را به شیوه فروش مدت‌دار در اختیار واحدهای نساجی قرار دهند تا این واحدها توان نقدینگی خود را افزایش دهند بتوانند با واردات نساجی از ترکیه مقابله کنند.

انتهای پیام/ فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.