تاکید فرماندار بر ضرورت احداث مرکز نگهداری میان مدت معتادان در شهرستان

فرماندار برخوار در یازدهمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان بر لزوم تسریع در راه اندازی حداقل یک مرکز نگهداری میان مدت معتادان و تمهید مقدمات اجرای مناسب طرح آرامش بهاری تأکید کرد.

به گزارش چشم برخوار؛ یازدهمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان با حضور اعضاء و به ریاست فرماندار برخوار در محل فرمانداری تشکیل شد.
اسفندیار تاجمیری در این جلسه ضمن تشکر از فعالیت هایی که در امر مبارزه با این آسیب توسط اعضاء می شود، از حضور حماسی مردم شهرستان در برنامه های دهه فجر و شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن نیز تقدیر کرد.
فرماندار برخوار در ادامه از ادارات آموزش و پرورش، بهزیستی و شهرداری دولت آباد برای اجرای برنامه و جلسات ۱۰روزه آموزش خانواده که با استقبال خوبی از طرف مردم روبرو شد تشکر کرد و استمرار این گونه برنامه ها به منظور هشیار کردن خانواده ها و افزایش مهارت آن ها در مقابله با آسیب های اجتماعی از جمله مواد مخدر را خواستار شد.
وی با تأکید بر ورود سمن های مرتبط با حوزه خانواده در این برنامه ها خواستار جمع بندی برنامه و برآورد هزینه توسط اداره بهزیستی برای برنامه ریزی به منظور استمرار این طرح پیشگیرانه و تسری آن در سایر شهرها و روستاهای شهرستان شد.
تاجمیری همچنین بر لزوم تسریع در راه اندازی حداقل یک مرکز نگهداری میان مدت معتادان و تمهید مقدمات اجرای مناسب طرح آرامش بهاری تأکید کرد.
این مسوول در رابطه با اجرای طرح آرامش بهاری و جمع آوری معتادان متجاهر نیز افزود: این طرح از تاریخ بیستم اسفندماه جاری لغایت بیستم فروردین ۹۷ با پیش بینی جمع آوری تعداد ۱۱۵ نفر اجرا می شود و برنامه ریزی لازم به منظور تامین هزینه نگهداری یکماهه این افراد صورت گرفت.
مقرر شد در آستانه اجرای طرح آرامش بهاری از ۲۰ اسفندماه جاری، اداره بهزیستی شهرستان اهتمام لازم برای راه اندازی حداقل یک کمپ جدید از موارد در دست اقدام تا پایان سال را داشته باشد.

انتهای پیام /دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.