درطرح نوروزی تشدید کنترل و نظارت بهداشتی شبکه دامپزشکی شهرستان برخوار ؛

کشف و توقیف بیش از ۱۲۰۰ کیلوگرم گوشت و فراورده های خام دامی غیرقابل عرضه در برخوار

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان برخوار گفت: بیش از ۱۲۰۰ کیلوگرم گوشت و فراورده های خام دامی غیر قابل عرضه در راستای این طرح نوروزی از ۱۹ اسفند سال گذشته تا کنون در این شهرستان کشف و توقیف شد.

به گزارش چشم برخوار؛ دکتر مجید فلسفی منش گفت: در بازرسی کارشناسان دامپزشکی شهرستان از واحدهای بسته بندی و عرضه گوشت سفید ، قرمز و رستوران ها مقدار ۱۲۷۵ کیلوگرم گوشت و فراورده های خام دامی غیر قابل مصرف کشف و از این مقدار ۵۰۸ کیلوگرم معدوم شد.

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان برخوار ضمن ابراز خرسندی از اجرای قابل قبول طرح در شهرستان  افزود: در این خصوص چند پرونده تعزیراتی تشکیل و برای متخلفین جرایم نقدی وضع گردید.

وی اضافه کرد: در این بازه زمانی ۳۰ مورد دمای یخچال و سردخانه قصابی ها، مرغ فروشی ها و دیگر مراکز عرضه با استفاده از تجهیزات قابل حمل توسط کارشناسان دامپزشکی برخوار سنجش شده است.

فلسفی منش ادامه داد: از ابتدای اجرای این طرح تعداد ۲۷۹ مورد بازدید و بازرسی از ۱۵۵ باب مرکز عرضه گوشت و فرآورده های خام دامی، ۲۱ باب رستوران و مراکز طباخی و تعداد ۱۲ کشتارگاه ها ومراکز بسته بندی فرآورده های خام دامی صورت گرفت

وی ادامه داد: همچنین بیش از ۲۲ مورد نمونه برداری از فرآورده های خام دامی از مراکز حساس عرضه شده، برداشت و به آزمایشگاه مرجع دامپزشکی استان ارسال شده است.

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان برخوار افزود:در راستای بازرسی مشترک با ادارت مرتبط از جمله تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف، نیروی انتظامی و اماکن شهرستان ۳ بازدید مشترک نیز انجام شد.

فلسفی منش افزود: سامانه اطلاع رسانی و پاسخگویی ۱۵۱۲ سازمان دامپزشکی کشور در شهرستان برخوار نیز در ایام نوروز نسبت به شکایات مردمی در سریع ترین زمان ممکن توسط بازرسان رسیدگی می گردید.

قابل ذکر است طرح نوروزی تشدید کنترل و نظارت بهداشتی دامپزشکی از روز ۱۹ اسفندماه ۹۶ همزمان با سراسر کشور در شهرستان برخوار نیز شروع و تا پایان تعطیلات نوروزی ادامه داشت که در این مدت ۹ نفر کارشناس شبکه دامپزشکی برخوار در قالب ۲ اکیپ ثابت و سیار با بیش از ۹۸۰ نفر ساعت کاری خدمت رسانی نمودند.

انتهای پیام /روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان برخواردیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.