امام جمعه دستگرد:

دهه فجر فرصتی برای مرور دوباره اهداف انقلاب است

امام جمعه دستگرد گفت: دهه فجر فرصتی است برای ما که در این فرصت اهداف انقلاب را بار دیگر مرور کنیم، چرا که علت گرامیداشت این دهه این است که آرمان هایی که برای آن ها انقلاب شروع شد و اهدافی که انقلاب در پی آن بود، این ها به فراموشی سپرده نشود.

به گزارش چشم برخوار؛ حجت الاسلام و المسلمین جمال قربانی در جمع مردم گفت: در دهه مبارک فجر قرار گرفته ایم و دهه فجر فرصتی است برای ما که در این فرصت اهداف انقلاب را بار دیگر مرور کنیم، چرا که علت گرامیداشت این دهه این است که آرمان هایی که برای آن ها انقلاب شروع شد و اهدافی که انقلاب در پی آن بود، این ها به فراموشی سپرده نشود.

امام جمعه دستگرد افزود: مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) در سال ۶۸ فرمودند: بزرگ ترین خطر این نیست که از رفتن باز بمانیم یا خسته شویم، بلکه بزرگ ترین خطر این است که چشم انداز و اهداف تعریف شده را گم کنیم و نبینیم.
وی در ادامه تاکید کرد: نگذارید غبارها جلوی این اهداف را بگیرد، این که باید دهه فجر را گرامی بداریم علتش این است که در این دهه هدف ها و آرمان ها یک بار دیگر بازخوانی شود تا ببینیم چه اهدافی داشته ایم، برای آن اهداف چه کرده ایم و چه تلاشی انجام داده ایم، چه کاستی هایی داریم و کجا باید اقدام بیشتری انجام دهیم.
قربانی اظهار کرد: انقلاب اسلامی ما سه ویژگی بسیار مهم داشته و دارد، اول اینکه مبنای این انقلاب بر مبنای اسلام بسته شده است، این انقلاب به خاطر دغدغه های اقتصادی و دغدغه های حزبی شروع نشد بلکه به خاطر دغدغه های اسلامی شروع شد؛ بنا بر این مبانی این انقلاب از مبانی اسلامی گرفته شد.
این کارشناس سیاسی دومین ویژگی این انقلاب را مردمی بودن آن دانست و گفت: درست است که رهبر این انقلاب یک مرجع تقلید و یک عارف کامل؛ حضرت امام راحل (ره ) بودند و درست است که پیشاهنگ این انقلاب روحانیت بودند، ولی چون انقلاب به خاطر دغدغه های دینی شروع شده بود همه مردم در این انقلاب دخیل بودند و به همین دلیل ویژگی مهم این انقلاب که در دنیا بی نظیر است مردمی بودن آن است، چرا که همه جامعه در شکل دهی این انقلاب سهیم بودند و شرکت داشتند.
این سخنران همه جانبه بودن انقلاب را به عنوان سومین ویژگی آن برشمرد و عنوان کرد: این انقلاب فقط برای ساقط کردن یک رژیم و جایگزینی یک نظام جدید سیاسی نبود بلکه در بعد سیاسی، فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی حرف تازه داشت، این انقلاب همه جانبه (در بعد فرهنگی، علمی، سیاسی و…) بوده و هست.
امام جمعه دستگرد افزود: یک عده این سوال را مطرح می کنند که انقلاب برای ما چه کرده است ؟ اولاً  این سوال بی انصافی است، مخصوصاً کسانی که قبل از انقلاب را دیده اند می دانند چه مسائل و مشکلاتی فراگیر شده بود، مانند نرخ سواد آموزی، چند درصد افراد آن زمان سواد خواندن و نوشتن داشتند؟ ثانیاً انقلاب برای ما چه کرد ؟ باید بگویم ما برای این انقلاب چه کرده ایم.
قربانی ادامه داد: ما و شما باید در صحنه بمانیم و انقلابی هم بمانیم تا انقلاب به اهداف خودش برسد، این که افراد کنار بکشند و هر فردی به دنبال راحتی خودش باشد، هیچ حرکتی به ثمر نمی رسد، بنابراین ما باید در صحنه باشیم و این موضوع را مدنظر داشته باشیم که ما هر کجا در این انقلاب، انقلابی عمل کردیم و برای رضای خدا جلو رفتیم الطاف خدا بر ما نازل شد و نصرت پروردگار را با چشم خودمان دیدیم و پیشرفت کردیم.
وی خاطرنشان کرد: در جاهایی که ضعف داریم آن جاهایی است که انقلابی عمل نکردیم و چشممان به غنائم بود، مانند جنگ احد که چشمشان به غنائم که افتاد جنگ را باختند.
این کارشناس مذهبی یادآور شد: آن جایی که هدف ما دنیوی شد ما کم آوردیم مثل مسائل اقتصادی، ولی آنجایی که هدف ما الهی بود و انقلابی عمل کردیم آن جا کم نیاوردیم.
وی در پایان اظهار امیدواری کرد: با کمک خداوند و عنایت شهدای انقلاب، به ما توفیق عنایت شود تا هر کدام به هر اندازه در هر شرایطی که هستیم، این امانت و این پرچمی که بر دوش ما نهاده شده است را به سلامت نگه داریم و به نسل های آینده بسپاریم.
انتهای پیام /


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.