در واکنش به سفر وزیر خارجه فرانسه

 نامه اعتراضی دانشجویان تحویل نماینده وزارت خارجه شد/ هدیه ویژه اصفهانی‌ها برای ظریف+عکس  

در اعتراض به سفر وزیر امور خارجه فرانسه به ایران، اعضای شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان اصفهان در دیدار با رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در اصفهان، کتاب «سازمان مجاهدین خلق پیدایی نافرجام» و نامه به ظریف را به وی تحویل دادند.

به گزارش چشم برخوار؛ در اعتراض به سفر وزیر امور خارجه فرانسه به ایران، ظهر امروز اعضای شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان اصفهان با حضور در دفتر علیرضا سالاریان رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در استان اصفهان، سه جلد کتاب «سازمان مجاهدین خلق پیدایی نافرجام»و نامه این شورا خطاب به محمدجواد ظریف را تحویل دادند.

در بخشی از نامه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی خطاب به وزیر امور خارجه آمده است: بیش از دو سال از توافق هسته‌ای برجام می‌گذرد؛ توافقی که در نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی و مردم شریف ایران حاصل و ثمری جز خسارات سنگین به اقتصاد ملی و گرفته شدن شتاب رشد فناوری هسته‌ای نداشته است، کارشکنی‌های ایالات متحده آمریکا در دولت اوباما شروع و در دولت ترامپ رو به فزونی گذاشته است و واکنش دستگاه دیپلماسی ما به واسطه ضعف‌ها و نقایص گسترده در متن برجام، در حد چند تماس تلفنی و تعدادی توئیت و یا گاها درخواست از اروپاییانی که شریک دزدی‌های آمریکا هستند، مانده است.

در این نامه تصریح شده است: اکنون در فضای پسابرجامی فعلی که رویاهای خام برجامی و رونق اقتصادی وعده داده شده آن از سوی معتقدین به این توافق، با تحریم‌های گسترده‌تر و تهدیدهای روزافزون و زیاده‌خواهی‌های کشورهای غربی برای بریدن سایر بازوهای قدرت جمهوری اسلامی از جمله توان دفاعی موشکی و نفوذ گسترده منطقه‌ای ایران، تعبیر نشده است؛ جبهه دشمن درصدد حفظ لاشه بی‌جان برجام برای تداوم نظارت‌های بی‌سابقه بر تأسیسات هسته‌ای ایران و اجازه ندادن برای برخورداری کشور از انتفاعات اندک اقتصادی و مالی آن هست و از دیگر سو زمینه‌سازی برای اعمال تحریم‌های غیربرجامی را در دستور کار خود قرار داده است.

 در ادامه این نامه تصریح شده است: حضور وزیر امور خارجه فرانسه در ایران که با جوسازی‌ها و تهدیدات گسترده مقامات فرانسوی علیه توانایی‌های موشکی و قدرت منطقه‌ای ایران همراه شده است، باید با قدرت و قاطعیت پاسخ داده شود تا راه بر افزون‌طلبی‌ها و استکبار ورزی‌های قدرت‌های فاسد غربی بسته شود.

در این نامه تأکید شده است: چگونه است که فرانسه‌ای که از فروش میلیاردها دلار هواپیمای مسافربری ایرباس و حضور شرکت‌های خودروسازی و صنعتی‌اش پس از برجام به سود سرشاری رسیده است از این باج و رانت اهدایی دولت، احساس مستی نموده و قداره‌‌کشی کرده و نقش پلیس بد را برای فشار به دولت ایران بازی می‌کند؟ چه می‌شود که فرانسه‌ای که با حمایت از صدام و فروش تسلیحات به وی و انتقال خون‌های آلوده به ویروس ایدز به ایران جنایت علیه بشریت انجام داده است اکنون جلودار اقدامات اروپاییان ضد ایران شده است؟!

در این نامه اضافه شده است: فرانسه بهتر است به جای نازیدن به شعارهای پوچ حقوق بشری خود، به ملت ایران توضیح دهد که چگونه به سازمان تروریستی منافقین که ده‌ها هزار نفر ایرانی را از ابتدای انقلاب اسلامی به خاک و خون کشیده است، در پاریس مجوز فعالیت داده و حتی مقامات فرانسوی در نشست‌های این آدمکش‌های خون‌ریز، سخنرانی و از آن‌ها اعلام حمایت می‌کنند؟!

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان اصفهان آورده است: ضدیت دولت‌های مستکبر و ظالم غربی با اسلام انقلابی و انقلاب اسلامی از دیرباز برای ما امری اثبات شده است لیکن برای روشن سازی و اطلاع افکار عمومی مردم فرانسه از یکی از اقدامات ضد بشری  دولت روباه صفت و استعماری فرانسه تعداد ۳جلد کتاب از مستندات جنایات سازمان تروریستی منافقین که اکنون در پاریس به طراحی جنایت علیه ملت ایران مشغول‌اند، به نمایندگی وزارت خارجه در استان اصفهان تحویل داده می‌شود تا از طریق دستگاه دیپلماسی به سفارت فرانسه در تهران تحویل گردد.

در پایان این نامه عنوان شده است: همچنین ما دانشجویان انقلابی استان اصفهان به دولت استعماری فرانسه هشدار می‌دهیم از دخالت در امور داخلی جمهوری اسلامی ایران و کارشکنی و اخلال در توافقات صورت گرفته بر حذر باشد و بجای آن توان خود را برای حل معضلات اجتماعی و سامان دادن به میلیون‌ها بی‌خانمان و فقیر درمانده فرانسوی متمرکز نماید. تداوم رفتارهای مخرب و پیروی کورکورانه فرانسه و کشورهای اروپایی از ایالات متحده آمریکا و اسرائیل جنایتکار موجب بی‌اعتبار سازی این کشورها با سرعتی بیش از پیش در بین جامعه بین‌الملل خواهد شد و هیچ اثری در انحراف حرکت پیش‌رونده انقلاب اسلامی به سمت قله‌های عزت و افتخار نخواهد داشت.

انتهای پیام/

منبع:فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.