ایستگاه سنجش آلودگی هوا در دولت آباد راه‌اندازی می‌شود

شهردار دولت آباد از راه اندازی ایستگاه سنجش آلودگی هوا در دولت آباد خبر داد.

به گزارش چشم برخوار؛ جلسه ای با حضور شهردار و معاونان و همچنین صادقی رئیس آزمایشگاه اداره کل حفاظت محیط زیست اصفهان به منظور بررسی و جانمایی ایستگاه سنجش آلودگی هوا در دولت آباد برگزار شد.

شهردار دولت آباد در این جلسه با بیان این مطلب که رویکرد مدیریت شهری دولت آباد،  ارتقای شرایط زیست محیطی به طرف استاندارد است، خاطرنشان کرد: چشم انداز ما ایجاد محیط زیست سالم برای شهروندان است و در تلاش هستیم تا شهر به سمتی حرکت کند که تمام برنامه ها و پروژه ها اثر مثبت خود را روی محیط زیست زندگی مردم بگذارد.

حمید رضا فدایی در ادامه افزود: استقرار بالغ بر ۲ هزار و ۵۰۰ کارخانه، کارگاه کوچک و بزرگ در منطقه صنعتی، انتشار گرد و غبار و ذرات معلق مربوط به فعالیت های صنعتی به خصوص کوره های آجر پزی،  از بین رفتن بخش زنده خاک به علت اجرای فعالیت های شدید خاکی و همچنین حجم زیاد نخاله های صنعتی از جمله مواردی است که باعث آلودگی هوای شهرستان برخوار و بالاخص شهر دولت آباد شده است.

وی با بیان این مطلب که از حقوق بدیهی شهروندان است که از وضع کیفی هوا مطلع باشند، خاطرنشان کرد: لزوم احداث ایستگاه پایش کیفی هوا در شهر دولت آباد از سال های گذشته مورد توجه مدیران شهرستان قرار گرفته بود و با توجه به ضرورت مقابله با آلودگی هوا و پدیده گرد و غبار که در قانون برنامه ششم توسعه نیز به آن تاکید شده است،  ما در مجموعه مدیریت شهری برآن هستیم تا ایستگاه سنجش آلودگی هوا هر چه سریعتر در شهر دولت آباد راه اندازی شود.

گفتنی است در ادامه این جلسه ضمن بحث و تبادل نظر در خصوص اقدامات لازم به منظور اجرا و راه اندازی هرچه سریعتر ایستگاه سنجش آلودگی هوا، از محل مورد نظر برای ساخت ایستگاه نیز بازدید به عمل آمد.

 انتهای پیام/ واحد خبر شهرداری دولت آباد


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.