امام جمعه دولت آباد:

اذعان دشمنان به قدرت ایران/ اشد مجازات برای مجرمان حادثه خیابان پاسداران تهران لحاظ شود

امام جمعه دولت آباد اظهار کرد: ما خواستاریم قوّه قضائیه با شدت با مقصران حادثه خیابان پاسداران تهران برخورد کند، هیچ رحم و مماشاتی نداشته باشد و دیگران هم بفهمند که اگر قرار باشد که مخلّ نظم و امنیت جامعه باشند، باید بدانند که به جزای اعمالشان می رسند.

به گزارش چشم برخوار؛ حجت الاسلام و المسلمین سیدحسین محمودآبادی در خطبه اول نماز جمعه در رابطه با اذعان دشمنان به قدرت ایران اسلامی، عنوان کرد: قدرتی که ایران پیدا کرده، به واسطه کشور گشایی و جنگ نظامی نبوده است. این یک نوع کشور گشایی است اما یک نوع کشور گشایی دیگر هم این است که بدون قدرت نظامی کشور یک قدرت نرمی داشته باشد که دل های مردم و مردم دیگر کشورها را متوجّه خودش کند.

امام جمعه دولت آباد افزود: ایران اسلامی به واسطه همین مطلب دل های کشورهای مسلمان را به طرف خودش کرده و در لبنان، سوریه، پاکستان، افغانستان، در یمن، در عراق و در کشورهای دیگر نفوذ کرده است.

وی خاطرنشان کرد: ایران با قدرتی که داشته، به کشورهای دیگر کمک برادرانه کرده و همین کمک برادرانه باعث شده است که ذهن مردم و افکار عمومی آن کشورها متوجّه ایران شود.

محمودآبادی ادامه داد: نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در اجلاس مونیخ گفت: «ایران به مثابه ببری مهاجم بر منطقه سیطره یافته است»؛ این بسیار مهم است، چراکه آن ها تعبیر می کنند به ببر و ببر نماد قدرت است، اعتراف می کند که ایران قدرتمند شده است.

این مسئول اظهار کرد: ترامپ رئیس جمهور امریکا هم ایران را تروریست می خواند و بعد می گوید ایران با تکیه به سابقه تمدنش در حال گسترش خطرناک در منطقه است، ولیعهد کشور پادشاهی عربستان سعودی، بن سلمان هم می گوید: اسلامی ایرانی بر منطقه سیطره پیدا کرده است و سیاست های مهارگرانه پادشاهان سعودی به نتیجه نرسیده و باید تغییر کند.

وی تاکید کرد: اینها اعتراف دشمنان جدّی ما است، یعنی ما سه دشمن جدی (آمریکا و اسرائیل و عربستان) داریم که به قدرتمند شدن ایران اعتراف می کنند و همه تلاش خود را کردند که جلوی قدرت ایران را بگیرند اما نتوانستند.

این کارشناس سیاسی افزود: موضوعی که امروز دشمنان در حال پیگیری هستند، این است که چهره ایران و چهره نظام اسلامی را خراب کنند، خصوصا در این روزهای اخیر، به خاطر اغتشاشات خیابانی و به خاطر مسائلی که حتی چند روز پیش در خیابان پاسداران تهران اتفاق افتاد، اینها می خواهند چهره ایران را از بین ببرند.

امام جمعه دولت آباد خاطرنشان کرد: یکی از ابزار فعلی دشمن خراب کردن چهره نظام اسلامی در افکار عمومی دنیا است و این اغتشاشاتی که الان مردم می بینند، بخاطر این است که اذعان کنند ایران قدرتمند است هم در حال حاضر درگیر مشکلات داخلی است یا موضوع دراویش هم یکی از مباحث مهم است که در آینده ثابت می شود که این افراد ارتباط با خارج داشتند.

محمودآبادی تاکید کرد: اینها صد در صد تحریک دشمن است و این افراد قصد دارند چهره نظام اسلامی را از بین ببرند و مخدوش بکنند و این گونه جلوه بدهند که نظام اسلامی هم مشکل دارد و حقوق بشر در آن رعایت نمی شود، حقوق اقلیت های مذهبی هم در آن رعایت نمی شود. این مسئول تاکید کرد: مطالبه همه مردم و مسئولان این است که با شدّت با اخلالگران نظم و امنیّت برخورد بشود و از مسئولان و از قوّه قضائیه می خواهیم بدون توجّه به فشارها، ملاحظه هیچ کسی را نکنند.

وی افزود: برخی افراد به خاطر رأی فشار می آورند که چون رأی به آن ها دادند محاکمه نشوند، نباید این فشارها باشد، باید طبق عدالت، طبق قانون با این افراد برخورد شود، اشدّ مجازات را هم داشته باشند تا در آینده جرأت نکنند نظم و آرامش مردم را هم به هم بزنند و به خودشان اجازه بدهند چند نفر از بهترین جوان های مملکت را به شهادت برسانند.

امام جمعه دولت آباد اظهار کرد: ما خواستاریم قوّه قضائیه با شدت با اینها برخورد کند، هیچ رحم و مماشاتی نداشته باشد و دیگران هم بفهمند که اگر قرار باشد که مخلّ نظم و امنیت جامعه باشند، باید بدانند که به جزای اعمالشان می رسند.

تسلیت کشته شدگان سقوط هواپیمای تهران یاسوج
جان باختن تعدادی از عزیزان هموطن در سانحه هوایی را تسلیت عرض می کنم.

قلب همه را جریحه دار کرد،عده‌ای را داغدار کرد، آرزوی صبر داریم برای بازماندگان آنها و انشاء الله خدا کسانی را هم که جان خود را از دست دادند مشمول رحمت خودش قرار دهد.
این قبیل حوادث متأسّفانه در کشور ما دارد زیاد اتّفاق می افتد که بعضی از این حوادث طبیعی هست که ناگزیر از آن هستیم. ولی بعضی از آنها هم بر می گردد به ضعف مدیریّت.
متأسّفانه در کشور ضعف مدیریّت زیاد داریم. یعنی به شایسته سالاری الآن توجّهی نمی شود. اگر واقعاً به دور از فضا سازی جناحی و گروهی و رفاقت بازی‌ها، اگر واقعاً مدیریتهای ما طبق ملاکها و مبناهای مدیریت واقعی انتخاب می شدند ما این مشکلات را نداشتیم و یا حدّ اقل خیلی کمتر داشتیم. ما می بینیم که در حادثه قطار یک عدّه ای جان خودشان را از دست می دهند، بعد هم می گویند بیمه هستند، در حادثه هوایی راحت از آن می گذرند. خوب وقتی که شما می بینید ضعف دارد برکنارش بکنید. چه دلیلی دارد که روی صندلی بنشیند و با جان مردم بازی کند. ما می بینیم که در بعضی از مراکز اجرایی مدیریّت قوی نیست. درست است که باید مدیر امنیّت شغلی داشته باشد، بله ما این را قبول داریم ولی وقتی هم که چند تا اتّفاق می اُفتد جان مردم در خطر می اُفتد این را عوض کنید. این همه ما نیروی خوب و شایسته داریم. به دور از بحثهای سیاسی، به دور از بحثهای جناحی، کسی را که شایسته مدیریت هست، آن را بگذارید که مدیریّت کند که شاهد این اتّفاقات نباشیم. چرا این اتفاقات در این چند سال اخیر زیادتر شده است؟
اگر مدیری شایستگی ندارد، چرا رودر بایستی دارید؟ چرا مدیری را می گذارید که ضرر به نظام بزند؟ ضرر به مردم بزند؟
شرایط زندگی بعضی از نخبگان و اساتید و متخصصان شهرستانی ایجاب می کند که رفت و آمد آنها از طریق هوایی باشد. خوب وقتی در یک جمع ۵۰-۶۰ نفره یک چنین افرادی باشند، ذخیره آن شهرستان از بین می رود، سرمایه آن شهرستان، یا اُستان از بین می رود.
در بحثهای اعتقادی هم برای سفر مستحباتی دارد که آن مستحبّات را انجام بدهیم. صدقه زیاد سفارش شده است. فرقی نمی کند مسافرت با چه وسیله ای باشد. صدقه دادن دفع بلا می کند، خواندن آیه الکرسی باعث حفظ انسان می شود. خواندن سوره های چهار قل، خواندن این سوره های مبارکه باعث می شود که انسان حفظ بشود. این اُمور معنوی هم باید جا بیندازیم. چه اشکالی دارد که ابتدای کار یک نفر صحبتی بکند و بگوید صدقه بدهید. آداب مسافرت را بگوید. آن مسئولینی که توجّه به این قضایای معنوی دارند، مدیریّتشان مدیریّت قویتری هست و پیشرفت می کنند.

صرفه جویی در مصرف آب
متأسّفانه همانطور که شما عزیزان شاهد هستید، دچار خشکسالی شدیم. که واقعاً باید عاجزانه از خدا بخواهیم که باران رحمتش را نازل بکند. اگر که وضعیت بارشها همینطور باشد ما حتی در تأمین آب شُرب هم مشکل داریم و مسئولین مربوطه هشدار می دهند که بعد از عید مشکلاتی ایجاد می شود و طبیعتاً آب سهمیه بندی می شود. این است که ما هم باید صرفه جویی داشته باشیم. خصوصاً شب عید. در خانه تکانیها خانمها باید حواسشان جمع باشد صرفه جویی بکنند، آب را کمتر مصرف بکنند. در بحث کشاورزی باید روشهای نوین آبیاری حتماً رعایت بشود. هم کشاورزی صورت بگیرد و هم صرفه جویی در مصرف آب بشود. تا این مشکل حل شود. بالاتر از آن باید استغفار بکنیم، طلب بخشش کنیم، طلب مغفرت بکنیم از خداوند. خداوندا ببخش آن گناهانی که باعث شده رحمتت نازل نشود آن گناهان را ببخش تا اینکه خداوند تبارک و تعالی لطف و عنایتی داشته باشد.

خداوند ما را دارد متوجّه می کند، این بی آبی باید دغدغه بشود. انگیزه ایجاد بکند تا ما برویم به طرف خداوند تبارک و تعالی. متأسّفانه گناهان زیاد شده است. تعارف ندارد ببینید که چقدر گناهان دارد زیاد می شود. بدحجابی و بی حجابی یک طرف‌؛ غیبتها، تهمتها، مسخره کردنها در این شبکه های اجتماعی، فسادها اینها همه گناه است. این گناهان که جمع بشود، خوب خداوند تبارک و تعالی می خواهد ما را بیدار بکند. هم متدیّنین را بیدار کند که حواستان جمع باشد امر به مروف و نهی از منکر بکنید، نگذارید که گناه بشود و هم اهل گناه را. به هر صورت باید دغدغه ایجاد بشود، همه اشک بریزیم، استغفار کنیم تا انشاءالله خداوند تبارک و تعالی این مشکل را حل بکند.
صرفه جویی داشته باشیم چه در مصرف آب، چه در مصرف برق، چه در مصرف گاز، و صرفه جویی یک سفارش دینی هست.
امیدوارم که خداوند تبارک و تعالی توفیق بدهد ما بتوانیم به این مطالب عمل بکنیم.

انتهای پیام /دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.