شاه منتظر ماند تا بعد از فوت آیت الله بروجردی منویات خود را اجرا کند.

به گزارش چشم برخوار؛عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: شاه منتظر ماند تا بعد از فوت آیت الله بروجردی منویات خود را اجرا کند. آیت الله بروجردی مریض شد و گویا دکتری از آلمان آوردند می‌گویند «حتی زمینه فوت آیت الله بروجردی را فراهم کردند تا راه برای اجرای منویات آمریکا به دست شاه در ایران باز شود».

وی شاه را آدم زبونی خواند و افزود: شاه از نظر تحصیلات دیپلم و از نظر نظامی سرهنگ بود. سه کتاب «انقلاب سفید»، «مأموریت من برای وطنم» و «به سوی دروازه‌های تمدن بزرگ» به نام شاه منتشر شد که البته نویسنده اصلی اش شجاع الدین شفاء از اساتید برجسته دربار بود.

کتاب «مأموریت من برای وطنم» قطور است که خودشان آن را ممنوع کردند، چون ابتدا جریان کاپیتولایسون در زمان رضا شاه به وقوع پیوست و محمدرضا آن را محکوم کرد بعد که خودش سرکار آمد آن کتاب را ممنوع کرد.

بطحایی گفت: بعد از فوت آیت الله بروجردی مراجعی که در عرض هم مطرح شدند، آقایان گلپایگانی، شریعتمداری، خمینی و نجفی آملی بودند.

کسانی از طرف شاه آمدند و با آن‌ها دیدار‌های مختلف انجام دادند و بعد گزارش کردند که از میان مراجع، آیت الله خمینی از همه سرسخت‌تر که نمی‌شود به هیچ وجه با او کنار آمد، دیگران مقداری ملایم‌تر هستند

بنابراین شاه شروع به تخریب و دروغگویی کرد، در کتاب انقلاب سفید جمله‌ای به دروغ آورد که «ظاهرا اجداد آقای خمینی هندی باشد و معلوم نیست از کجا آمده و مذهبش چیست»، در حالیکه در زمان آیت الله بروجردی یکی از رابطین بین شاه و آیت الله بروجردی، آیت الله خمینی بود و شاه از جایگاه والای ایشان آگاه بود، اما قصد تخریب داشت.

منبع: خبرآنلاین