این روزها در هر نقطه ای از شهر دولت آباد را که بنگریم شاهد افتتاح مغازه قلیانی (چایخانه) جدیدی هستیم ؛انگار در میان کسادی این روزهای بازار، کاسبی پررونقی جلوه می کند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی خبرما؛ دیشب یک سری به یکی از 5 قهوه خانه دولت آباد زدم. و به طور مخفیانه چند عکس از محیط  داخلی قهوه خانه گرفتم. خیلی محیط جالب ولی تأسف باری بود. جالب به خاطر اینکه در و دیوار قهوه خانه با آیات قرآن و گل و بوته و اشیای سنتی تزیین شده بود و تأسف از اینکه جمع کثیری از جوانان با میانگین سنی  15 ساله  را دیدم که دور هم جمع شده بودند و بدون استثناء همه قلیان می کشیدند. برایم جالب بود چون اسم این مکان قهوه خانه بود ولی خبری از قهوه نبود. چایی پررنگ و قلیان… بساط خنده و جک های رکیک نقل هر پاتوقی بود…

Photo5431 Photo5427 Photo5428 Photo5426 Photo5430

واقعاً چه کسی  باید پاسخگو باشد. براستی متولیان فرهنگی شهرمان با خود اندیشیده اند که جوان امروزی اوقاتشان را چگونه و کجا سپری نمایند؟! زمانی که سال هاست تنها سینمای شهر تعطیل شده و مرکز تفریحی مناسبی هم برای جوانان در نظر گرفته نشده چگونه انتظار داریم جوان ما به سمت قلیان و سایر مواد مخدر منحرف نشود.

در روزهای که مصرف قلیان به امر عادی تبدیل شده و قبح آن حتی در میان بانوان هم از بین رفته، هر از گاهی شاهد برخورد با قلیانی ها در شهر هستیم اما به طور قطع این علاج کار نیست و باید با دلسوزی بیشتری متولیان امر به فکر یک راه حل مناسب برای حل این موضوع باشند.