امام جمعه دولت آباد:

نزدیک شدن بیشتر عربستان به رژیم صهیونیستی نشان دهنده قدرت ایران است

امام جمعه دولت آباد گفت: نزدیک شدن بیشتر عربستان به رژیم صهیونیستی نشان دهنده قدرت ایران اسلامی است، چرا که دوستان عربستان، قلدرهای دنیا هستند؛ البته سیاست های کلّی نظام دشمنی با عربستان نیست، چون دشمنی با عربستان منجر می شود به این که رژیم صهیونیستی در حاشیه امن قرار بگیرد و اسرائیل به هر صورت به اهداف خودش برسد.

به گزارش چشم برخوار؛ حجت الاسلام و المسلمین سیدحسین محمودآبادی به تحلیل نزدیکی عربستان با رژیم صهیونیستی پرداخت و گفت: اخیراً ولیعهد عربستان مطالبی را در مورد نزدیکی با اسرائیل مطرح کرده است و روز به روز این مطالب در حال گسترش است و تلویحاً اسرائیل را به رسمیّت می شناسند.
امام جمعه دولت آباد ادامه داد: البته این مطلب تازگی ندارد، قبلاً اینها ارتباط با اسرائیل داشتند، سرویس های اطلاعاتی آن ها با همدیگر ارتباط داشتند و با یکدیگر همکاری می کردند، قبلاً بوده و حالا آشکار است.
وی خاطرنشان کرد: نزدیک شدن بیشتر عربستان به رژیم صهیونیستی نشان دهنده قدرت ایران اسلامی است، چرا که دوستان عربستان، قلدرهای دنیا هستند؛ آمریکا و اسرائیل و انگلیس و اینها هم پیمانند، البته ما با عربستان دشمنی نمی کنیم، سیاست های کلّی نظام دشمنی با عربستان نیست، چون دشمنی با عربستان منجر می شود به این که رژیم صهیونیستی در حاشیه امن قرار بگیرد و اسرائیل به هر صورت به اهداف خودش برسد.
حجت الاسلام محمودآبادی عنوان کرد: هدف ما دشمنی نیست ولی آن ها ما را دشمن خودشان می دانند، به همین دلیل باید با دشمن ایران که اسرائیل است هم پیمان شوند که این موضوع، قدرت نظام اسلامی ایران را می رساند.
این کارشناس سیاسی در ادامه گفت: ما قبل از انقلاب اصلا قدرتی نداشتیم و شاه ایران مانند ولیعهد عربستان فعلی؛ سرسپرده آمریکا بود و ایران هیچ قدرتی نداشت، اما در طول این ۴۰ سال آنقدر قدرت پیدا کردیم که عربستانی که این همه تسلیحات نظامی خریداری می کند و انبارهای بزرگ اسلحه جهان را دارد، هم اکنون احساس ضعف در مقابل نظام مقدّس جمهوری اسلامی می کند.

ضعف عربستان و ائتلاف آن ها

این مسئول در رابطه با ضعف عربستان و ائتلاف آن ها نیز اظهار کرد: عربستان متوجه شد که هم خودش ضعیف است، هم ائتلاف علیه یمن و با این هدف که اگر کسی در مقابل عربستان و در مقابل کشورهای ائتلافی عربی ایستاد، با او مقابله کنند و هدف هم ایران بود.
وی افزود: اینها فهمیدند که همه پول هایی که هزینه کردند، هیچ فایده ای نداشته است به طوری که امروز پس از گذشت چهار سال در مقابل یمن نتوانستند هیچ دستاوردی داشته باشند، در حالی که اذعان داشتند تا چهار هفته یمن را تسخیر می کنند اما هنوز نتوانسته اند.

امام جمعه دولت آباد ادامه داد: مقام معظّم رهبری همان اوّل فرمود که دماغ سعودی ها به خاک مالیده خواهد شد و الان نمی توانند از این باتلاق خودشان را نجات بدهند و وضعیت آن ها روز به روز هم بدتر شده است.
محمودآبادی عنوان کرد: اکنون ایران یک طرف و ائتلافی هم که آن ها تشکیل داده‌اند یک طرف است.
وی افزود: مقام معظّم رهبری هم فرمودند ما حمایت معنوی داریم ولی نمی توانیم تسلیحات به آن ها بفرستیم و به هر صورت آن ها پای ایران می گذارند و فهمیدند که ضعیف هستند.

این مسئول خاطرنشان کرد: عربستان جایگاه خود را در افکار عمومی دنیا خصوصاً ملت‌های مسلمان از دست داده است و در حالی که عربستان ادّعا می کند اُمّ القرای جهان اسلام و خادم حرمین شرفین است؛ نزدیک شدن آن ها به اسرائیل آن ها را از چشم ملت‌ها و مسلمان ها می اندازد.
امام جمعه دولت آباد تاکید کرد: این یک واقعیّتی است و امروز در خود ملّت عربستان بعضی راضی نیستند که به اسرائیل نزدیک بشود.
انتهای پیام /دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.