دلیل عذرخواهی رهبر از مردم/ چه کسانی باید از مردم عذر خواهی کنند؟

بهمن امسال وقتی آن فرمایش دردمندانه رهبر عزیزمان را شنیدم که فرمودند: «به خاطر عدم تحقق عدالت از خداوند متعال و از ملت عزیز عذر خواهی می کنم»  این سئوال به ذهنم متبادر شد که مگر ایشان چه کوتاهی در تحقق و اجرای عدالت داشته اند.

به گزارش چشم برخوار؛ حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا محمدی* / در روز های پایانی بهمن امسال وقتی آن فرمایش دردمندانه رهبر عزیزمان را شنیدم که فرمودند: «به خاطر عدم تحقق عدالت از خداوند متعال و از ملت عزیز عذر خواهی می کنم» این سئوال به ذهنم متبادر شد که مگر ایشان چه کوتاهی در تحقق و اجرای عدالت داشته اند؛ ایشان که در طول تاریخ انقلاب، منظومه فکری شان حول محور عدالت بوده و هر کجا هم که مربوط به ایشان بوده، چه مستقیم و چه غیر مستقیم از خانواده و فرزندان شان گرفته تا تمام نهاد ها و مجموعه های تحت امرشان، شائبه ای از فساد و ریا تبعیض در آن دیده نمی شود که اگر می بود دشمنان در بوق و کرنا می کردند.

پس معنای این عذر خواهی چیست؟ آیا غیر از این است که این بیان زنگ خطر و هشداری است برای دیوان سالاری (همان دولت های دوران های گذشته و امروز) که حتی با شعار عدالت اجتماعی و عدالت خواهی؛ عدالت را به مسلخ برده اند و آن را به غل و زنجیر کشیده اند.

یک روز دولتی و دولت مردی با شعار توسعه، پیشرفت و طرح موضوع عدالت اجتماعی در خطبه های نماز جمعه شان، رسانه هایشان و یک روز دولتی با شعار آزادی و توسعه سیاسی و اصلاحات انحرافی و یک روز دولت عدالت خواه فاقد معنویت صحیح و عقلانیت و امروز هم دولت اعتدال با بی عدالتی با همان رویکرد توسعه و پیشرفت لیبرالی چنگ در چنگ عدالت انداخته اند و نه تنها فاصله بین اقشار مختلف مردم را از نظر اقتصادی کم نکرده اند بلکه این فاصله ها، نجومی هم شده است.

همین بی عدالتی ها است که به اعتراض های به حق مردم منجر شده و سر از اغتشاش و ایجاد ناامنی در آورده است و بساط خوشحالی و امیدواری مثلث شوم زر و زور و تزویر استعمار و صهیونیسم آل سعود (گاو شیری و خرپول) را فراهم می کنند.

پس معلوم شد چه کسانی باید از خداوند و از ملت عذر خواهی کنند. امید آن که گوش شنوایی باشد و زبان کم حرف و دست پر کاری که با روحیه و مدیریت جهادی بتواند این قصور و کوتاهی را جبران کنند و امروز در مقابل ملت و فردا در محضر امام و شهدا شرمنده نباشند.

* کارشناس و تحلیل گر مسائل سیاسی

انتهای پیام/دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.