امام جمعه خورزوق:

پنج عذاب عهدشکنان در قرآن/ ملت خواهان پایان دادن به رافت اسلامی در حق فتنه گران است

امام جمعه خورزوق تاکید کرد: ملت خواهان پایان دادن به رافت اسلامی در حق این فتنه گرانی است که از رافت نظام اسلامی بهره بردند و این چنین سرمستی می کنند.

به گزارش چشم برخوار؛ حجت الاسلام و المسلمین رسول حق شناس در جمع مردم در رابطه با سبک زندگی اسلامی به موضوع وفای به عهد و خیانت اشاره کرد و گفت: وفای به عهد فطری است و بنا بر این وقتی به یک کودک هم قول می دهند، منتظر عمل به ان است.

امام جمعه خورزوق در ادامه با بیان این که خداوند وفادارترین افراد به پیمان است و هرگز تخلف از وعده خود نمی کند، افزود: در آیه ۷۷ سوره ال عمران، پنج عذاب برای عهدشکنی بیان شده است و این عذاب ها شامل: بهره نداشتن از اجر حسنات خود در آخرت، سخن نگفتن و نگاه نکردن خدا از روی رحمت به ایشان و پاک نکردن از گناه و عذابی دردناک است.

وی خاطرنشان کرد: خداوند به مومنان دستور به وفای به عهد داده و از پیمان شکنی نهی کرده است، همانطور که در عمل به وعده ها تفاوتی بین عهد با خدا و رسول او و ائمه هدی و مردم  و خویشتن و خانواده و همسر وجود ندارد و باید به همه این پیمان ها عمل کرد.

حق شناس ادامه داد: یکی از وعده های ما پیمانی است که با ازدواج با همسر خویش می بندیم و خیانت در این پیمان مقدس جایز نیست، خواه این خیانت از طریق ارتباط تلفنی و فضای مجازی باشد یا به واسطه نگاه به تصاویر حرام نامحرم باشد؛ چرا که همه اینها دلسردی نسبت به همسر را به دنبال دارد و خواه ارتباط حرام با نامحرم باشد.

این کارشناس مذهبی تاکید کرد: به هر حال وفاداری به خانواده مصداق «خوب همسر داری کردن» است که پاداش جهاد درراه خدا دارد.سخن از وفاداری و خیانت مطرح شد ، این موضوع مهم البته نباید موجب بدگمانی زوجین به یکدیگر شود که سوء ظن نیز منجر به اتهام زنی و بی اعتمادی میشود و مضراتی بس فراوان دارد.

این سخنران در ادامه ضمن گرامی داشتن ایام دهه  فجر، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ما به پاخواستنی بود برای مقابله با ظلم و استبداد در کشور و در سراسر عالم، همچنان که امروز هم پرچم مبارزه با ستم را ایران برافراشته است.

وی افزود: تجاوز سعودی ها به ملت مظلوم یمن نادیده گرفته می شود و پاره اهن موشک را به اتهام اینکه ایران به یمن داده به شورای امنیت می برند، شش سال جنگ افروزی و جنایت داعش در منطقه را حمایت می کنند، اما با بی شرمی تمام مدعی مبارزه با تروریسم و جرائم سازمان یافته و منع کمک به تروریسم هستند، اما ایران مقتدر در مقابل این ستم ها ایستاده است ولی امریکا برای توجیه حضور خود در منطقه، داعش را به افغانستان منتقل کرده تا جنایت ها آن ها متوقف نشود.

امام جمعه خورزوق ادامه داد: در همین ایام کروبی از سران فتنه ۸۸ با انتنشار نامه سرگشاده خطاب به رهبر انقلاب، مطالبی بهتان امیز و کذب را طرح کرده است و نظام سربلند اسلامی را که دشمننان در اقتدار نظامی و اثر گذاری در جهان و توان علمی آن را می ستایند را در سراشیبی سقوط توصیف کرده و از اراذل و اوباشی که محاربند و به مراکز نظامی حمله کردند و قصد خلع سلاح داشتند، پرچم کشور را آتش زدند و الله را از پرچم جدا کردند، حمایت کرده و خواهان آزادی انان شده است.

این کارشناس سیاسی در ادامه اظهار کرد: شیخ فتنه در ادامه عملکرد رهبری و شورای نگهبان و نظام اسلامی را مورد اتهام قرار می دهد و مطالبی عنوان کرد که منجر به ناحق بودن سال ها مسئولیت خودش هم می شود.

حق شناس در پایان یادآور شد: ملت خواهان پایان دادن به رافت اسلامی در حق این فتنه گرانی است که از رافت نظام اسلامی بهره بردند و این چنین سرمستی می کنند.

انتهای پیام /دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.