امام جمعه دستگرد:

گسترش خوی اشرافی گری و نادیده گرفتن محرومان ما را دچار ارتجاع می کند

امام جمعه دستگرد گفت: اگر مسئولان به جای ساده زیستی به طرف اشرافی گری، به جای توجه به قشر مستضعف به سمت توجه به قشر مرفه جامعه بروند، این حرکت، حرکت به سمت ارتجاع است و ارتجاع یعنی بازگشتن به قبل از انقلاب.

به گزارش چشم برخوار؛ حجت الاسلام و المسلمین جمال قربانی به سخنان رهبر معظم انقلاب (مد ظله العالی) در دیداری که با مردم آذربایجان داشتند اشاره کرد و افزود: مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در این دیدار نکات بسیار مهمی در مورد آسیب شناسی انقلاب اسلامی مطرح کردند.

امام جمعه دستگرد افزود: اگر مسئولان به جای ساده زیستی به طرف اشرافی گری، به جای توجه به قشر مستضعف به سمت توجه به قشر مرفه جامعه بروند، این حرکت، حرکت به سمت ارتجاع است و ارتجاع یعنی بازگشتن به قبل از انقلاب.

وی افزود: اگر اشرافی گری و خوی اشرافی گری و توجه به خواص ثروتمند جامعه و رها کردن قشرهای ضعیف جامعه ولو توسط روحانیت و یا مسئولان جامعه اسلامی انجام شود، این خصلت ناخودآگاه انسان را به قبل از انقلاب بر می گرداند و دچار ارتجاع خواهد شد.

قربانی اظهار کرد: تا مادامی که ما در صحنه باشیم و در این راه دین حرکت کنیم، لطف و امداد خدا برای ما پایدار خواهد بود ولی به محض اینکه ما از دین خدا فاصله بگیریم، خدا بندگان دیگری دارد که دین خود را به آن ها بسپارد، دین او زمین خوردنی نیست ولی انسان ها ممکن است توفیق یاری دین خدا را از دست بدهند.

این مسئول در ادامه تاکید کرد: برای اینکه ما به این زمین خوردن و ارتجاع مبتلا نشویم باید هم مسئولان رعایت کنند و مردم هم مطالبه گری کنند تا رفاه طلبان جامعه بیش از حد خودشان انتظار نداشته باشند و توده های ضعیف جامعه کنار گذاشته نشوند.

این کارشناس سیاسی ادامه داد: امروز متاسفانه می بینیم خوی اشرافی گری در بین مسئولان ما رخنه کرده است و برخی حتی علنی است که رهبر انقلاب ( مد ظله العالی ) زنگ خطر را به صدا در آوردند و به خطراتی دارد که دولت را تهدید می کند، اشاره کردند.

امام جمعه دستگرد گفت: دومین خطر این است که به جای اعتماد به مردم اگر به دشمنان و بیگانگان اعتماد کردیم این ارتجاع است و دولتی که به ملت خودش ایمان دارد و آن ها را باور دارد، رحمت خدا نیز بر او نازل خواهد شد.

وی در ادامه عنوان کرد: زمانی که شهید مطهری ( ره ) از فرانسه بازگشتند از ایشان سوال کردند حضرت امام (ره) را چگونه یافتی؟ گفتند: دیدم امام هم به خدای خودش ایمان دارد هم به ملت خودش ایمان دارد، امام ( ره ) با دستان خالی با اعتماد به خدا و ایمان مردم یک رژیم را سرنگون کرد، کار سختی بود چون دشمنان ایشان زیاد بودند و هیچ کشوری حامی امام (ره) نبود.

این مسئول اذعان کرد: آن دوران که جابه جا کردن یک رژیم با کمک خدا و عنایت مردم ممکن شد، امروز هم حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم با اعتماد به خدا و اعتماد به این مردم مومن حتما قابل حل خواهد بود.

اما نکته پایانی در شب شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در تهران حادثه ای رخ داد . این حادثه را بوق های تبلیغاتی دشمن چنان بزرگ کردند که در امتداد ناآرامی های تهران خواستند این گونه القا کنند که هنوز امنیت در این کشور برقرار نیست . نیروی انتظامی در این حادثه صبر و تحمل خوبی داشت ولی این صبر و تحمل کمی زیادی بود ما انتظار نداریم کشوری که امنیت بخشِ کل خاورمیانه است در قلب پایتختش یک سری اراذل و اوباش خیلی راحت بتوانند فرزندان خدوم این ملت را به صورت فجیع به شهادت برسانند و امیدواریم خیلی سریع عوامل این جنایت مجازات بشوند و عوامل جنایت های دی ماه نیز اگر مجازات شده اند اطلاع رسانی شود و اگر مجازات نشده اند آن هم سریع رسیدگی شود تا بدخواهان ببینند اگر کسی بخواهد امنیت را به بازی بگیرد با مشت محکم نظام مواجه خواهد شد .

در ادامه ایشان ضمن تشکر از زحمات خیریه های سطح شهر فرمودند: خیریه امام حسین علیه السلام اعلام آمادگی نموده که حاضر است لوازم بدون استفاده مردم را در اختیار اقشار نیاز مند قرار دهد.

در پایان ایشان با توجه به ایام پایانی سال خواستار صرفه جویی در مصرف آب شدند.
انتهای پیام /دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.