امام جمعه دستگرد:

هشدار قرآن به مسئولانی که برای کمک به مساکین تبلیغ نمی کنند/پاسخ قرآن به مشکلات اقتصادی فعلی کشور

امام جمعه دستگرد گفت: اگر در بعد اقتصادی مشکلی داریم به خاطر این نیست که نظام اسلامی و قانون اساسی مشکل دارد، چراکه اگر در بعد اقتصادی به همین یک آیه عمل می کردیم که خدا نمی خواهد زیردست کفار باشید، اگر به اقتصاد مقاومتی که رهبرمان فرمودند عمل می کردیم، امروز با این مسائل مواجه نبودیم.

به گزارش چشم برخوار؛ حجت الاسلام و المسلمین جمال قربانی با توجه به فرا رسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و ۲۲ بهمن ماه، گفت: پیروزی انقلاب اسلامی یکی از نعمت های بزرگ الهی به ما است، چراکه کندن یک رژیم ۲ هزار و ۵۰۰ ساله  و نشاندن یک فقیه دین شناس دنیا گریز به جای یک نوکر بیگانگان، به جای یک مظهر فساد و خیانت نعمت کمی نیست.

امام جمعه دستگرد افزود: این نعمتی که خدا به این امت عطا کرد، در طول تاریخ مثل و مانند ندارد، چراکه تغییر قانون اساسی یک کشور و تنظیم آن با مبانی اسلام این نعمت کمی نیست.
وی خاطرنشان کرد: این درست است که مشکلاتی داریم و با مشکلات دست و پنجه نرم می کنیم. اما اگر جایی مشکلی هست مواظب باشیم پای اسلام و پای نظام ننویسیم، چون نظام اسلامی و قانون اساسی و اسلام عزیز از خود مشکلی ندارد، همچنان که ما در این کشور هر کجا به اسلام عمل کردیم دچار مشکل نشدیم، آنجایی دچار مشکل شدیم که به اسلام و قانون اساسی عمل نکردیم و کوتاهی کردیم و، اتفاقا جاهایی که به اسلام عمل کردیم ما عزیز تر شدیم، نه تنها بین مردم خودمان عزیزتر شدیم بلکه خشم دشمنان را برانگیختیم و این نشانه حرکت درست ماست.
قربانی در ادامه به آیه قرآن که می فرماید: ( واعدوا لهم مااستطعتم من قوه ) تا می توانید در مقابل دشمنان خودتان آماده باشید، اشاره و تاکید کرد: کشور گشایی نکنید، ظلم به جایی نکنید، اما در مقابل دشمن تنومند و قدرتمند باشید و ما به این آیه ما درست عمل کردیم.
این کارشناس سیاسی ادامه داد: امروز این کشور موشکی دارد که بیش از ۲هزار کیلومتر را هدف قرار می دهد، چه کسی در کشور از این اقدام ناراضی است؟ همه این اقدام را باعث اقتدار خودشان می دانند، اما دشمن از این اقدام ناراضی است چون ما به یک آیه از قرآن خودمان عمل کردیم و هر کجا به اسلام عمل کردیم پیروز بودیم.
وی گفت: آیه ای دیگر در قرآن می فرماید: (لن یجعل الله للکافرین علی المومنین سبیلا ) خدای عالم نمی خواهد که مومنین زیردست کفار باشند که ما در بعد سیاسی ما به این آیه عمل کردیم، هم مردم راضی اند هم دشمن ناراضی است، نظام ۲هزار و ۵۰۰ ساله را سرنگون کردیم.
این سخنران افزود: امروز هر چه خودمان قصد داریم، با طیف های مختلف سیاسی، با اختلافات ظاهری سیاسی انجام می دهیم و حرفمان در مقابل دنیا یکی است، صاحب اختیار کشور خودمان هستیم، این استقلال را در بعد سیاسی به دست آوردیم، به این آیه عمل کردیم و برای عمل به این آیه خون ها داده ایم و پیروز شده ایم.
امام جمعه دستگرد اذعان کرد: اگر در بعد اقتصادی مشکلی داریم به خاطر این نیست که نظام اسلامی و قانون اساسی مشکل دارد، چراکه اگر در بعد اقتصادی به همین یک آیه عمل می کردیم که خدا نمی خواهد زیردست کفار باشید، اگر به اقتصاد مقاومتی که رهبرمان فرمودند عمل می کردیم، امروز با این مسائل مواجه نبودیم.
قربانی افزود: خداوند در قرآن کریم سوره مبارکه حاقه، عذابی را نقل می کند و می فرماید: وَ أَمَّا مَنْ أُوتِیَ کِتابَهُ بِشِمالِهِ فَیَقُولُ یا لَیْتَنِی لَمْ أُوتَ کِتابِیَهْ «۲۵» وَ لَمْ أَدْرِ ما حِسابِیَهْ «۲۶» کسی که نامه عملش را به دست چپش می دهند، می گوید ای کاش نامه مرا به دستم نمی دادند  و ای کاش حساب خود را نمی دانستم، در آخر خطاب می آید بگیرید و در غل و زنجیرش کنید و در آتش بیاندازید؛ این توصیف را خدای عالم برای برخی از ساکنان جهنم مطرح می کند بعد می فرماید: این ها چه کسانی هستند ؟ اینها کسانی بودند که دو ویژگی داشتند: به خدای عالم و وعده های خدا ایمان نداشتند و دوم؛ برای سیر کردن مساکین تبلیغ نکردند؛ نمی گوید اقدام نکردند، حرفشان تأثیر داشت و می توانستند با کلام خودشان به داد قشرهای ضعیف برسند و نرسیدند.
وی ادامه داد: بنابراین خداوند مواخذه می کند، پس وقتی تبلیغ نکردن برای کمک به فقرا این قدر مذمت شده است، اقدام نکردن مسئولان ما  چه جایگاهی خواهد داشت؟ ما اگر به آیات قرآن عمل کنیم در جامعه مشکلی نخواهیم داشت و هر کجا مشکلی هست از ماست که عمل نکردیم و قانون اساسی و اسلام ما مشکلی ندارد.
این مسئول عنوان کرد: امروز متأسفانه می بینیم زخم های نظام اسلامی را پیدا کرده اند و ارتباط می دهند با اصل اسلام، مشکلات جامعه را مطرح می کنند و ارتباط می دهند با اصل اسلام، در حالی که هر کجا به اسلام عمل کردیم موفقیت  ما خیلی بیشتر بود.
امام جمعه دستگرد افزود: امروز در کشور ما آن چیزی که بیشتر نیاز است روی آن سرمایه گذاری شود، بحث نظارتی است؛ هم دستگاه های نظارتی و هم مردم، وقتی نظارت بالا رود، سوء استفاده کمتر می شود.
قربانی در ادامه تاکید کرد: ما باید زیبایی ها و پیشرفت ها را ببینیم و نگاهمان فقط به ضعف ها و کمبودها نباشد، چون به لطف خدا قطار انقلاب در حرکت است و ممکن است این قطار در واگن هایش اختلافی و مشکلی باشد، اما اصل حرکت انقلاب به طرف جلو است؛ چرا که اگر این انقلاب حرکت نداشت و در جا می زد، این قدر دشمن نداشت و این همه دشمنی ها و هزینه هایی که علیه ما می شود، چون می  بینند ما رو به پیشرفت هستیم.
وی اظهار امیدواری کرد: در این هجمه هایی که برای خفه کردن روح امید علیه مردم در این فضای مجازی انتشار می دهند، حواسمان باشد داشته های خودمان و نعمت های خودمان را از یاد نبریم و این برهه سخت را همچون برهه های سخت گذشته پشت سر خواهیم گذاشت.
امام جمعه دستگرد به آیه ( ان مع العسر یسرا) بعد از هر سختی گشایشی هست، اشاره کرد و گفت: این طور نیست مشکلات اقتصادی همیشه بماند و قطعا برای مدتی است و از بین خواهد رفت.
این مسئول در پایان اظهار کرد: برای نشان دادن صلابت و عظمت این ملت در راهپیمایی ۲۲ بهمن همه حاضر خواهیم شد و هم دشمنان خارجی و هم بیماردلان داخلی  که چشم شان به آن طرف است و چشم دیدن پیشرفت ها را ندارند را ناامید خواهیم کرد.
انتهای پیام /


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.