حاجی‌دلیگانی خبر داد

سؤال از وزیر راه بابت بی‌توجهی به مطالبه مردم دولت آباد و دستگرد برای قطار سریع السیر

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی گفت: از وزیر راه و شهرسازی درباره بی توجهی او به در خواست مردم شهرهای دولت‌آباد و دستگرد مبنی بر تغییر مسیر قطار تهران-اصفهان از میان این شهرها در مجلس شورای اسلامی سؤال خواهم کرد.

به گزارش چشم برخوار؛ حسینعلی حاجی‌دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شاهین‌شهر اظهار کرد: از وزیر راه و شهرسازی درباره بی‌توجهی او به در خواست مردم شهرهای دولت‌آباد و دستگرد مبنی بر تغییر مسیر قطار تهران-اصفهان از میان این شهرها در مجلس شورای اسلامی سؤال خواهم کرد.

وی افزود: مسیر عبور قطار سریع‌السیر از بین دولت‌آباد و دستگرد به علت نارضایتی مردم و این‌که شهرها را به دو بخش تقسیم می‌کند باید تغییر کرده، به جای عبور از روی زمین از زیر زمین همچون خطوط مترو طراحی و اجرا شود.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این درخواست را پیش‌تر در جلسه‌ای با مدیران شرکت راه‌آهن کشور در تهران مطرح کرده اما آنان به این درخواست مردم بی‌توجه هستند.

وی ادامه داد: در طراحی اولیه مسیر عبور قطار، شهرهای دولت‌آباد و دستگرد به دو بخش تقسیم می‌شوند و احتمال بروز مسائل و مشکلات حاشیه‌نشینی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی برای بخشی از شهروندان این دو شهر وجود خواهد داشت.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، با توجه به درخواست‌های اعضای شوراهای اسلامی شهرهای دستگرد و دولت‌آباد پیشنهاد کرد که مسیر قطار سریع‌السیر در ۶ کیلومتر پایانی در محدوده این دو شهر، نزدیک به شهر اصفهان هم چون طرح احداث مترو، از زیر زمین  اصلاح مسیر شود.

حاجی‌دلیگانی در پایان تأکید کرد: در اجرای این طرح حقوق و رضایت مردم کلید اصلی اجرای احداث خط راه‌آهن باشد و مسؤولان استان اصفهان نیز این درخواست مردم را با جدیت پیگیری کنند.

انتهای پیام/دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.