رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان برخوار:

مردم هرگونه تخلف بهداشتی فراورده های دامی را گزارش دهند

رییس شبکه دامپزشکی برخوار از عموم شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی یا موارد مشکوک عرضه فرآورده های دامی، مراتب را در شهرستان به این شبکه اطلاع دهند.

به گزارش چشم برخوار؛ همزمان با فرا رسیدن سال جدید، جلسه هماهنگی طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی بر فرآورده های خام دامی ویژه ایام نوروز با حضور دستگاه  های نظارتی شهرستان در شبکه دامپزشکی شهرستان برخوار برگزار شد.

این جلسه که با حضور دستگاه های نظارتی شهرستان همچون تعزیرات حکومتی و اداره اماکن، نیروی انتظامی تشکیل شد، رییس شبکه دامپزشکی شهرستان اظهار کرد: با توجه به در پیش بودن ایام تعطیلات نوروز و افزایش فعالیت تولید، توزیع و عرضه فراورده های خام دامی و اعلام دستورالعمل سازمان دامپزشکی کشور، امسال همچون سالهای گذشته  طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی بر تولید، توزیع و عرضه فرآورده های خام دامی صورت می پذیرد.

مجید فلسفی منش گفت: امسال نیز این شبکه در راستای ارتقاء بهداشت و حفظ سلامت شهروندان برخواری، با برنامه‌ریزی دقیق و هماهنگی طی جلسات با کلیه دستگاه‌های مرتبط، در ایام پایانی سال (از ۱۹ اسفند سال جاری لغایت ۱۵ فروردین سال ۹۷) طرح تشدید نظارت بر فراورده های خام دامی را در دستور کار خود قرار داد و امید می رود که این مهم به بهترین نحو ممکن به مورد اجرا گذاشته شود.

وی با اشاره به اینکه این طرح در ایام عید سعید نوروز در قالب طرح کشوری و مطابق برنامه سراسری سازمان دامپزشکی کشور اجراء می شود خاطر نشان کرد: در این ایام تلاش خواهیم کرد فرآورده های خام دامی سالم، بهداشتی و مطمئن در دسترس مردم قرار گیرد.

فلسفی منش افزود: مقرر شد در اجرای این طرح کارشناسان و بازرسان بهداشتی دامپزشکی در قالب اکیپ های مشترک سیار با همکاری تعزیرات حکومتی، اماکن و اصناف و با تردد در سطح شهر بر مراکز تولید، نگهداری و عرضه فرآورده های خام دامی نظیر سردخانه های مواد پروتئینی، خودروهای حمل فرآورده های خام دامی، کشتارگاه های دام و طیور، کارگاه های تولید و بسته بندی فرآورده های خام دامی و مراکز عرضه این گونه فرآورده ها از قبیل فروشگاه های عرضه گوشت سفید و قرمز، فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای و اماکن مرتبط نظارت جدی داشته و با متخلفین حوزه سلامت و امینت غذایی برخورد قانونی قضایی و تعزیراتی خواهند داشت.

رییس شبکه دامپزشکی برخوار با اعلام شماره تلفن های ۴۵۸۲۳۳۳۱ و ۴۵۸۲۹۶۶۰ به عنوان تلفن گزارش های مردمی از عموم شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی یا موارد مشکوک عرضه فرآورده های دامی، مراتب را در شهرستان به این شبکه اطلاع دهند.

این جلسه با حضور رییس تعزیرات حکومتی شهرستان، نماینده فرماندهی انتظامی شهرستان و اماکن ، رییس اتاق اصناف و رییس مواد پروتئینه و اغذیه شهرستان برگزار شد و مصوبات مطلوبی در خصوص موضوع نشست حاصل شد.

انتهای پیام/دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.