امام جمعه دستگرد:

تفکر شیرازی، آن روی سکه داعش است

امام جمعه دستگرد گفت: تکفیری های اهل سنت و داعش به جای اینکه اولویت اول خودشان را اسرائیل بدانند که قرآن دشمن بودن آن را تصریح فرموده، تفکرشان این است که اول با شیعه مبارزه کنند و بعد به سراغ اسرائیل بروند و آن ها بسیار با تشیع مخالف هستند.

به گزارش چشم برخوار؛ امام جمعه دستگرد در جمع مردم گفت: روزهای اخیر شاهد بودیم که تعدادی از طرفداران فرقه شیرازی به بهانه دستگیری یکی از افراد این فرقه، تعرضی مختصر و کم رنگ به سفارت ایران در لندن داشتند که البته این تعرض کوچک و ناچیز را شبکه های ماهواره ای پوشش گسترده دادند.

حجت الاسلام و المسلمین جمال قربانی افزود: رهبر معظم انقلاب ( مدظله العالی ) مدتی است که واژه جدید تشیع لندنی را به کار می برند که این واژه جدید باید حساسیت همه را برانگیزاند.
وی عنوان کرد: امروز دشمنان به این نتیجه رسیده اند که اگر بخواهند با انقلاب اسلامی مبارزه کنند باید آنتی تز آن را را از خود انقلاب انتخاب کنند، بنا بر این لازم است در رأس آن یک روحانی صاحب چهره با اعتقادات بسیار تند قرار بگیرد تا بتوانند با این انقلاب مبارزه کنند.

قربانی افزود: این تفکر شیرازی، تفکر تشیع افراطی است که آن روی سکه داعش است، داعش و تکفیری ها در بین اهل سنت بسیار تندرو هستند اما در بین اهل سنت همه تکفیری و تندور نیستند، ولی تکفیری های اهل سنت و داعش به جای اینکه اولویت اول خودشان را اسرائیل بدانند که قرآن دشمن بودن آن را تصریح فرموده، تفکرشان این است که اول با شیعه مبارزه کنند و بعد به سراغ اسرائیل بروند و آن ها بسیار با تشیع مخالف هستند.

این کارشناس سیاسی خاطرنشان کرد: جنایت های آن ها در عراق و سوریه را تماشا کردیم؛ این تشیع لندنی نیز همین طور است و بسیار زیاد با اهل سنت مخالف است و به جای اینکه تمرکز دنیای اسلام را به طرف مبارزه با اسرائیل که دشمن درجه یک اسلام است، هدایت کند، تمرکز و حملات خودشان را به طرف حمله به مقدسات اهل سنت می برند و این مشخص است که این تز انگلیس است که می خواهد با این حربه بین شیعه و سنی اختلاف بیندازد.
امام جمعه دستگرد اظهار کرد: این تفکر شیرازی ها است و مرجعی هم که ادعا می کنند مرجع ماست ولی جامعه مدرسین مرجعیت او را تأیید نکرده است در قم زندگی می کند.

قربانی افزود: این تفکر بر روی قمه زنی حساسند، باید با آن برخورد فرهنگی کرد چون قمه زنی موضوعی نیست که با برخورد نظامی جمع شود بلکه مردم باید آگاه شوند چون این افراد بر روی شعائر حسینی و عزاداری ابا عبدالله الحسین ( ع) و بر روی حمله به مقدسات اهل سنت هم بسیار تکیه می کنند.

وی عنوان کرد: این تفکر امروز به برکت فضای مجازی و پیشرفت ارتباطات، ۱۸ شبکه تلویزیونی و رادیویی با نام های مقدس شبکه امام حسین (ع) یک و دو و سه، شبکه الزهراء، شبکه فدک و… دارد.

این مسئول با بیان این که این ها در همه عالم به جای تبلیغ وحدت شیعه و سنی، بر اختلاف شیعه و سنی هر چه بتوانند تبلیغ می کنند، افزود: مدیر یکی از این شبکه ها، شخصیتی به نام یاسر الحبیب، کویتی الاصل و داماد یکی از خاندان شیرازی ها است که این فرد کتابی در توهین به عایشه نوشت.

این کارشناس سیاسی گفت: اگر فتوای مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) مبنی بر حرام دانستن توهین به صحابه پیغمبر (ص )، نبود مشخص نبود که چه تعداد شیعه به خاطر این کتاب به قتل می رسیدند.
امام جمعه دستگرد در ادامه با اشاره به این که امروز متأسفانه این فرقه در کربلای معلا نیز نفوذ زیادی دارند، افزود: یکی از کارهایی که فرقه شیرازی انجام داده اند این بود که به جای ایجاد وحدت، ایجاد تفرقه با توهین به خلفای اهل سنت کردند.
وی ادامه داد: همچنین به جای تقویت هفته وحدت، اعلام هفته برائت و بیزاری از اهل سنت را راه انداختند و به جای نشان دادن چهره واقعی تشیع، نشان دادن چهره خشن از تشیع به دنیا که لندن هم بسیار حمایت می کند را انجام دادند.
این مسئول عنوان کرد: این تعرض به سفارت ایران هم زمان با سفر ولیعهد خبیث عربستان به لندن بود که نشان از رابطه و همکاری است که می خواهند به جای نشان دادن تشیعی که ایران پرچم دار است، تشیع لندنی را نشان دهند و به دنیا بگویند حقیقت و نماد شیعه این است، نماد قمه زنی و فحاشی کردن است و متأسفانه تفکرات این فرقه بین بعضی از هیأت ها هم نفوذ کرده است.

وی افزود: همیشه سنت حوزه بر این بوده که هرگاه می خواهد مرجعی معین شود، خود مرجع تقلید از مرجع شدن فرار می کند و مقدمات مرجع شدن را خودش فراهم نمی کند بلکه دیگران از او درخواست می کردند که به خاطر مقام علمی، این بار را بپذیرد و مرجعیت او را علمای دیگر تأیید می کردند و مرجعیت مراجع عظام را همیشه جمعی از مدرسین حوزه علمیه قم مشخص می کرد ولی در این جا به جای این روش، شبکه های ماهواره ای با ترفندهای تبلیغاتی می خواهند مرجعیت را برای کسی ثابت کنند و در بعضی جاها موفق بوده اند.

این مسئول در پایان تاکید کرد: باید مراقب باشیم چون امروز دشمن از هر فرصتی برای لطمه زدن به آرمان های ما استفاده می کند.

انتهای پیام /دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.