نماینده برخوار در اولین جلسه صحن علنی مجلس در سال 97، گفت: از شهرهای دولت آباد، شاپور آباد، دستگرد و بقیه شهرها با بنده تماس داشتند که آب آشامیدنی کم شده و آب چاه بی کیفیت را در شبکه گذاشته اند.

به گزارش چشم برخوار؛ نماینده مردم شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در دوره های نهم و دهم مجلس شورای اسلامی در اولین جلسه صحن علنی مجلس در سال 97 (19 فروردین 97) نسبت به عدم تشکیل ستاد بحران آب در استان اصفهان توسط وزیر کشور گلایه کرد.
حسینعلی حاجی دلیگانی در این تذکر خطاب به دکتر پزشکیان نایب رئیس مجلس که اداره جلسه را به عهده گرفته بود گفت: در 23 بهمن 96 هنگامی که شما جلسه را اداره می کردید بنده نکته ای در خصوص بحران آب آشامیدنی استان اصفهان بیان کردم و جنابعالی از وزیر کشور خواستید جلسه ستاد بحران را برای این موضوع تشکیل دهد.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نهم و دهم به تذکر 29 بهمن 96 خود نیز اشاره کرد و افزود: در آن جلسه که آقای مطهری ریاست جلسه را به عهده داشت پیشنهاد شد کمیسیون های امنیت ملی، کشاورزی و انرژی به دلیل بحرانی بودن موضوع، سفری را به استان اصفهان داشته باشند و رسیدگی کنند.
وی با تأکید بر اینکه علیرغم تمامی این تذکرات در این خصوص اقدامی صورت نگرفته، اظهار داشت: 5 میلیون نفر جمعیت در استان اصفهان از مرداد ماه آب آشامیدنی ندارد و در حالی که به 420 میلیون متر مکعب آب شرب نیاز هست در حال حاضر پشت سد 100 میلیون متر مکعب ذخیره بیشتر نداریم و اگر 200 میلیون متر مکعب نیز پیش بینی نزولات آسمانی باشد باز هم 120 میلیون متر مکعب کمبود داریم و از این بابت جای نگرانی است.
نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در دوره های نهم و دهم مجلس شورای اسلامی تنها راه برون رفت از این مشکل را جلو گیری از برداشت حدود 250 میلیون متر مکعب آب که برای غیر شرب در طول زاینده رود از ابتدا تا انتها برداشت می شود دانست و افزود: همین امروز از شهرهای دولت آباد، شاپور آباد، دستگرد و بقیه شهرها با بنده تماس داشتند که آب آشامیدنی کم شده و آب چاه بی کیفیت را در شبکه گذاشته اند.
حسینعلی حاجی ضمن تشکر از دکتر مهرعلیزاده استاندار اصفهان به دلیل اقداماتی که تا کنون انجام داده است، با طرح این سوال که برای 5 میلیون نفر تشنه باید چه اقداماتی انجام داد؟ از آقای دکتر روحانی خواست جلسه ای را به فوریت برای رسیدگی به این موضوع با توجه به وضعیت اضطراری موجود، تشکیل دهد.