رئیس اداره منابع طبیعی خبر داد؛

نهال کاری بیش از ۱۲ هزار اصله نهال در برخوار/جشن نیکوکاری در دانشکده علوم قرآنی دولت آباد برگزار می شود

رئیس اداره منابع طبیعی گفت: همزمان با هفته منابع طبیعی بیش از ۱۲ هزار اصله نهال از انواع گونه های تاغ، زیتون، کاج، سرو، زبان گنجشک و … در سطح شهرستان برخوار توزیع و در طول این هفته نهال کاری خواهد شد.

به گزارش چشم برخوار؛ رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان برخوار از نهال کاری بیش از ۱۲ هزار اصله نهال در این شهرستان خبرداد.

ناصر نورمحمدیان در نشست خبری امروز با خبرنگاران ضمن گرامیداشت ۱۵ اسفند ماه، روز درختکاری اظهار کرد: هفته منابع طبیعی امسال با شعار با مردم برای مردم از ۱۵ اسفند آغاز می شود.

وی ادامه داد: همزمان با هفته منابع طبیعی بیش از ۱۲ هزار اصله نهال از انواع گونه های تاغ، زیتون، کاج، سرو، زبان گنجشک و … در سطح شهرستان برخوار توزیع و در طول این هفته نهال کاری خواهد شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیز داری شهرستان برخوار خاطر نشان کرد: برنامه جشن درختکاری با حضور فرماندار شهرستان، روسای دادگستری، فرماندهان نیروهای نظامی و انتظامی و سایر مدیران شهرستان در دانشگاه علوم قرآنی برگزار خواهد شد.

نورمحمدیان افزود: پروژه نهال کاری و بیابان زدایی با هدف مبارزه با ریزگردها و  سرسبز کردن کانون های بحران با وسعت ۱۰۰ هکتار در روستای پروانه با حضور مردم و مسئولان شهرستان انجام خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به چرای ۱۲ ماهه دامداران و خشکسالی آب و هوا در شهرستان برخوار گفت: یکجانشینی دامداران و نیاز مبرم دام به علوفه سبب شده مراتع شهرستان در معرض نابودی قرار گیرد و بیابان زایی تشدید شود.

این مسئول در ادامه تاکید کرد: دامداران باید در فصلی که برای قشلاق تعیین شده است به چرای دام در مراتع بپردازند و در سایر فصل ها از علوفه دستی استفاده کنند.

وی ضمن تقدیر از تلاش های مراجع قضایی شهرستان در برخورد با متصرفان عدوانی، قاچاقچیان چوب و ذغال اظهار کرد: امسال در زمینه چرای غیرمجاز دام ها هفت پرونده، تصرفات عدوانی ۲۳ پرونده، خلع ید ۳۴ پرونده، کشف ذغال چهار پرونده، کشف چوب یک پرونده تشکیل شده است.

نورمحمدیان در این جلسه از همه مسئولان و شهروندان برخوار دعوت کرد در پروژه نهال کاری به وسعت ۱۰۰ هکتار که در  روز ۲۱ اسفند ماه در بیابان های روستای پروانه انجام می شود، شرکت کنند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیز داری برخوار  در پایان خاطر نشان کرد: شهرستان برخوار بیش از ۱۸ هکتار مساحت دارد که یک هزار و ۵۰۰ هکتار آن مربوط به عرصه منابع طبیعی است که شامل ۱۰۰ هزار هکتار مرتع ،۴۵ هزار هکتار بیابان و پنج هزار هکتار جنگل دست کاشت تاغ و قره داغ است.

انتهای پیام/دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.